FEATURED Γ ΕΘΝΙΚΗ

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ: Αγωνιστική των φαβορί! (21η)

Αγωνιστική με ξεκάθαρα φαβορί η 21η για το πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής (2ος όμιλος Νότου) τόσο για τις ομάδες της Περιφέρειας όσο και για εκείνες που διατηρούν πρωταγωνιστικούς στόχους στο πρωτάθλημα.

Στα…δικά μας, την αυλαία ανοίγει νωρίς το πρωί (12:00) ο Ερμής Σχηματαρίου που αγωνίζεται στη Ρόδο απέναντι στην Καλλιθέα με στόχο αναμφίβολα τη νίκη που θα τον διατηρήσει σε απόσταση ασφαλείας από την επικίνδυνη ζώνη.

Στις 3:30 μ.μ. ο Άρης Θήβας που μετράει 5/5 τις τελευταίες αγωνιστικές θα έχει μάλλον εύκολο έργο απέναντι στο ουραγό και χωρίς νίκη στο πρωτάθλημα Δειλινό.

Τέλος, στις 5 μ.μ. στο τοπικό ντέρμπι αλλά με ξεκάθαρο φαβορί, ο Λοκρός Αταλάντης υποδέχεται την ΑΕΕΠ Χαλκίδας θέλοντας τη νίκη για να παραμείνει σε τροχιά ανόδου 5 αγωνιστικές πριν το φινάλε.

Το πρόγραμμα και οι διαιτητές της 21ης αγωνιστικής:

Κοντόπευκου 17.00 Αγ. Παρασκευή-Κορωπί Γιακείμη-Μελισσάρης (Γολεγού)

Δύο Αοράκια 17.00 ΟΦΗ-Ζωγράφου Κουτσοδήμος-Καραμπίτσακος (Μαχαιριανάκης)

Βοηθητικό ΣΕΦ 17.00 Ίκαρος Ν. Σμύρνης-Μελίσσια Μαραμής-Μαγκουνής (Παπαγιαννόπουλος)

Χίου 16.00 Βούρειος Χίου-Αργοναύτης Ραφ. Χουγιάζος-Λεβεντάκος (Σκούφαλος)

Καλλιθέας Ρόδου 12.00 Καλλιθέα Ρόδου-Ερμής Σχηματαρίου Φραγκούλη-Καλογριάς (Βιντζηλαίος)

Θήβας 15.30 Άρης Θήβας-Δειλινό Παπαφωτίου-Κιουλαφάς (Χαράτσης)

Αταλάντης 17.00 Λοκρός Αταλάντης-ΑΕΕΠ Χαλκίδας Μηλαπίδης-Νικολοπούλου (Δεσάρτης)

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β Ν-Η Υ-Κ
1 ΟΦΗ 20 37 17-3 1567-1331
2 ΛΟΚΡΟΣ 20 36 16-4 1479-1277
3 ΜΕΛΙΣΣΙΑ 20 36 16-4 1565-1385
4 ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ 20 35 15-5 1508-1328
5 ΖΩΓΡΑΦΟΥ 20 33 13-7 1441-1458
6 ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ 20 31 11-9 1471-1503
7 ΚΟΡΩΠΙ 20 31 11-9 1506-1590
8 ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜ. 20 29 9-11 1443-1443
9 ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΣΜ. 20 29 9-11 1374-1423
10 ΒΟΥΡΕΙΟΣ ΧΙΟΥ 20 28 8-12 1412-1468
11 ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 20 27 7-13 1384-1427
12 ΚΑΛΛΙΘΕΑ ΡΟΔΟΥ 20 25 5-15 1254-1377
13 ΑΕΕΠ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 20 22 3-17 1353-1585
14 ΔΕΙΛΙΝΟ 20 20 0-20 1257-1640

*Η ΑΕΕΠ Χαλκίδας έχει ένα μηδενισμό.

 

ΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΤΟΥ Α’ ΓΥΡΟΥ

ΔΕΙΛΙΝΟ-ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ 69-90

ΔΕΙΛΙΝΟ (Γωνιωτάκης): Γουμενάκης 13 (1), Μπορμπίζης, Αντωνογιαννάκης 2, Γαϊτανάκης, Στέβοβιτς 11, Λεφής 10, Γριλλής 13 (2), Εκιζόγλου 9 (2), Κυρίτσης 8 (2), Κοτσίδης, Σπηλιώπουλος 3.

ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ (Ματσαγγούρας): Γεωργούτσος 8 (1), Τζαβίδας 1, Ματσαγγούρας, Γκόλιας, Καδιγιαννόπουλος, Παναγιωτίδης 24 (4), Καλεμτζάκης 14 (3), Χαραλάμπης 18, Δαχρετζής 10 (1), Κουμπές, Τριανταφύλλου, Ντέντα 15.

 

ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ-ΚΑΛΛΙΘΕΑ ΡΟΔΟΥ 77-63

ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ (Τσαούσης-Σολομωνίδης): Σπηλιώπουλος 7, Πανταζής 13 (1), Γκρινιάρης 8, Μεϊντάνης, Κώνστας 3 (1), Φλώτσιος 9 (1), Μαράντος 7, Τσαπρούνης 21, Μαλισιόβας, Γιανναλέτσος, Ετζιάκα 9.

ΚΑΛΛΙΘΕΑ ΡΟΔΟΥ (Γυφτάκης):  Χατζηγεωργίου, Μουσταμάς 5 (1), Σακίρης 5 (1), Παναγιωταράκος 8, Γυφτάκης 5 (1), Μπίλιας 4, Παρδακάς 25, Χατζηδημητρίου, Μίτσης 2, Σκορδαλής, Κανύχης 9.

 

ΑΕΕΠ ΧΑΛΚΙΔΑΣ-ΛΟΚΡΟΣ 79-88

ΑΕΕΠ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Πούλος-Μιχαήλ): Σέττος 7, Κουτσογιάννης 5 (1), Θεοδωράκος 6 (1), Ξιούρας 14 (2), Μανταλβάνος 16, Μανιάτης 5, Γκιζογιάννης 26 (2), Γεωργουσόπουλος.

ΛΟΚΡΟΣ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ (Ζαρονικόλας-Σεργιάννης): Φωτητζόγλου 12 (1), Κεχρής 14 (2), Πασσάς 2, Παπαηλίου, Καλογερόπουλος, Μάτος Αν. 17, Μάτος Αγγ. 28 (6), Δουρούκης 3 (1), Ψάλτου 12.

Σχετικά άρθρα

Η Αλίαρτος η 29η ομάδα της ΕΣΚΑΣΕ στο μητρώο της ΓΓΑ!

pannikolaou

Αφιέρωμα ΕΣΚΑΣΕ 1980-2021: Οι 271 πρωταθλητές σε όλες τις κατηγορίες!

pannikolaou

Σαν σήμερα…5 Αυγούστου (2016-2020)

pannikolaou