Α’ ΕΣΚΑΣΕ: ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ-ΧΒΑ 64-100

Άνετο πέρασμα!

ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ-ΧΒΑ 64-100

Άνετο πέρασμα της πρωτοπόρου ΧΒΑ από το κλειστό της Πειραϊκής και νίκη επί του Απόλλωνα Χαλκίδας με 64-100, σε μια ακόμα επιτυχία που την οδηγεί πλέον να μετράει αντίστροφα για την απ’ ευθείας άνοδο στη Γ’ Εθνική!

Η ομάδα του Μπρατσιάκου είχε το προβάδισμα από την αρχή του παιχνιδιού, χωρίς να απειληθεί, προηγήθηκε με 13-28 στο 10′ και με 38-52 στο ημίχρονο, φτάνοντας στην τελική επικράτηση.

Πρώτος σκόρερ της ΧΒΑ ο Στεφάνου που σημείωσε 26 (5) πόντους ενώ από τον Απόλλωνα ο Γ. Χαρατσής με 30 (3) πόντους.

Οι δύο ομάδες αγωνίστηκαν με απουσίες, για τον Απόλλωνα δεν έπαιξαν οι Αντ. Χαρατσής και Μάμαλης ενώ για την ΧΒΑ οι Χοροζίδης και Βογιατζής.

Οι φιλοξενούμενοι ολοκλήρωσαν το παιχνίδι μόνο με εφήβους στα τελευταία λεπτά της δ’ περιόδου.

Διαιτητές: Βαρσμάς-Χατζής.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 13-28, 38-52, 54-79, 64-100.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Γκλιάτης): Ζήμπρας 5, Παπαδάκης 6 (1), Γεωργίου 3 (1), Κωνσταντίνου 16 (2), Χαρατσής Γ. 30 (3), Μάρκου, Λουλακάς, Πολύχρονος, Χοτζάλι 4.

ΧΒΑ (Μπρατσιάκος): Ντουζίδης 8 (1), Μπρατσιάκος 6 (2), Σταθόπουλος 7 (1), Κοσμετάτος 13 (3), Κατσούλας 18 (3), Καραστάθης 2, Χατζηστάμου 8 (2), τσιριμώκος, Αγκαλίου 4, Πελεκούδας 8, Στεφάνου 26 (5).