FEATURED Γ ΕΘΝΙΚΗ

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ: Τα ”πρέπει” της νίκης! (20η αγωνιστική)

Αγώνες με μεγάλο ενδιαφέρον στη σημερινή 20η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής και με βαθμολογικό κίνητρο για τις 3 από τις 4 ομάδες της Περιφέρειας, που βάζουν μέσα στην εξίσωση των αγώνων τους το ”πρέπει” της νίκης.

Ο Λοκρός μετά την ήττα στη Θήβα από τον Άρη υποχώρησε στη 2η θέση ισόβαθμος με δύο ακόμα ομάδες και θέλει σήμερα να επιστρέψει στα νικηφόρα αποτελέσματα υποδεχόμενος στην έδρα του (13:30) τον Βούρειο Χίου με την ομάδα του Ζαρονικόλα ακλόνητο φαβορί.

Ο Ερμής Σχηματαρίου παραλίγο να κάνει μεγάλο διπλό στην έδρα του πρωτοπόρου ΟΦΗ χάνοντας όμως τελικά στην παράταση και έτσι ο σημερινός αγώνας απέναντι στην Αγ. Παρασκευή έχει χαρακτήρα τελικού για την ομάδα του Οικονόμου που θέλει οπωσδήποτε τη νίκη για να μην μπλέξει σε περιπέτειες.

Στη Χαλκίδα, ο Άρης Θήβας είναι το ξεκάθαρο φαβορί απέναντι στην ΑΕΠΠ Χαλκίδας με τους φιλοξενούμενους να θέλουν τη νίκη για το 5/5 στα τελευταία παιχνίδια τους που θα τους φέρει ακόμα πιο κοντά στο στόχο της πρώτης 6αδας.

Το πρόγραμμα και οι διαιτητές της 20ης αγωνιστικής:

Σχηματαρίου 17.00 Ερμής Σχηματαρίου-Αγ. Παρασκευή Σταθόπουλος-Κανελλόπουλος (Δεσάρτης)

Γ. Παπασιδέρης 17.00 Κορωπί-ΟΦΗ Καρακάσης-Καμήτσος (Τεφτίκης)

Ζωγράφου 17.00 Ζωγράφου-Ίκαρος Ν. Σμύρνης Δελαγραμμάτικας-Λαζόγκα (Παπαγιαννόπουλος)

Μελισσίων 17.00 Μελίσσια-Αργοναύτης Τριγλ. Ραφ. Ορφανός Ιορδ.-Γεράνιος (Φαλούκας)

Αταλάντης 13.30 Λοκρός Αταλάντης-Βούρειος Χίου Μακρόπουλος-Λαμπίρης (Χριστοδούλου)

Λίντο 13.00 Δειλινό-Καλλιθέα Ρόδου Τεφτίκης-Μαρτινάκος (Ευαγγελινός)

Χαλκιά-Αναστασιάδη 17.00 ΑΕΕΠ Χαλκίδας-Άρης Θήβας Κουτσοδήμος-Ελ Ανύ (Κάλφα)

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β Ν-Η Υ-Κ
1 ΟΦΗ 19 35 16-3 1478-1256
2 ΛΟΚΡΟΣ 19 34 15-4 1389-1199
3 ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ 19 34 15-4 1447-1258
4 ΜΕΛΙΣΣΙΑ 19 34 15-4 1495-1324
5 ΖΩΓΡΑΦΟΥ 19 32 13-6 1364-1379
6 ΚΟΡΩΠΙ 19 30 11-8 1431-1501
7 ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ 19 29 10-9 1366-1417
8 ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜ. 19 27 8-11 1367-1388
9 ΒΟΥΡΕΙΟΣ ΧΙΟΥ 19 27 8-11 1334-1378
10 ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΣΜ. 19 27 8-11 1295-1346
11 ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 19 26 7-12 1329-1351
12 ΚΑΛΛΙΘΕΑ ΡΟΔΟΥ 19 23 4-15 1173-1313
13 ΑΕΕΠ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 19 21 3-16 1267-1480
14 ΔΕΙΛΙΝΟ 19 19 0-19 1193-1559

*Η ΑΕΕΠ Χαλκίδας έχει ένα μηδενισμό.

 

ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΣΤΟΝ Α’ ΓΥΡΟ

ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ-ΑΕΕΠ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 91-88

ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ (Ματσαγγούρας): Γεωργούτσος 22 (1), Γκόλιας 9 (2), Καδιγιαννόπουλος 4, Παναγιωτίδης 18 (2), Καλεμντζάκης 16 (2), Χαραλάμπης, Κουμπές 5 (1), Δαχρεντζής 5 (1), Ντέντα 12.

ΑΕΕΠ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Πούλος-Μιχαήλ): Κουτσογιάννης 7 (2), Σέττος 11 (2), Θεοδωράκος 10 (2), Ξιούρας 20 (2), Μανταλβάνος 19, Μανιάτης, Γκιζογιάννης 18 (1), Λούκας, Γεωργουσόπουλος 3.

 

ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ-ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜ. 70-74

ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Κακαλιάς): Μόκας 7 (1), Βενιτουράκης 5 (1), Χανιάς-Πανταζής, Βαφιάς 5 (1), Χρονόπουλος 10, Τσαμπής 21 (3), Μαυροειδάκος 10, Παπανίκος, Φασιανός 3 (1), Καρυπίδης 9.

ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ (Τσαούσης-Σολομωνίδης): Σπηλιόπουλος 2, Πανταζής 16 (1), Γκρινιάρης 13, Μεϊντάνης, Κώνστας, Φλώτσιος, Μαράντος 11 (1), Τσαπρούνης 13 (1), Μαλισιόβας 3, Ετζιάκα 4, Γιανναλέτσος 12 (2).

 

ΒΟΥΡΕΙΟΣ ΧΙΟΥ-ΛΟΚΡΟΣ 75-81

ΒΑΟΛ ΧΙΟΥ (Βούλικας-Συμιακάκης): Σαμιώτης 9, Σερέπας, Ανδρουλάκης, Σουλίκας 5, Φουντουλάκος, Αγγελίδης 19, Καραφαντής 2, Τσουρής 9 (1), Κουϊμτζής 2, Τροβάς 23 (4), Σουλινάρης, Κωνσταντινάκος 6 (2).

ΛΟΚΡΟΣ (Ζαρονικόλας-Σεργιάνης): Φωτητζόγλου 14, Κετέμα, Κεχρής 7 (1), Πάσσας 2, Παπαηλίου 2, Καλογερόπουλος, Μάτος Αν. 20 (2), Μάτος Αγγ. 16 (4), Δουράκης 8 (2), Ψάλτου 12.

 

Σχετικά άρθρα

Η Αλίαρτος η 29η ομάδα της ΕΣΚΑΣΕ στο μητρώο της ΓΓΑ!

pannikolaou

Αφιέρωμα ΕΣΚΑΣΕ 1980-2021: Οι 271 πρωταθλητές σε όλες τις κατηγορίες!

pannikolaou

Σαν σήμερα…5 Αυγούστου (2016-2020)

pannikolaou