Β' ΕΘΝΙΚΗ

Β’ ΕΘΝΙΚΗ: Για τη νίκη-παραμονή! (Έσπερος Λαμ.-Ελευθερούπολη 5 μ.μ.)

Ένα δύσκολο αλλά συνάμα και κομβικό αγώνα για τη μετέπειτα πορεία του δίνει σήμερα για το πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής ο Έσπερος Λαμίας, που υποδέχεται στο ”Χαλκιοπούλειο” την Ελευθερούπολη που με τη σειρά της βρίσκεται στο…πάνω ράφι του πρωταθλήματος διεκδικώντας με αξιώσεις τη 2η θέση και την άνοδο στην Α2 κατηγορία.

Η ομάδα του Σοφογιάννη, παρά τα προβλήματα τραυματισμών είναι δεδομένο πως θα προσπαθήσει για να πάρει το ροζ φύλλο αγώνος και να βάλει ισχυρές βάσεις για την παραμονή της στη Β’ Εθνική, περιμένοντας εκτός των άλλων και τον κόσμο της Λαμίας να συνδράμει και να βοηθήσει για να έρθει μια ακόμα νίκη.

Στον α’ γύρο η Ελευθερούπολη είχε νικήσει τον Έσπερο Λαμίας με 94-76.

ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ (Λογοθέτης): Κελεσίδης 12 (1), Καραγιώργος 2, Στυλίδης 14 (2), Κωνσταντάρας 1, Ιωάννου 14 (2), Απαζίδης, Σταμπουλής 9 (1), Χαρισμίδης 14, Βοϊβατόπουλος 18.

ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ (Σοφογιάννης): Στογίλκοβιτς 3 (1), Ρούζιος 4, Πάππος 11 (1), Κατσαρές 19 (3), Παπανικολάου 3 (1), Φύκας 4, Παπαργυρόπουλος 19 (1), Τεπετίδης 10 (2), Ολύμπιος 3 (1), Αργύρης.

Το πρόγραμμα και οι διαιτητές της 22ης αγωνιστικής:

Αρναίας 19.00 Στρατώνι-ΧΑΝΘ Φακίτσας-Ελευθεριάδης (Τζιοπάνος)

Κέρκυρας 17.00 Φαίακας-Γέφυρα Τσιαπλής-Κατωτικίδης (Πουλής)

Μακεδονικού 17.00 Μακεδονικός-Φίλιππος Βέροιας Ντούρας-Δημάδης (Αστρεινίδης)

Ν. Ιωνίας Βόλου 17.00 Νίκη Βόλου-Αγρίνιο Τζίμα-Αγραφιώτης Τζ. (Μηναρετζόπουλος)

Πεύκων 17.00 Μαχητές Δόξας Πεύκων-Φάρσαλα Ταρενίδης Κ.-Παπαγεωργίου (Μήτσιου)

Λαγκαδά 17.00 Ερμής Λαγκαδά-Ίκαροι Σερρών Τσουμαχίδης-Δολγύρας (Γκούμας)

Χαλκιοπούλειο 17.00 Έσπερος ΓΣ Λαμίας-Ελευθερούπολη Καλογερόπουλος Λ.-Ξέρας (Μόρφη Γ.)

Χαλκηδόνας 17.00 Προποντίς-Ανατόλια Θεοδώρου-Λουλουδιάδης (Παραλυκίδης)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Ανατόλια (19-2) 40
2. Αγρίνιο (15-6) 36
————————————–
3. Ελευθερούπολη (15-6) 36
4. Φίλιππος Βέροιας (12-9) 33
5. ΧΑΝΘ (12-9) 33
6. Μαχητές Πειραματικό Πευκών (12-9) 33
7. Ερμής Λαγκαδά (10-11) 31
8. Χαλκηδόνα/Προποντίς (10-11) 31
9. Έσπερος Λαμίας (9-12) 30
10. Φαίακας Κέρκυρας (9-12) 30
11. Φάρσαλα (9-12) 30
12. Γέφυρα (8-13) 29
————————————–
13. Στρατώνι (8-13) 29
14. Νίκη Βόλου (8-13) 29
15. Ίκαροι Σερρών (7-14) 28
16. Μακεδονικός (5-16) 26

 

Σχετικά άρθρα

Β’ ΕΘΝΙΚΗ: Για τη νίκη-παραμονή! (Έσπερος Λαμ.-Στρατώνι 4 μ.μ.)

pannikolaou

Β’ ΕΘΝΙΚΗ: Ευχαριστήριο του Έσπερου Λαμίας!

pannikolaou

Β’ ΕΘΝΙΚΗ: Στις 4 μ.μ. την Κυριακή το ντέρμπι Έσπερος-Στρατώνι

pannikolaou