Α ΕΣΚΑΣΕ

Α’ ΕΣΚΑΣΕ: ΜΑΚΑΡΟΣ-ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ 62-48

Πήρε το ντέρμπι παραμονής!

ΜΑΚΑΡΟΣ-ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ 62-48

Ο Μάκαρος μετά το μεγάλο διπλό στην Αυλίδα επί του Γυμναστικού πέτυχε μια ακόμα νίκη κομβικής σημασίας για την παραμονή του στην Α’ ΕΣΚΑΣΕ, κερδίζοντας τον Άρη Αμφίκλειας με 62-48, χωρίς πάντως να καλύψει το -20 του πρώτου γύρου.

Η ομάδα της Αμφίκλειας έκλεισε προηγούμενη την πρώτη περίοδο (12-15) όμως στη συνέχεια ο Μάκαρος αντέδρασε και με επιμέρους σκορ 19-10 στο δεύτερο δεκάλεπτο πήρε προβάδισμα 6 πόντων στο ημίχρονο (31-25).

Οι δύο ομάδες συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό με τους γηπεδούχους  να ξεφεύγουν και να κλειδώνουν τη νίκη στο τέταρτο δεκάλεπτο.

Πρώτος σκόρερ των νικητών ο Φωτητζόγλου με 17 πόντους.

Διαιτητές: Κοτσιμπός-Ζάχος.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 12-15, 19-10, 12-12, 19-11.

ΜΑΚΑΡΟΣ (Γίδας): Δρίβας, Λούπουλ 2, Οικονόμου 8, Κυριακίδης 7 (1), Ξαγάρας, Τσικνής 5, Φουσέκης 2, Φωτητζόγλου 17, Παπαδήμας 6, Μαμαρέλης 2, Βίλλιας, Νασάκης 13 (1).

ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ (Παπαδάκης): Στιβαχτής, Στρωτός, Μώρος 3, Μιχέλης 5, Ζανιάς Ευθ., Παπαδάκης 8, Νικόλοβ, Καστάνας 17 (1), Τσεκούρας 11 (1), Ζανιάς Ευστ. 2, Χατζής 2.