FEATURED ΕΦΗΒΩΝ

ΕΦΗΒΩΝ Β’ ΦΑΣΗ (Α’ & Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Βαθμολογίες & σκόρερς

Σε εξέλιξη βρίσκεται η β’φάση του εφηβικού πρωταθλήματος της ΕΣΚΑΣΕ που διεξάγεται σε δύο ομίλους, με τις ομάδες χωρισμένες με γεωγραφικά κριτήρια.

Στον α’ όμιλο, μετά από 2 αγωνιστικές Γ.Σ.Κύμης και ΧΒΑ είναι αήττητοι με το μεταξύ τους αγώνα την 4η αγωνιστική να αναμένεται πως θα κρίνει και την ομάδα που θα περάσει στον μεγάλο τελικό της Ένωσης.

Στο β’ όμιλο Μάκαρος και Αναγέννηση Λαμίας είναι μέχρι στιγμής οι αήττητες ομάδες.

Αναλυτικά παρακάτω, τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και οι πρώτοι σε πόντους και τρίποντα στους δύο ομίλους.

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (2η Αγωνιστική)

ΧΒΑ-ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜ. 101-50

Γ.Σ.ΚΥΜΗΣ-ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 102-39

Ρεπό: ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (3η-24/2)

ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜ.-Γ.Σ.ΚΥΜΗΣ

ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ-ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ

Ρεπό: ΧΒΑ

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β Ν-Η Υ-Κ
1 Γ.Σ.ΚΥΜΗΣ 2 4 2-0 201-65
2 ΧΒΑ 2 4 2-0 180-95
3 ΑΓΕΧ 2 2 0-2 84-181
4 ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧ. 1 1 0-1 50-101
5 ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ 1 1 0-1 26-99

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Σπύρου (Γ.Σ.Κύμης) 53
  2. Γιώτης (Γ.Σ.Κύμης) 36
  3. Σταθόπουλος (ΧΒΑ) 28
  4. Παγώνης (Γ.Σ.Κύμης) 24
  5. Μπαρμπούρης (Γ.Σ.Κύμης) 24
  6. Μεθενίτης (Πρωτέας Σχημ.) 22
  7. Βογιατζής (ΧΒΑ) 22
  8. Ιωάννου (Γ.Σ.Κύμης) 20
  9. Κικίδης (ΑΓΕΧ) 18
  10. Μπρατσιάκος (ΧΒΑ) 18
  11. Ντουζίδης (ΧΒΑ) 17
  12. Παναγιωτίδης (ΧΒΑ) 17

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Σπύρου (Γ.Σ.Κύμης) 8
  2. Νικολάου (ΧΒΑ) 3
  3. Τόγιας (ΑΓΕΧ) 3
  4. Κικίδης (ΑΓΕΧ) 2
  5. Μπρατσιάκος (ΧΒΑ) 2

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (3η Αγωνιστική)

ΚΑΔΜΟΣ-ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΛΙΒ. 51-45

ΜΑΚΑΡΟΣ-ΑΝΑΓ.ΛΑΜΙΑΣ (24/2)

Ρεπό: ΕΣΠΕΡΟΣ Λ.

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΉ (4η-9/3)

ΑΝΑΓ.ΛΑΜΙΑΣ-ΚΑΔΜΟΣ

ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΛΙΒ.-ΕΣΠΕΡΟΣ Λ.

Ρεπό: ΜΑΚΑΡΟΣ

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1 ΜΑΚΑΡΟΣ 2 4 2-0 149-115
2 ΕΣΠΕΡΟΣ Λ. 2 3 1-1 150-133
3 ΚΑΔΜΟΣ 2 3 1-1 110-131
4 ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ Λ. 3 3 0-3 151-184
5 ΑΝΑΓ.ΛΑΜΙΑΣ 1 2 1-0 58-55

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Μαντζούκας (Έσπερος Λ.) 51
  2. Μπόγρης (Κάδμος) 38
  3. Καλαντζής Η. (Κένταυρος Λιβ.) 37
  4. Τσικνής Ο. (Μάκαρος) 31
  5. Βαγιάκος (Κένταυρος Λιβ.) 29
  6. Παπαδήμας (Μάκαρος )29
  7. Ζυγομήτρος (Κάδμος) 29
  8. Ψυχούλης (Έσπερος Λ.) 28
  9. Ξαγάρας (Μάκαρος) 27
  10. Δρίβας (Μάκαρος) 26
  11. Παπαναγιώτου (Κένταυρος Λιβ.) 21
  12. Ψιλόπουλος (Κένταυρος Λιβ.) 20

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Ζυγομήτρος (Κάδμος) 6
  2. Μαντζούκας (Έσπερος Λ.) 5
  3. Καλαντζής Η. (Κένταυρος Λιβ.) 5
  4. Χαρίλας (Έσπερος Λ.) 4
  5. Ευθυμίου (Έσπερος Λ.) 4
  6. Παπαγεωργίου (Αναγ.Λαμίας) 3
  7. Σιαφάκας (Έσπερος Λ.) 3
  8. Θεοφανόπουλος (Έσπερος Λ.) 3
  9. Τσικνής Ο. (Μάκαρος) 3
  10. Δρίβας (Μάκαρος) 3
  11. Παπαδήμας (Μάκαρος) 3
  12. Παπαναγιώτου (Κένταυρος Λιβ.) 2
  13. Ψυχούλης (Έσπερος Λ.) 2
  14. Ξηρός (Μάκαρος) 2
  15. Θανάσαινας (Κάδμος) 2

 

Σχετικά άρθρα

Οι διαιτητές στα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑΣΕ (24-27-5)

pannikolaou

Οι αγώνες στα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑΣΕ (24-28-5)

pannikolaou

Ανανέωσαν Καψούλης, Κικίδης και Μπέλλος στον ΓΑΣ Βασιλικού!

pannikolaou