FEATURED Γ ΕΘΝΙΚΗ

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ: Επικίνδυνες αποστολές! (15η αγωνιστική)

Εκτός έδρας αναμετρήσεις για τις ομάδες της Περιφέρειας στη 15η αγωνιστική του πρωταθλήματος, με τον Λοκρό να παίζει στο βοηθητικό του ΣΕΦ αύριο Δευτέρα απέναντι στον Ίκαρο Ν. Σμύρνης.

Δύσκολο το έργο και για τους τρεις σήμερα, με επικίνδυνες εξόδους σε έδρες ομάδων που βρίσκονται στην πρώτη 5αδα.

Ο Άρης Θήβας αγωνίζεται στην Κρήτη με τον πρωτοπόρο της βαθμολογίας ΟΦΗ, ενώ η ΑΕΕΠ Χαλκίδας στη Ραφήνα με τον 4ο της βαθμολογίας Αργοναύτη.

Δύσκολο εκτός έδρας ματς και για τον Ερμή Σχηματαρίου που αγωνίζεται με τον Ζωγράφου στοχεύοντας πάντως στο διπλό που θα τον διατηρήσει σε απόσταση ασφαλείας από την επικίνδυνη ζώνη.

Αναλυτικά το σημερινό πρόγραμμα της 15ης αγωνιστικής και οι διαιτητές:

Κοντόπευκου 12.00 Αγ.Παρασκευή-Καλλιθέα Ρόδου Κουτσοδήμος-Τσιμπούρης (Φαλούκας)

Δύο Αοράκια 17.00 ΟΦΗ-Άρης Θήβας Παυλόπουλος-Μελισσάρης (Ναλετάκης)

Ραφήνας 17.00 Αργοναύτης Τρ.-ΑΕΕΠ Χαλκίδας Κρεσταινίτης-Μαρουδιάς (Ορφανός)

Μελισσίων 17.00 Μελίσσια-Δειλινό Καρακωνσταντόπουλος-Λεβεντάκος (Ζερβούδης)

Ζωγράφου 17.00 Ζωγράφου-Ερμής Σχηματαρίου Καμήτσος-Κανελλόπουλος (Σταύρου)

Γ. Παπασιδέρης 15.00 Κορωπί-Βούρειος Χίου Ροδίτης-Παπαδημητρόπουλος (Τεφτίκης)

ΔΕΥΤΕΡΑ 11 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ

Βοηθητικό ΣΕΦ 19.00 Ίκαρος Ν. Σμύρνης-Λοκρός Αταλάντης Κωνσταντινίδου -Σοφιανόπουλος (Σταματόπουλος)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1 ΟΦΗ 14 26 12-2 1085-926
2 ΛΟΚΡΟΣ 14 25 11-3 1025-875
3 ΜΕΛΙΣΣΙΑ 14 25 11-3 1143-998
4 ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ 14 24 10-4 1046-941
5 ΖΩΓΡΑΦΟΥ 14 24 10-4 1007-919
6 ΚΟΡΩΠΙ 14 23 9-5 1038-1024
7 ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜ. 14 21 7-7 1028-1033
8 ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ 14 20 6-8 1021-1085
9 ΙΚΑΡΟΣ Ν.ΣΜ. 14 20 6-8 930-955
10 ΒΑΟΛ ΧΙΟΥ 14 20 6-8 997-1070
11 ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 14 18 4-10 959-1017
12 ΑΕΕΠ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 14 17 3-11 1000-1115
13 ΚΑΛΛΙΘΕΑ Ρ. 14 17 3-11 902-1027
14 ΔΕΙΛΙΝΟ 14 14 0-14 896-1170

ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΣΤΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ ΤΟΥ Α’ ΓΥΡΟΥ

ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ-ΟΦΗ 71-84

ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ (Ματσαγγούρας): Γεωργούτσος 25, Μελετίου Ι., Ματσαγγούρας 2, Γκόλιας, Καδιανόπουλος 4, Παναγιωτίδης 5 (1), Καλεμντζάκης 13 (3), Χαραλάμπης 2, Κουμπές 1, Δαχρεντζής 8 (2), Ντέντα 11, Πανδής.

ΟΦΗ (Καραλής): Μητρόπαππας, Ραπανάκης, Αντωνόπουλος 7, Τσερκιτζόγλου 7 (1), Τσερκιτζόγλου Μ., Καρλαύτης 3 (1), Αγαπιάδης 13 (2), Πρωτογεράκης, Πετράκης 21 (3), Μπούμπαρης 9, Καραλής 12 (2), Πάλλης 10.

 

ΑΕΕΠ ΧΑΛΚΙΔΑΣ-ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΡΑΦ. 64-72

ΑΕΕΠ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Παπαδόπουλος): Κουτσογιάννης 2, Σέττος 20 (4), Θεοδωράκος Ι. 9 (2), Ξιούρας 11 (1), Μανταλβάνος 4, Μανιάτης 6 (2), Γκιζόγιαννης 7, Γεωργουσόπουλος 3, Καραμπέκης 2.

ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ (Γιαννακόπουλος): Καλογερόπουλος 12 (3), Χωματάς 13 (1), Τσίρος 16 (2), Συγγούνας 3, Σιλιτζήρης 2, Τύρλας 10, Ζερβός 10, Σταμέλος, Γαλιάτσος, Σβάρνας 6.

 

ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ-ΖΩΓΡΑΦΟΥ 69-64

ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ (Τσαούσης-Σολομωνίδης): Σπηλιόπουλος 10 (2), Πανταζής 22 (2), Κουτής 5 (1), Γκρινιάρης 6, Μεϊντάνης, Κώνστας 6 (2), Φλώτσιος 4, Γουνέλης, Μαλισιόβας 2, Ετζιάκα 4, Γιανναλέτσος 10.

ΖΩΓΡΑΦΟΥ (Ζήβας): Παλάντζας 5 (1), Γκόντγουϊν, Πρόφκα, Ζαρμακούπης 11, Δρίβας 7, Παπαφωτίου, Σπανός 3, Κανελλόπουλος 13, Βαρνάβας 13 (1), Οκεκουόκε 9, Δήμου 3 (1).

 

ΛΟΚΡΟΣ-ΙΚΑΡΟΣ Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ 74-53

ΛΟΚΡΟΣ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ (Ζαρονικόλας): Γεωργίου, Ανδρέου 3 (1), Φωτητζόγλου 11 (2), Κετέμα, Κεχρής 8, Πάσσας 2, Παπαηλίου, Καλογερόπουλος 2, Μάτος Αν. 19, Μάτος Αγγ. 13 (3), Δουρούκης 5 (1), Ψάλτου 11.

ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ (Μεγαγιάννης): Ανέστης 8, Χόρτσας, Μπάζιος 7, Μακρυνιώτης, Γιαννακοδήμος 4, Μόσωρας 6 (1), Μιχαλόπουλος 9, Διαμαντόπουλος 13, Αντωνούτσος 6.

 

 

Σχετικά άρθρα

Κορασίδων: Μια ανάσα από την ιστορική πρόκριση! (Καλαμάτα-Σύλλας 38-66)

pannikolaou

Πήρε Νασάκη ο ΓΑΣ Βασιλικού!

pannikolaou

Stereabasket Awards 2019 (β’ μέρος)

pannikolaou