Β' ΕΘΝΙΚΗ

Β’ ΕΘΝΙΚΗ: Τελικός παραμονής με Λαγκαδά! (5 μ.μ.)

Το πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής έφτασε αισίως την 24η αγωνιστική, οι ομάδες μετράνε πλέον αντίστροφα και το κάθε παιχνίδι από εδώ και στο εξής έχει τη δική του ξεχωριστή σημασία.

Κάπως έτσι έχουν τα πράγματα και για τον Έσπερο Λαμίας, που υποδέχεται σήμερα στις 5 μ.μ. στο γήπεδό του τον Ερμή Λαγκαδά σε ένα αγώνα τελικό για την ομάδα του Σοφογιάννη, που ενδεχόμενη νίκη θα την φέρει ακόμα πιο κοντά στο στόχο της παραμονής στη Β’ Εθνική.

Ο Ερμής Λαγκαδά είναι μια πολύ καλή ομάδα, όμως το κίνητρο του Έσπερου είναι σαφώς μεγαλύτερο γνωρίζοντας πως ενδεχόμενη νίκη θα τον κρατήσει στη θέση του οδηγού των εξελίξεων.

Οι Λαμιώτες, εκτός των άλλων, περιμένουν σήμερα τη βοήθεια των φιλάθλων για να τους βοηθήσουν να φτάσουν στις 11 νίκες και να διατηρήσουν απόσταση ασφαλείας από την επικίνδυνη ζώνη.

Στον πρώτο γύρο, ο Ερμής Λαγκαδά είχε επικρατήσει του Έσπερου Λαμίας με 74-56.

ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ (Aγγέλης): Mήνου, Aλτίνης, Mάρουσιτς 5 (1), Tσιρογιάννης 19 (1), Pάπι, Nώτης 2, Παρίτσης 10 (2), Kαμαριώτης 15 (1), Πλιούκας 11 (3), Γκαμούρας 4, Kωνσταντινίδης, Πιλκούδης Δ.
ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ (Σοφογιάννης): Pούζιος 12 (2) ,Πάππος 3 (1), Παπανικολάου 2, Φύκας 7, Φούντας 2, Tεπετίδης 7 (1), Oλύμπιος 5 (1), Παπαργυρόπουλος 17.

Το πρόγραμμα και οι διαιτητές της 24ης αγωνιστικής:

Μακεδονικού 17.00 Μακεδονικός-ΧΑΝΘ Σιμητόπουλος-Γραικός (Πολυχρονίδης)

Ν. Ιωνίας 17.00 Νίκη Βόλου-Γέφυρα Ταρενίδης Κ.-Ελευθεριάδης (Μόρφης Στ.)

Πεύκων 17.00 Μαχητές Δόξα Πεύκων-Φίλιππος Βέροιας Τσουμαχίδης-Δολγύρας (Γκούμας)

Φαρσάλων 17.00 ΓΣ Φαρσάλων-Αγρίνιο Τσιρτσιμάλης-Κοϊμτζόγλου (Τσιργούλας)

Χαλκηδόνας 17.00 Χαλκηδόνα-Ίκαροι Σερρών Παπαγερίδης-Παπαγεωργίου (Παραλυκίδης)

Κέρκυρας 17.00 Φαίακας-Ελευθερούπολη Θεοδώρου-Λουλουδιάδης (Καραλής)

Αρναίας 17.00 Στρατώνι-Ανατόλια Γερακίνης-Δημάδης (Παπαγεωργίου)

Χαλκιοπούλειο 17.00 Έσπερος Λαμίας-Ερμής Λαγκαδά Φακίτσας-Παζώλης (Βαρνάς)

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Α/Α Βαθμοί Ν.-Η. Υ.-Κ.
1. Ανατόλια 44 21-2 1894-1630
2. Αγρίνιο 39 16-7 1693-1570
3. Ελευθερούπολη 39 16-7 1637-1517
4. Φίλιππος Βέροιας 37 14-9 1587-1581
5. ΧΑΝΘ 36 13-10 16791590
6. Ερμής Λαγκαδά 35 12-11 1632-1568
7. Μαχητές Πειραματικού 35 12-11 1568-1519
8. Έσπερος Λαμίας 33 10-13 1564-1656
9. Χαλκηδόνα 33 10-13 1506-1585
10. Φάρσαλα 33 10-13 1654-1666
11. Φαίακας Κέρκυρας 33 10-13 1581-1690
12. Γέφυρα 32 9-14 1604-1641
13. Στρατώνι 32 9-14 1557-1620
14. Νίκη Βόλου 32 9-14 1606-1678
15. Ίκαροι Σερρών 31 8-15 1556-1590
16. Μακεδονικός 28 5-18 1487-1705

Σχετικά άρθρα

Επόμενη ομάδα Καουάι Λέοναρντ; (By Waverpoll.com)

pannikolaou

Τελικοί στο 3 on 3 της Κύμης παρουσία Φασούλα! (pics)

pannikolaou

Απέκτησε τον Ανδρέου από τον Άτλα Καρπενησίου ο Ερμής Σχηματαρίου!

pannikolaou