FEATURED Α ΕΣΚΑΣΕ

Α’ ΕΣΚΑΣΕ: Βαθμολογία & σκόρερς (16η-εξ αναβολής)

Οι δύο από τις τέσσερις συνολικά εξ αναβολής αναμετρήσεις της 16ης αγωνιστικής έγιναν την Παρασκευή, σε παιχνίδια που είχαν αναβληθεί στις 23 Φεβρουαρίου λόγω της κακοκαιρίας.

Η ΧΒΑ επέστρεψε στις νίκες διατηρώντας την απόσταση 4 νικών από τον Αίαντα Αυλίδας επικρατώντας του Γ.Σ. Ιτέας με 79-55.

Στο ντέρμπι της κάτω ζώνης της βαθμολογίας, ο Γ.Σ. Αυλίδας νίκησε τον Άρη Αμφίκλειας με 76-54 και διατήρησε ζωντανές τις ελπίδες του για παραμονή.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

ΧΒΑ-Γ.Σ.ΙΤΕΑΣ 79-55

Γ.Σ.ΑΥΛΙΔΑΣ-ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ 76-54

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (9/3 ΕΞ ΑΝΑΒΟΛΗΣ)

ΜΑΚΑΡΟΣ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (16:00)

ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒ. (13:15)

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1 ΧΒΑ 17 32 15-2 1435-961
2 ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛ. 17 28 11-6 1180-1155
3 ΜΑΛΕΣΙΝΑ 17 26 9-8 1243-1189
4 ΑΝΑΓ.ΛΑΜΙΑΣ 17 26 9-8 1175-1119
5 Γ.Σ. ΙΤΕΑΣ 17 26 9-8 1167-1211
6 ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒ. 16 25 9-7 1058-1101
7 ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜ. 17 25 8-9 1079-1128
8 ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ 16 24 8-8 1225-1220
9 ΜΑΚΑΡΟΣ 16 23 7-9 1001-1059
10 Γ.Σ. ΑΥΛΙΔΑΣ 17 23 6-11 1073-1167
11 ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ 17 22 5-12 1127-1288
12 ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚ. 16 20 4-12 1109-1274

* Τελεθριακός, Απόλλων Λιβ., Μάκαρος, Απόλλων Χαλκίδας, έχουν από ένα αγώνα λιγότερο.

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Ρουμελιώτης (Τελεθριακός) 401
  2. Χαρατσής Ι. (Απόλλων Χαλκίδας) 315
  3. Μητρόπουλος (Μαλεσίνα) 294
  4. Γεωργαντάς (Γ.Σ. Ιτέας) 279
  5. Κωνσταντούρας (Αίαντας Αυλίδας) 278
  6. Τσεκούρας (Άρης Αμφίκλειας) 276
  7. Καυκής Β. (Μαλεσίνα) 266
  8. Νταλαγιάννης (Πρωτέας Σχημ.) 248
  9. Κολοβός (Πρωτέας Σχημ.) 244
  10. Χαρίσης (Πρωτέας Σχημ.) 239
  11. Τσακωνίτης (Αναγ.Λαμίας) 237
  12. Καστάνας (Άρης Αμφίκλειας) 237

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Ρουμελιώτης (Τελεθριακός) 59
  2. Αργυρίου (Αίαντας Αυλίδας) 45
  3. Αγγελόπουλος (Γ.Σ. Ιτέας) 44
  4. Νταλαγιάννης (Πρωτέας Σχημ.) 43
  5. Μητρόπουλος (Μαλεσίνα) 38
  6. Τσακωνίτης (Αναγ. Λαμίας) 38
  7. Στεφάνου (ΧΒΑ) 38
  8. Αγγελέτος (Αίαντας Αυλίδας) 27
  9. Μπρατσιάκος (ΧΒΑ) 27
  10. Παπαθανασίου (Τελεθριακός) 27
  11. Τερματζίδης (Απόλλων Λιβ.) 26
  12. Μούντριχας (Αίαντας Αυλίδας) 26
  13. Τσιριμώκος (ΧΒΑ) 26
  14. Παπαγιαννόπουλος (Γ.Σ. Αυλίδας) 26

Σχετικά άρθρα

Το Σάββατο 25 Μαΐου ο τελικός παίδων στη Λιβαδειά!

pannikolaou

Χωρίς αγώνες την Κυριακή (26/5) των εκλογών!

pannikolaou

ΓΥΝΑΙΚΩΝ: Πρωταθλητής στην παράταση! (ΑΓΕ Χαλκίδας-Πρωτέας Σχηματαρίου 59-68)

pannikolaou