FEATURED Γ ΕΘΝΙΚΗ

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ: Εκτός έδρας μονομαχίες! (17η αγωνιστική)

Η 17η αγωνιστική βρίσκει τρεις ομάδες της Περιφέρειας να αγωνίζονται μακριά από τις έδρες τους, έχοντας δύσκολες αποστολές και την ΑΕΕΠ Χαλκίδας να μην ταξιδεύει για την Κρήτη λόγω της κακοκαιρίας με τον αγώνα της με τον ΟΦΗ να αναβάλλεται.

Ο πρωτοπόρος Λοκρός παίζει ένα κομβικό παιχνίδι στην έδρα της Αγ.Παρασκευής που έχει το κίνητρο της νίκης για την παραμονή της στην κατηγορία, με την ομάδα του Ζαρονικόλα να θέλει το διπλό για να παραμείνει σε τροχιά ανόδου.

Πρεμιέρα για τον Ν. Οικονόμου στον πάγκο του Ερμή Σχηματαρίου που αγωνίζεται στη Ραφήνα με τον Αργοναύτη, σε μια επικίνδυνη αποστολή.

Ο Άρης Θήβας θέλει και μπορεί το διπλό στη Ρόδο απέναντι στην Καλλιθέα (2 μ.μ.)  και αν τα καταφέρει θα βρεθεί αγκαλιά με την παραμονή.

Αναλυτικά το σημερινό πρόγραμμα και οι διαιτητές:

Κοντόπευκου 17.00 Αγ.Παρασκευή-Λοκρός Αταλάντης Ρίζος-Λάμπος (Φαλούκας)

ΣΕΦ (Βοηθητικό) 17.00 Ίκαρος Ν. Σμύρνης-Δειλινό Ελ Ενύ-Τσακιράκη (Ευστρατίου)

Ραφήνας 17.00 Αργοναύτης Τρ.-Ερμής Σχηματαρίου Χριστινάκης-Ασλανίδης (Τεφτίκης)

Μελισσίων 17.00 Μελίσσια-Κορωπί Μαγκουνής-Μαραμής (Κώτσης)

Χίου 16.00 Βούρειος Χίου-Ζωγράφου Ντάνος-Χουγιάζος (Σκούφαλος)

Καλλιθέας Ρόδου 14.00 Καλλιθέα Ρ.-Άρης Θήβας Χρηστίδης Π.-Τζίμης (Ξάνθος)

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β Ν-Η Υ-Κ
1 ΟΦΗ 16 29 13-3 1224-1049
2 ΛΟΚΡΟΣ 16 29 13-3 1179-1002
3 ΜΕΛΙΣΣΙΑ 16 29 13-3 1284-1123
4 ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ 16 28 12-4 1214-1039
5 ΖΩΓΡΑΦΟΥ 16 28 12-4 1157-1157
6 ΚΟΡΩΠΙ 16 26 10-6 1205-1275
7 ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ 16 23 7-9 1139-1218
8 ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜ. 16 23 7-9 1148-1167
9 ΒΟΥΡΕΙΟΣ ΧΙΟΥ 16 23 7-9 1131-1149
10 ΙΚΑΡΟΣ Ν.ΣΜ. 16 23 7-9 1079-1123
11 ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 16 21 5-11 1104-1155
12 ΑΕΕΠ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 16 19 3-13 1125-1279
13 ΚΑΛΛΙΘΕΑ ΡΟΔΟΥ 16 19 3-13 1027-1170
14 ΔΕΙΛΙΝΟ 16 16 0-16 1016-1336

ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΣΤΟΝ Α’ ΓΥΡΟ

ΛΟΚΡΟΣ-ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 76-61

ΛΟΚΡΟΣ (Ζαρονικόλας): Ανδρέου, Γεωργίου, Φωτητζόγλου 6 (2), Κετέμα, Κεχρής 8, Πάσσας 3, Παπαηλίου 2, Καλογερόπουλος, Μάτος Αν. 31 (2), Μάτος Αγγ. 12 (2), Δουρούκης 5 (1), Ψάλτου 9.

ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Κακαλιάς): Μόκας 4 (1), Βενιτουράκης 5 (1), Χάνιας-Πανταζής, Βασιάς 9, Χρονόπουλος 15 (1), Φασιανός, Μαυροειδάκος 5, Παπανίκος 2, Τσιριμπάσης, Γαρδέλης, Τσάμπης 17 (1), Καρυπίδης 4.

 

ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜ.-ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ 56-63

ΛΟΚΡΟΣ (Ζαρονικόλας): Ανδρέου, Γεωργίου, Φωτητζόγλου 6 (2), Κετέμα, Κεχρής 8, Πάσσας 3, Παπαηλίου 2, Καλογερόπουλος, Μάτος Αν. 31 (2), Μάτος Αγγ. 12 (2), Δουρούκης 5 (1), Ψάλτου 9.

ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Κακαλιάς): Μόκας 4 (1), Βενιτουράκης 5 (1), Χάνιας-Πανταζής, Βασιάς 9, Χρονόπουλος 15 (1), Φασιανός, Μαυροειδάκος 5, Παπανίκος 2, Τσιριμπάσης, Γαρδέλης, Τσάμπης 17 (1), Καρυπίδης 4.

 

ΑΕΕΠ ΧΑΛΚΙΔΑΣ-ΟΦΗ 62-73

ΑΕΕΠ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Δεμέναγας): Θεοωράκος Β., Κουτσογιάννης 8 (2), Σέττος 6, Θεοδωράκος Ι. 2, Μανταλβάνος 12, Μανιάτης 18 (2), Γκιζόγιαννης 14, Λούκας, Γεωργουσόπουλος 2.

ΟΦΗ (Ράλλης): Μητρόπαπας, Πετράκης 8 (2), Μαλλιαράκης, Τσερκιτζόγλου 16 (4), Τσίλογλου, Καρλάφτης, Αγαπιάδης 6, Πρωτογεράκης 2, Αντωνόπουλος 8 (2), Μπούμπαρης 18, Καραλής 13 (1), Πάλλης 2.

 

ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ-ΚΑΛΛΙΘΕΑ ΡΟΔΟΥ 75-70

ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ (Ματσαγγούρας): Γεωργούτσος 23 (1), Γκόλιας 3, Καδιγιαννόπουλος, Παναγιωτίδης 2, Καλεμντζάκης 22 (5), Χαραλάμπης 11, Κουμπές, Δαχρεντζής 4, Ντέντα 10, Πανδής, Μελετίου, Ματσαγγούρας.

ΚΑΛΛΙΘΕΑ ΡΟΔΟΥ (Γυφτάκης): Χατζηγεωργίου, Ματσαμάς, Τσακίρης 6, Παναγιωταράκος, Γυφτάκης 5 (1), Μπίλιας 4, Παρδακάς 20, Κανύχης 12, Σκόρδαλης 2, Μήτσης 18 (2), Εκινέ 6.

 

Σχετικά άρθρα

Οι διαιτητές στα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑΣΕ (24-27-5)

pannikolaou

Οι αγώνες στα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑΣΕ (24-28-5)

pannikolaou

Ανανέωσαν Καψούλης, Κικίδης και Μπέλλος στον ΓΑΣ Βασιλικού!

pannikolaou