ΠΑΙΔΩΝ

ΠΑΙΔΩΝ Α’ ΟΜΙΛΟΣ: ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ-Α.Σ.ΚΑΡΥΣΤΟΣ 70-55

Πιο δύσκολα απ’ ότι δείχνει το τελικό +15 κέρδισε ο ΓΑΣ Βασιλικού την Α.Σ.Κάρυστος καθώς το ματς κρίθηκε στην παράταση με το τελικό σκορ της κανονικής διάρκειας να είναι 53-53!

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 30-18 στο ημίχρονο με την Κάρυστο να κάνει την ανατροπή στην τελευταία περίοδο, ενώ στην παράταση με επιμέρους σκορ 15-2 ο ΓΑΣ Βασιλικού πήρε τη νίκη με 70-55 που πανηγυρίστηκε από τους νικητές!

Διαιτητές: Γκογκορώσης-Παναγιώτου.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 8-9, 30-18, 44-37, 53-53 (καν.διάρκεια), 70-55 (τελ. αποτελ.).

ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ (Αναστασίου-Γεωργίου): Ντούρας 11, Παπαθανασίου 2, Πρίφτι Α., Πρίφτι Α., Σεπετής, Βασιλείου 4, Κουσερής 17, Ελευθερίου, Κικίδης 3, Μωραίτης 17 (1), Μπασούκος 8, Καρατσιοβής 8.

Α.Σ.ΚΑΡΥΣΤΟΣ (Μπούχερτ): Καβανόζης Γ. 8 (1), Καπόλας, Ραβιόλος 4, Πολίτης 6 (1), Καβανόζης Ν., Φωτοκεχαγιάς 4, Βελισσαρίου, Καρύκας 7 (1), Σφυρίδης, Μπουραντάς 26 (2).