FEATURED Α ΕΣΚΑΣΕ

Α’ ΕΣΚΑΣΕ: Βαθμολογία & σκόρερς (18η αγωνιστική)

Συναρπαστική η 18η αγωνιστική, με τη μάχη τους ουράς να έχει ανάψει και το ενδιαφέρον να παραμένει αμείωτο, καθώς τα πάντα είναι ανοιχτά!

Κερδισμένοι της αγωνιστικής πάντως, οι Απόλλωνας Χαλκίδας, Μάκαρος και Άρης Αμφίκλειας που πήραν σπουδαίες νίκες εξακολουθώντας να ελπίζουν για την παραμονή!

Ο Απόλλωνας Χαλκίδας ήταν για 2η σερί αγωνιστική εντυπωσιακός, πήρε μεγάλο διπλό απέναντι στον Γ.Σ. Αυλίδας με 55-74 και δείχνει ικανός για το θαύμα της σωτηρίας!

Πολύ καλή εμφάνιση και νίκη μεγάλης βαθμολογικής σημασίας για τον Άρη Αμφίκλειας απέναντι στον Πρωτέα Σχηματαρίου με 78-58.

Ο Μάκαρος νίκησε τον Αίαντα Αυλίδας με 82-74 και ουσιαστικά ρεφάρισε την ήττα από τον Απόλλωνα Χαλκίδας στην έδρα του.

Σε αγώνες που κυριάρχησε το γόητρο, η Μαλεσίνα νίκησε με ανατροπή τον Απόλλωνα Λιβαδειάς με 80-72 και η Αναγέννηση Λαμίας τον Γ.Σ. Ιτέας  με 82-69.

H XBA πήρε μια ακόμα νίκη αυτή τη φορά απέναντι στον Τελεθριακό με 81-58 και μετράει αντίστροφα για την απ’ ευθείας άνοδο στη Γ’ Εθνική.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

ΑΝΑΓ. ΛΑΜΙΑΣ-Γ.Σ. ΙΤΕΑΣ 82-69

Γ.Σ. ΑΥΛΙΔΑΣ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 55-74

ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ-ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜ. 78-58

ΜΑΛΕΣΙΝΑ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ 80-72

ΜΑΚΑΡΟΣ-ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛΙΔΑΣ 82-74

ΧΒΑ-ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ 81-58

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (23/3)

Γ.Σ.ΙΤΕΑΣ-Γ.Σ.ΑΥΛΙΔΑΣ

ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛ.-ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒ.-ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜ.

ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛΙΔΑΣ-ΑΝΑΓ. ΛΑΜΙΑΣ

ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ-ΜΑΚΑΡΟΣ

ΜΑΛΕΣΙΝΑ-ΧΒΑ

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1 ΧΒΑ 18 34 16-2 1516-1019
2 ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛ. 18 29 11-7 1254-1237
3 ΜΑΛΕΣΙΝΑ 18 28 10-8 1323-1261
4 ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒ. 18 28 10-8 1199-1245
5 ΑΝΑΓ. ΛΑΜΙΑΣ 18 28 10-8 1257-1188
6 Γ.Σ. ΙΤΕΑΣ 18 27 9-9 1236-1293
7 ΜΑΚΑΡΟΣ 18 26 8-10 1150-1206
8 ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ 18 26 8-10 1347-1372
9 ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜ. 18 26 8-10 1137-1206
10 ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 18 24 6-12 1256-1396
11 ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ 18 24 6-12 1205-1346
12 Γ.Σ. ΑΥΛΙΔΑΣ 18 24 6-12 1128-1241

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Ρουμελιώτης (Τελεθριακός) 447
  2. Χαρατσής Ι. (Απόλλων Χαλκίδας) 374
  3. Μητρόπουλος (Μαλεσίνα) 312
  4. Γεωργαντάς (Γ.Σ. Ιτέας) 302
  5. Καυκής Β. (Μαλεσίνα) 288
  6. Τσεκούρας (Άρης Αμφίκλειας) 288
  7. Κωνσταντούρας (Αίαντας Αυλίδας) 286
  8. Νασάκης (Μάκαρος) 270
  9. Κολοβός (Πρωτέας Σχημ.) 263
  10. Καστάνας (Άρης Αμφίκλειας) 260
  11. Νταλαγιάννης (Πρωτέας Σχημ.) 255
  12. Κατσούλας (ΧΒΑ) 255

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Ρουμελιώτης (Τελεθριακός) 63
  2. Αργυρίου (Αίαντας Αυλίδας) 47
  3. Αγγελόπουλος (Γ.Σ. Ιτέας) 45
  4. Νταλαγιάννης (Πρωτέας Σχημ.) 44
  5. Στεφάνου (ΧΒΑ) 40
  6. Μητρόπουλος (Μαλεσίνα) 40
  7. Τσακωνίτης (Αναγ. Λαμίας) 40
  8. Χαρατσής Ι. (Απόλλων Χαλ.) 31
  9. Παπαθανασίου (Τελεθριακός) 31
  10. Παπαγιαννόπουλος (Γ.Σ. Αυλίδας) 30
  11. Τερματζίδης (Απόλλων Λιβ.) 30
  12. Μπρατσιάκος (ΧΒΑ) 29

Σχετικά άρθρα

Φινάλε στο 2ο τουρνουά ”Ραφαήλ Σκεμπές” (3η μέρα-photo album)

pannikolaou

ΕΦΗΒΩΝ (ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ): Κάδμος-Απόλλων Χαλκίδας 77-53

pannikolaou

2ο τουρνουά ”Ραφαήλ Σκεμπές”: Το πρόγραμμα στη φάση των ”32”. Διαγωνισμός καρφωμάτων πριν τον τελικό!

pannikolaou