Α’ ΕΣΚΑΣΕ: ΑΝΑΓ.ΛΑΜΙΑΣ-ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ 58-51

Απόρθητο κάστρο!

ΑΝΑΓ.ΛΑΜΙΑΣ-ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ 58-51

Η Αναγέννηση Λαμίας επικράτησε με 58-51 του Πρωτέα Σχηματαρίου κάνοντας το 8/8 στην έδρα της σε ένα ματς που πρωταγωνίστριες ήταν οι άμυνες και με τους γηπεδούχους να έχουν σταθερά το προβάδισμα μετά το πρώτο 10λεπτο.

Η Αναγέννηση μετά την πρώτη περίοδο (15-15) προηγήθηκε ακόμα και με 14 πόντους με τον Πρωτέα να μην τα παρατάει μειώνοντας στο ημίχρονο σε 29-22.

Στη συνέχεια του αγώνα οι παίκτες του Κουμπούρα είχαν σταθερά το προβάδισμα στο σκορ φτάνοντας τελικά στη νίκη με 58-51, με πρώτους σκόρερς τους Τσακωνίτη και Νικολάου.

Από τον Πρωτέα ξεχώρισαν επιθετικά οι Χαρίσης, Νταλαγιάννης.

Διαιτητές: Χριστοδούλου Γ.-Ζαφείρη.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 15-15, 29-22, 44-37, 58-51.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣ (Κουμπούρας): Φετοκάκης 6 (1), Σφυρής, Μπλέτσας, Νικολάου 13 (2), Λάμπας 1, Παπαγεωργίου, Πουλής 6, Κεραμάρης, Φραγκιαδάκης 11,Γκιρίτσης 7, Τσακωνίτης 14 (2).

ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ (Χαντζής): Μεθενίτης 3 (1), Νταλαγιάννης 16 (2), Βαϊνάς 3 (1), Γιαννάκης, Κολοβός 10, Βλαχάκης, Πλέστης, Χαρίσης 19.