FEATURED ΕΦΗΒΩΝ

ΕΦΗΒΩΝ Β’ ΦΑΣΗ (Α’ & Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Βαθμολογίες & σκόρερς (4-5 αγων.)

Ο α’ όμιλος ολοκληρώθηκε με την ΧΒΑ να παίρνει και τυπικά το εισιτήριο για τον τελικό της κατηγορίας, ενώ στο β’ όμιλο τα πάντα θα ξεκαθαρίσουν την τελευταία αγωνιστική με τον Μάκαρο με διπλό στη Θήβα να παίρνει την πρώτη θέση και την πρόκριση.

Σε αντίθετη περίπτωση, θα προκύψει τριπλή ισοβαθμία μεταξύ Μάκαρου, Έσπερου Λαμίας και Κάδμου και εκεί θα μετρήσουν τα μεταξύ τους αποτελέσματα που μέχρι στιγμής είναι: Μάκαρος-Έσπερος Λ. 74-64, Έσπερος Λ.-Κάδμος 86-59. Την Κυριακή 31/3 θα γίνει ο αγώνας Κάδμος-Μάκαρος.

Αναλυτικά η βαθμολογία και οι σκόρερς στους δύο ομίλους:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜ.-ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 54-50

ΧΒΑ-ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ 114-24

Ρεπό: Γ.Σ.ΚΥΜΗΣ

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΣΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ Η ΧΒΑ

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β Ν-Η Υ-Κ
1 ΧΒΑ 4 8 4-0 383-204
2 Γ.Σ.ΚΥΜΗΣ 4 7 3-1 386-192
3 ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜ. 4 6 2-2 207-304
4 ΑΓΕΧ 4 5 1-3 205-277
5 ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ 4 4 0-4 145-349

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Σπύρου (Γ.Σ.Κύμης) 87
  2. Μεθενίτης (Πρωτέας Σχημ.) 81
  3. Παγώνης (Γ.Σ.Κύμης) 60
  4. Γιώτης (Γ.Σ.Κύμης) 60
  5. Σταθόπουλος (ΧΒΑ) 59
  6. Ρίνης (ΑΓΕ Χαλκίδας) 54
  7. Αντωνόπουλος (Πρωτέας Σχημ.) 47
  8. Βογιατζής (ΧΒΑ) 46
  9. Μπρατσιάκος (ΧΒΑ) 46
  10. Κικίδης Ν. (ΑΓΕΧ) 43
  11. Χρονόπουλος (Γ.Σ.Κύμης) 40
  12. Νεστορίδης (ΧΒΑ) 37

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Σπύρου (Γ.Σ.Κύμης) 13
  2. Μπρατσιάκος (ΧΒΑ) 7
  3. Κικίδης (ΑΓΕ Χαλκίδας) 6
  4. Μεθενίτης (Πρωτέας Σχημ.) 6
  5. Τόγιας (ΑΓΕ Χαλκίδας) 4
  6. Μαντάς (ΓΑΣ Βασιλικού) 4
  7. Καρυστινός (ΓΑΣ Βασιλικού) 4
  8. Κοσμετάτος (Γ.Σ.Κύμης) 4
  9. Μάντσε (Πρωτέας Σχημ.) 4
  10. Μωραϊτης (ΓΑΣ Βασιλικού) 3
  11. Κρητικός (Πρωτέας Σχημ.) 3
  12. Νικολάου (ΧΒΑ) 3

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

ΑΝΑΓ.ΛΑΜΙΑΣ-ΚΑΔΜΟΣ 50-63

ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΛΙΒ.-ΕΣΠΕΡΟΣ Λ. 41-61

ΜΑΚΑΡΟΣ-ΑΝΑΓ. ΛΑΜΙΑΣ 81-46 (εξ.αν.)

Ρεπό: ΜΑΚΑΡΟΣ

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (30-31/3)

ΚΑΔΜΟΣ-ΜΑΚΑΡΟΣ

ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜ.-ΑΝΑΓ.ΛΑΜ.

Ρεπό: ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΛΙΒ.

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1 ΜΑΚΑΡΟΣ 3 6 3-0 230-161
2 ΕΣΠΕΡΟΣ Λ. 3 5 2-1 211-174
3 ΚΑΔΜΟΣ 3 5 2-1 173-181
4 ΑΝΑΓ.ΛΑΜΙΑΣ 3 4 1-2 154-169
5 ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΛΙΒ. 4 4 0-4 192-245

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Μαντζούκας (Έσπερος Λ.) 74
  2. Μπόγρης (Κάδμος) 51
  3. Τσικνής Ο. (Μάκαρος) 48
  4. Παρίσης (Αναγ.Λαμίας) 46
  5. Παπαγεωργίου (Αναγ.Λαμίας) 46
  6. Καλαντζής Η. (Κένταυρος Λιβ.) 43
  7. Ψυχούλης (Έσπερος Λ.) 42
  8. Ζυγομήτρος (Κάδμος) 38
  9. Παπαδήμας (Μάκαρος ) 36
  10. Δρίβας (Μάκαρος) 35
  11. Ξαγάρας (Μάκαρος) 33
  12. Βαγιάκος (Κένταυρος Λιβ.) 32
  13. Χασάπης (Κάδμος) 32

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Μαντζούκας (Έσπερος Λ.) 9
  2. Παπαγεωργίου (Αναγ.Λαμίας) 7
  3. Τσικνής Ο. (Μάκαρος) 7
  4. Χαρίλας (Έσπερος Λ.) 6
  5. Ζυγομήτρος (Κάδμος) 6
  6. Καλαντζής Η. (Κένταυρος Λιβ.) 5
  7. Ψυχούλης (Έσπερος Λ.) 4
  8. Σιαφάκας (Έσπερος Λ.) 4
  9. Ευθυμίου (Έσπερος Λ.) 4
  10. Δρίβας (Μάκαρος) 4
  11. Παπαδήμας (Μάκαρος) 4
  12. Θεοφανόπουλος (Έσπερος Λ.) 3
  13. Θανάσαινας (Κάδμος) 3

 

Σχετικά άρθρα

STEREABASKET AWARDS 2019 (γ’ μέρος)

pannikolaou

Γιάννης Μανώλης: ”Προτεραιότητα ο αθλητισμός”

pannikolaou

Γυναικών: Άδικη ήττα στη 2η παράταση! (Πρωτέας Σχημ.-ΟΦΗ 64-68)

pannikolaou