Β' ΕΘΝΙΚΗ

Β’ ΕΘΝΙΚΗ: Απέναντι στην καλύτερη ομάδα! (Ανατόλια-Έσπερος Λ. 5 μ.μ.)

Απέναντι στην καλύτερη ομάδα του πρωταθλήματος θα βρεθεί αντιμέτωπος σήμερα ο Έσπερος Λαμίας σε ένα αγώνα που οι γηπεδούχοι είναι το ξεκάθαρο φαβορί και που η ομάδα του Σοφογιάννη θα προσπαθήσει για μια όσο το δυνατόν καλύτερη παρουσία έχοντας μόνο κέρδη να αποκομίσει από τέτοια παιχνίδια.

Η Ανατόλια με ρεκόρ 20-2 κάνει περίπατο φέτος στο πρωτάθλημα έχοντας ρόστερ μεγαλύτερης κατηγορίας και μόνο τα τυπικά απομένουν για την οριστικοποίηση της ανόδου στην Α2.

Ο Έσπερος Λαμίας πέτυχε την περασμένη εβδομάδα μια μεγάλη νίκη απέναντι στην Ελευθερούπολη, βρίσκεται εντός στόχων με την παραμονή να είναι προ των πυλών αρκεί η ομάδα του Σοφογιάννη να εκμεταλλευτεί τον παράγοντα έδρα μέχρι το υπόλοιπο της σεζόν.

Το σημερινό πρόγραμμα της 23ης αγωνιστικής:

Μ.Τσίκινας 17.00 ΧΑΝΘ-Φαίακας Κέρκυρας Ελευθεριάδης-Δημάδης (Μήτσιου)

Γέφυρας 17.00 Γέφυρα-Μακεδονικός Κοϊμτζόγλου-Αγραφιώτης Ιωάν. (Παραλυκίδης)

Δ. Βικέλας 17.00 Φίλιππος Βέροιας-Νίκη Βόλου Ντούρας-Ζαχαριάδης (Μελανίδης)

Αγρινίου 17.00 Αγρίνιο-Μαχητές Δόξας Πεύκων Δημόπουλος-Ασλανίδης (Μπέστιας)

Σερρών 17.00 Ίκαροι Σερρών-Φάρσαλα Τσιαπλής-Κατωτικίδης (Δραγκιόγλου)

Ελευθερούπολης 17.00 Ελευθερούπολη-Στρατώνι Φουτζήλας-Πράττος (Στουπίδης)

Ανατόλια 17.00 Ανατόλια-Έσπερος Λαμίας Παπαγεωργίου-Εκίζογλου (Βαφείδης)

Λαγκαδά 17.00 Ερμής Λαγκαδά-Προποντίς Χαλκηδόνας Τσιρτσιμάλης-Σιταρίδης (Κασαπίδης)

 

Στον α’ γύρο: ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ-ΑΝΑΤΟΛΙΑ 61-87

ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ (Σοφογιάννης): Στογιλγκοβίτς, Ρούζιος 2, Πάππος 1, Κατσαρές, Παπανικολάου, Φύκας 5, Φούντας 7 (1), Αργύρης, Τεπετίδης 8 (1), Ολύμπιος 16 (4), Παπαργυρόπουλος 19 (2), Μαντζούκας 3 (1).

ΑΝΑΤΟΛΙΑ (Γκαϊτατζής): Νικολαΐδης 6, Στεφανίδης, Αμπατζάς 8 (2), Αράπης 6 (2), Γαλανίδης 14 (4), Κάτανος 2, Κωνσταντινίδης 3, Ξενιτίδης 11 , Ζώτος 10 , Μπρόζος 6, Καραποστόλου 21 (4).

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Α/Α Β Ν-Η Υ-Κ
1. Ανατόλια 42 20-2 1802-1557
2. Αγρίνιο 37 15-7 1623-1513
3. Ελευθερούπολη 37 15-7 1562-1453
4. Φίλιππος Βέροιας 35 13-9 1518-1518
5. ΧΑΝΘ 34 12-10 15791530
6. Μαχητές Πειραματικού 34 12-10 1511-1469
7. Ερμής Λαγκαδά 33 11-11 1565-1508
8. Έσπερος Λαμίας 32 10-12 1491-1564
9. Χαλκηδόνα 32 10-12 1466-1518
10. Φάρσαλα 32 10-12 1589-1594
11. Φαίακας Κέρκυρας 32 10-12 1521-1590
12. Νίκη Βόλου 31 9-13 1543-1609
13. Στρατώνι 31 9-13 1493-1545
14. Γέφυρα 30 8-14 1512-1586
15. Ίκαροι Σερρών 29 7-15 1485-1565
16. Μακεδονικός 27 5-17 1432-1613

Σχετικά άρθρα

Η Αλίαρτος η 29η ομάδα της ΕΣΚΑΣΕ στο μητρώο της ΓΓΑ!

pannikolaou

Β’ ΕΘΝΙΚΗ: Στο Βορρά (3ος όμιλος) οι ομάδες της ΕΣΚΑΣΕ για τη σεζόν 2021-22!

pannikolaou

Επόμενη ομάδα Καουάι Λέοναρντ; (By Waverpoll.com)

pannikolaou