FEATURED Γ ΕΘΝΙΚΗ

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ: Ήττα στο τέλος! (ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜ.-ΜΕΛΙΣΣΙΑ 58-63)

Δεν τα κατάφερε ο Ερμής Σχηματαρίου χάνοντας στο τέλος από τα Μελίσσια με 58-63, με τους γηπεδούχους να πληρώνουν την κακή τους επιθετική μέρα απέναντι σε ένα καλό αντίπαλο που παρέμεινε σε τροχιά τίτλου.

Ο Ερμής έκλεισε το πρώτο δεκάλεπτο μπροστά στο σκορ με 16-14 και πήγε στα αποδυτήρια με προβάδισμα 6 πόντων (33-27). Η συνέχεια όμως δεν ήταν ανάλογη με τα Μελίσσια να μειώνουν στο 30’ σε 46-44 και στην τελευταία περίοδο του παιχνιδιού να ολοκληρώνουν την ανατροπή, φτάνοντας στη νίκη.

Η ομάδα του Σχηματαρίου πλήρωσε την κακή επιθετική της μέρα, σκοράροντας μόλις 58 πόντους.

Ο Σπηλιώπουλος είχε 14 (1) πόντους για τους γηπεδούχους.

Διαιτητές:  Κουτσοδήμος-Καρακωνσταντόπουλος.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 16-14, 17-13, 13-17, 12-19.

ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ (Σολομωνίδης): Σπηλιώπουλος 14 (1), Πανταζής 2, Κουτής, Γκρινιάρης 9 (1), Μεϊντάνης, Κώνστας 3 (1), Ετζιάκα 7, Μαράντος 9 (1), Τσαπρούνης 8, Μαλισιόβας, Σαράφογλου Κ., Γιανναλέτσος 6 (1).

ΜΕΛΙΣΣΙΑ (Δάγλας): Κυπαρίσσης 7, Στεργίου, Γεραμάρης, Οικονομόπουλος 17, Κοντός 5, Σοφρωνάς 17 (3), Ζήρος 2, Τρίχας 3 (1), Καραχάλιος 6, Καραβανάς 6.