FEATURED Α ΕΣΚΑΣΕ

Α’ ΕΣΚΑΣΕ: Βαθμολογία & σκόρερς (16η εξ αναβολής-τελική)

Με τη διεξαγωγή και των δύο αγώνων του Σαββάτου ολοκληρώθηκε η 16η εξ αναβολής αγωνιστική της Α’ κατηγορίας όπου πλέον δεν υπάρχουν εκκρεμότητες.

Στα σημερινά παιχνίδια, ο Απόλλωνας Λιβαδειάς πήρε μεγάλο διπλό στην Ιστιαία από τον Τελεθριακό με 64-71.

Τη νίκη της αγωνιστικής αν όχι της χρονιάς, έκανε ο Απόλλωνας Χαλκίδας στην παράταση μέσα στην Άμφισσα επί του Μάκαρου με 67-73 βάζοντας ”φωτιά” στην ουρά της βαθμολογίας με την υπόθεση παραμονή να μπλέκει για αρκετές ομάδες και με τον Απόλλωνα να έχει πλέον βάσιμες ελπίδες!

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ 64-71

ΜΑΚΑΡΟΣ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 67-73

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (16/3)

ΑΝΑΓ. ΛΑΜΙΑΣ-Γ.Σ. ΙΤΕΑΣ

Γ.Σ. ΑΥΛΙΔΑΣ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ-ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜ.

ΜΑΛΕΣΙΝΑ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ

ΜΑΚΑΡΟΣ-ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛΙΔΑΣ

ΧΒΑ-ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1 ΧΒΑ 17 32 15-2 1435-961
2 ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛ. 17 28 11-6 1180-1155
3 ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒ. 17 27 10-7 1127-1165
4 ΜΑΛΕΣΙΝΑ 17 26 9-8 1243-1189
5 Γ.Σ. ΙΤΕΑΣ 17 26 9-8 1167-1211
6 ΑΝΑΓ.ΛΑΜΙΑΣ 17 26 9-8 1175-1119
7 ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜ. 17 25 8-9 1079-1128
8 ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ 17 25 8-9 1289-1291
9 ΜΑΚΑΡΟΣ 17 24 7-10 1068-1132
10 Γ.Σ. ΑΥΛΙΔΑΣ 17 23 6-11 1073-1167
11 ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ 17 22 5-12 1127-1288
12 ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚ. 17 22 5-12 1182-1341

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Ρουμελιώτης (Τελεθριακός) 430
  2. Χαρατσής Ι. (Απόλλων Χαλκίδας) 344
  3. Μητρόπουλος (Μαλεσίνα) 294
  4. Γεωργαντάς (Γ.Σ. Ιτέας) 279
  5. Κωνσταντούρας (Αίαντας Αυλίδας) 278
  6. Τσεκούρας (Άρης Αμφίκλειας) 276
  7. Καυκής Β. (Μαλεσίνα) 266
  8. Νταλαγιάννης (Πρωτέας Σχημ.) 248
  9. Νασάκης (Μάκαρος) 248
  10. Κολοβός (Πρωτέας Σχημ.) 244
  11. Χαρίσης (Πρωτέας Σχημ.) 239
  12. Τσακωνίτης (Αναγ.Λαμίας) 237
  13. Καστάνας (Άρης Αμφίκλειας) 237

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Ρουμελιώτης (Τελεθριακός) 62
  2. Αργυρίου (Αίαντας Αυλίδας) 45
  3. Αγγελόπουλος (Γ.Σ. Ιτέας) 44
  4. Νταλαγιάννης (Πρωτέας Σχημ.) 43
  5. Μητρόπουλος (Μαλεσίνα) 38
  6. Τσακωνίτης (Αναγ. Λαμίας) 38
  7. Στεφάνου (ΧΒΑ) 38
  8. Αγγελέτος (Αίαντας Αυλίδας) 27
  9. Μπρατσιάκος (ΧΒΑ) 27
  10. Παπαθανασίου (Τελεθριακός) 29
  11. Τερματζίδης (Απόλλων Λιβ.) 29
  12. Μούντριχας (Αίαντας Αυλίδας) 26
  13. Τσιριμώκος (ΧΒΑ) 26
  14. Παπαγιαννόπουλος (Γ.Σ. Αυλίδας) 26
  15. Χαρατσής Ι. (Απόλλων Χαλ.) 26

Σχετικά άρθρα

Το Σάββατο 25 Μαΐου ο τελικός παίδων στη Λιβαδειά!

pannikolaou

Χωρίς αγώνες την Κυριακή (26/5) των εκλογών!

pannikolaou

ΓΥΝΑΙΚΩΝ: Πρωταθλητής στην παράταση! (ΑΓΕ Χαλκίδας-Πρωτέας Σχηματαρίου 59-68)

pannikolaou