FEATURED Γ ΕΘΝΙΚΗ

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ: Σε τροχιά ανόδου! (ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΣΜ.-ΛΟΚΡΟΣ 64-83)

Ο Λοκρός πέρασε με το διπλό από το βοηθητικό του ΣΕΦ νικώντας τον Ίκαρο Νέας Σμύρνης με 64-83 στον αγώνα που έγινε το βράδυ της Δευτέρας με τον οποίο ολοκληρώθηκε η 15η αγωνιστική, με την ομάδα του Ζαρονικόλα να σκαρφαλώνει και πάλι στη 2η θέση της βαθμολογίας λίγες μέρες πριν το ντέρμπι με τον ΟΦΗ!

Μετά από ένα αμφίρροπο πρώτο ημίχρονο (36-37), ο Λοκρός επέβαλε το ρυθμό του, έτρεξε ένα επιμέρους 13-25 στη γ’περίοδο για να ξεφύγει με 49-62 βάζοντας τις βάσεις για μια ακόμα εκτός έδρας νίκη που ήρθε τελικά με σκορ 64-83.

Διαιτητές: Κωνσταντινίδου -Σοφιανόπουλος.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-19, 36-37, 49-62, 64-83.

Δεκάλεπτα: 19-19,36-37,49-61,64-83.

ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ (Γιαννακόπουλος): Κολοβέρος 1,Ανέστης 12 (1),Σταμάτης 17 (2),Μακρυνιώτης 2 Γιαννακόδημος 6, Μόσορας 2, Μούκας, Μιχαλόπουλος 7, Αλεξανδρόπουλος 2, Μπάζιος 15.

ΛΟΚΡΟΣ (Ζαρονικόλας): Πρεψαντζής, Φωτητζόγλου 20 (5) ,Κετέμα 3 (1), Κεχρής 9 (2),Πάσσας 7, Παπαηλιού, Γεωργίου, Μάτος Αν.16 (1), Μάτος Αγγ.21 (5), Δουρούκης 5 (1), Ψάλτου 2.