FEATURED Γ ΕΘΝΙΚΗ

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ: Με στόχο το απόλυτο! (18η αγωνιστική)

Η αυλαία της 18ης αγωνιστικής άνοιξε χθες με το νικηφόρο αγώνα του Ερμή Σχηματαρίου απέναντι στον Ίκαρο Νέας Σμύρνης (79-69) και αν λένε πως…η καλή μέρα φαίνεται από το πρωί, υπάρχει σοβαρό ενδεχόμενο στη 18η στροφή του πρωταθλήματος οι ομάδες της Περιφέρειας να πετύχουν το απόλυτο!

Ο πρωτοπόρος Λοκρός θεωρητικά θα έχει εύκολο έργο απέναντι στην Καλλιθέα Ρόδου σε ένα αγώνα που θα ξεκινήσει στις 13:30.

Ο Άρης Θήβας με νίκη σήμερα απέναντι στο Βούρειο Χίου (14:00) αλλάζει επίπεδο, ξεμπερδεύει με την κάτω ζώνη και πάει για ένα όσο το δυνατόν καλύτερο πλασάρισμα στην πρώτη του παρουσία στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής.

Η ΑΕΕΠ Χαλκίδας θέλει τη νίκη απέναντι στην Αγ.Παρασκευή για να κάνει το 2/2 απέναντι της και να διατηρήσει ζωντανές τις όποιες ελπίδες έχει για παραμονή στην κατηγορία.

Το σημερινό πρόγραμμα της 18ης αγωνιστικής και οι διαιτητές:

Χαλκιά-Αναστασιάδη 17:00 ΑΕΕΠ Χαλκίδας-Αγ.Παρασκευή Φάκαρος-Ασημακάκη (Κάλφα)

Λίντο 17:00 Δειλινό-ΟΦΗ Κώτσου-Σκανδαλάκης (Τζωρτζάκης)

Γ. Παπασιδέρης 17:00 Κορωπί-Αργοναύτης Τριγλ. Ραφ. Πλιάκας-Κοτσώνης (Τεφτίκης)

Ζωγράφου 17:00 Ζωγράφου-Μελίσσια Ουσταμπασίδης-Κιουλάφας (Σταματόπουλος)

Θήβας 14:00 Άρης Θήβας-Βούρειος Χίου Μαρτινάκος-Κούλης Χαρ. (Χριστοδούλου)

Αταλάντης 13:30 Λοκρός Αταλάντης-Καλλιθέα Ρόδου Γαρινή-Δελαγραμμάτικας (Χαράτσης)

 

ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΣΤΑ ΜΑΤΣ ΤΟΥ Α’ ΓΥΡΟΥ

ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ-ΑΕΕΠ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 79-86

ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Κακαλιάς): Μόκας 6 (1), Βενιτουράκης 4 (1), Χάνιας-Πανταζής, Βαφείας, Χρονόπουλος 20 (1), Φασιανός 2, Μαυροειδάκος 20, Τσάμπης 16, Καρυπίδης 7.

ΑΕΕΠ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Δεμέναγας-Μιχαήλ): Κουτσογιάννης 4 (1), Σέττος 14 (1), Θεοδωράκος 3, Ξιούρας 15 (2), Μανταλβάνος 4, Μανιάτης 15 (3), Γκιζόγιάννης 21 (2), Γεωργουσόπουλος 10.

 

ΒΟΥΡΕΙΟΣ ΧΙΟΥ-ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ 88-71

ΒΑΟΛ ΧΙΟΥ(Βούλικας – Συμιακάκης) Σαμιώτης 14, Σερέπας 1, Ανδρουλάκης 6, Σουλίκας 16 (1), Φουντουλάκος, Αγγελίδης 12, Καραφαντής, Τσουρής 9 (1), Κουϊμτζής 8, Τροβάς 5, Σουλινάρης 4, Κωνσταντινάκος 13 (3).
ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ(Ματσαγγούρας – Θεοδώρου) Γεωργούτσος 13, Μελετίου 1, Ματσαγγούρας 1, Γκόλιας 9 (2), Καδηγιαννόπουλος 2, Παναγιωτίδης 7, Καλεμτζάκης 11 (3), Κουμπές, Δαχρετζής 7, Ντέντα 12, Πανδής.

 

ΚΑΛΛΙΘΕΑ ΡΟΔΟΥ-ΛΟΚΡΟΣ 51-62

ΚΑΛΛΙΘΕΑ ΡΟΔΟΥ (Μπίλιας): Χατζηγεωργίου, Ματσαμάς 2, Τσακίρης 10 (1), Παναγιωταράκος 6, Γυφτάκης, Μπιλλιάς, Παρδακάς 15 (3), Κανύχης 7, Μήτσης, Σκορδάλης 6 (1), Εκινέ 5.
ΛΟΚΡΟΣ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ (Ζαρονικόλας): Φωτητζόγλου 19 (5), Κετεμά, Κεχρής 2, Πασσάς 2, Παπαηλίου, Μάτος Αν. 13, Μάτος Αγγ. 25 (4), Δουρούκης, Ψάλτου 1.

 

ΙΚΑΡΟΣ Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ-ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ 59-65

ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ (Μεγαγιάννης): Ανέστης, Σταμάτης 15  (3), Μακρυνιώτης, Γιαννακοδήμος 2, Μοσώρας 3 (1), Μούκας 5 (1), Μιχαλόπουλος 11, Διαμαντόπουλος 12 (1), Αντωνούσος, Μπάτζιος 11 (1).

ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ (Τσαούσης-Σολομωνίδης): Σπηλιώπουλος 2, Πανταζής 7, Κουτής, Γκρινιάρης 27 (1), Μεϊντάνης, Κώνστας, Φλώτσιος 2, Μαράντος 9, Τσαπρούνης 10, Ετζιάκα 3, Γιανναλέτσος 5 (1).

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β Ν-Η Υ-Κ
1 ΛΟΚΡΟΣ 17 31 14-3 1246-1066
2 ΜΕΛΙΣΣΙΑ 17 31 14-3 1358-1189
3 ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ 17 30 13-4 1273-1094
4 ΟΦΗ 16 29 13-3 1224-1049
5 ΖΩΓΡΑΦΟΥ 17 29 12-5 1222-1224
6 ΚΟΡΩΠΙ 17 27 10-7 1271-1349
7 ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜ. 18 26 8-10 1282-1295
8 ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ 17 25 8-9 1203-1280
9 ΒΟΥΡΕΙΟΣ ΧΙΟΥ 17 25 8-9 1198-1214
10 ΙΚΑΡΟΣ Ν.ΣΜ. 17 24 7-10 1148-1202
11 ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 17 22 5-12 1168-1222
12 ΚΑΛΛΙΘΕΑ ΡΟΔΟΥ 17 20 3-14 1089-1234
13 ΑΕΕΠ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 16 19 3-13 1125-1279
14 ΔΕΙΛΙΝΟ 16 16 0-16 1016-1336

*Στη βαθμολογία υπολογίζεται ο χθεσινός αγώνας Ερμής Σχηματαρίου-Ίκαρος Ν. Σμύρνης.

**ΟΦΗ, ΑΕΕΠ Χαλκίδας, Ίκαρος Ν. Σμ., Δειλινό, έχουν από ένα αγώνα λιγότερο.

Σχετικά άρθρα

Οι διαιτητές στα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑΣΕ (24-27-5)

pannikolaou

Οι αγώνες στα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑΣΕ (24-28-5)

pannikolaou

Ανανέωσαν Καψούλης, Κικίδης και Μπέλλος στον ΓΑΣ Βασιλικού!

pannikolaou