FEATURED Α ΕΣΚΑΣΕ

Α’ ΕΣΚΑΣΕ: Βαθμολογία & σκόρερς (16η αγωνιστική)

Η κακοκαιρία ήταν έντονη στη Στερεά Ελλάδα με αποτέλεσμα οι 4/6 αγώνες της Α’ ΕΣΚΑΣΕ να αναβληθούν και τα μοναδικά ματς που έγιναν να είναι εκείνα σε Λαμία και Μαλεσίνα.

Στη Λαμία, η Αναγέννηση επικράτησε του Πρωτέα Σχηματαρίου με 58-51 φτάνοντας στο 8/8 στο γήπεδό της.

Η Μαλεσίνα μετά από πολύ καλή εμφάνιση επικράτησε του Αίαντα Αυλίδας με 79-62 φτάνοντας τις 8 νίκες στη φετινή σεζόν.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

ΧΒΑ-Γ.Σ.ΙΤΕΑΣ αν.

ΜΑΚΑΡΟΣ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ αν.

ΑΝΑΓ.ΛΑΜΙΑΣ-ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜ. 58-51

Γ.Σ.ΑΥΛΙΔΑΣ-ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ αν.

ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒ. αν.

ΜΑΛΕΣΙΝΑ-ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛΙΔΑΣ 79-62

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (2/3)

Γ.Σ.ΙΤΕΑΣ-ΜΑΚΑΡΟΣ

ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛ.-ΑΝΑΓ.ΛΑΜΙΑΣ

ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜ.-Γ.Σ.ΑΥΛΙΔΑΣ

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒ.-ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ

ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛΙΔΑΣ-ΧΒΑ

ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ-ΜΑΛΕΣΙΝΑ

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1 ΧΒΑ 15 29 14-1 1287-832
2 ΑΝΑΓ. ΛΑΜΙΑΣ 16 25 9-7 1095-1038
3 ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛ. 15 24 9-6 1031-1019
4 ΜΑΛΕΣΙΝΑ 16 24 8-8 1159-1111
5 ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒ. 15 23 8-7 982-1045
6 Γ.Σ. ΙΤΕΑΣ 15 23 8-7 1032-1061
7 ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜ. 16 23 7-9 1024-1076
8 ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ 14 22 8-6 1081-1062
9 ΜΑΚΑΡΟΣ 15 22 7-8 930-979
10 Γ.Σ. ΑΥΛΙΔΑΣ 15 20 5-10 945-1058
11 ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ 15 20 5-10 1017-1136
12 ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚ. 15 18 3-12 1028-1194

*Ο Τελεθριακός έχει δύο αγώνες λιγότερους. Αίαντας Αυλίδας, ΧΒΑ, Απόλλων Λιβ., Γ.Σ. Ιτέας, Μάκαρος, Γ.Σ. Αυλίδας, Άρης Αμφίκλειας, Απόλλων Χαλκίδας έχουν από ένα αγώνα λιγότερο.

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Ρουμελιώτης (Τελεθριακός) 346
  2. Χαρατσής Ι. (Απόλλων Χαλκίδας) 287
  3. Μητρόπουλος (Μαλεσίνα) 271
  4. Καυκής Β. (Μαλεσίνα) 266
  5. Γεωργαντάς (Γ.Σ. Ιτέας) 249
  6. Κολοβός (Πρωτέας Σχημ.) 241
  7. Κωνσταντούρας (Αίαντας Αυλίδας) 232
  8. Νταλαγιάννης (Πρωτέας Σχημ.) 232
  9. Τσεκούρας (Άρης Αμφίκλειας) 229
  10. Χαρατσής Αντ. (Απόλλων Χαλκίδας) 227
  11. Χαρίσης (Πρωτέας Σχημ.) 226
  12. Καστάνας (Άρης Αμφίκλειας) 220
  13. Τσακωνίτης (Αναγ.Λαμίας) 220

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Ρουμελιώτης (Τελεθριακός) 51
  2. Νταλαγιάννης (Πρωτέας Σχηματαρίου) 41
  3. Αγγελόπουλος (Γ.Σ. Ιτέας) 40
  4. Στεφάνου (ΧΒΑ) 37
  5. Αργυρίου (Αίαντας Αυλίδας) 36
  6. Μητρόπουλος (Μαλεσίνα) 35
  7. Τσακωνίτης (Αναγ. Λαμίας) 33
  8. Αγγελέτος (Αίαντας Αυλίδας) 27
  9. Κοσμετάτος (ΧΒΑ) 25
  10. Μπρατσιάκος (ΧΒΑ) 25
  11. Παπαθανασίου (Τελεθριακός) 24
  12. Παπαγιαννόπουλος (Γ.Σ. Αυλίδας) 24
  13. Μούντριχας (Αίαντας Αυλίδας) 24

Σχετικά άρθρα

Οι διαιτητές στα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑΣΕ (24-27-5)

pannikolaou

Οι αγώνες στα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑΣΕ (24-28-5)

pannikolaou

Μπασκετική συνάντηση στο Bogart! (pics)

pannikolaou