ΕΦΗΒΩΝ

ΕΦΗΒΩΝ Β’ ΦΑΣΗ (Α’ & Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Βαθμολογίες & σκόρερς (4η αγων.)

Προς το τέλος οδεύει η β’ φάση του εφηβικού πρωταθλήματος και ήδη από χθες γνωρίζουμε την πρώτη ομάδα του τελικού καθώς η ΧΒΑ πήρε με τη νίκη απέναντι στην Κύμη την 1η θέση στον όμιλο μια αγωνιστική πριν το φινάλε.

Στο β’ όμιλο απομένουν ακόμα δύο αγωνιστικές και η πρώτη θέση δείχνει ανοιχτή για Μάκαρο, Έσπερο Λαμίας και Κάδμο.

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (4η Αγωνιστική)

Γ.Σ.ΚΥΜΗΣ-ΧΒΑ  85-89

ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ-ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜ. 53-65

Ρεπό: ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (5η-24/3)

ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜ.-ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

ΧΒΑ-ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ

Ρεπό: Γ.Σ.ΚΥΜΗΣ

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β Ν-Η Υ-Κ
1 Γ.Σ.ΚΥΜΗΣ 4 7 3-1 386-192
2 ΧΒΑ 3 6 3-0 269-180
3 ΑΓΕΧ 3 4 1-2 155-223
4 ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧ. 3 4 1-2 153-254
5 ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ 3 3 0-3 121-235

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Σπύρου (Γ.Σ.Κύμης) 87
  2. Παγώνης (Γ.Σ.Κύμης) 60
  3. Γιώτης (Γ.Σ.Κύμης) 60
  4. Σταθόπουλος (ΧΒΑ) 59
  5. Μεθενίτης (Πρωτέας Σχημ.) 50
  6. Χρονόπουλος (Γ.Σ.Κύμης) 40
  7. Αντωνόπουλος (Πρωτέας Σχημ.) 39
  8. Βογιατζής (ΧΒΑ) 38
  9. Μπαρμπούρης (Γ.Σ.Κύμης) 36
  10. Κοσμετάτος (Γ.Σ.Κύμης) 35
  11. Ρίνης (ΑΓΕ Χαλκίδας) 34
  12. Καρυστινός (ΓΑΣ Βασιλικού) 33

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Σπύρου (Γ.Σ.Κύμης) 13
  2. Κικίδης (ΑΓΕ Χαλκίδας) 4
  3. Τόγιας (ΑΓΕ Χαλκίδας) 4
  4. Μαντάς (ΓΑΣ Βασιλικού) 4
  5. Καρυστινός (ΓΑΣ Βασιλικού) 4
  6. Μεθενίτης (Πρωτέας Σχημ.) 4
  7. Μπρατσιάκος (ΧΒΑ) 4
  8. Κοσμετάτος (Γ.Σ.Κύμης) 4
  9. Κρητικός (Πρωτέας Σχημ.) 3
  10. Νικολάου (ΧΒΑ) 3
  11. Μπόρσης (Πρωτέας Σχημ.) 2
  12. Παγώνης (Γ.Σ.Κύμης) 2
  13. Χρονόπουλος (Γ.Σ.Κύμης) 2

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (3η Αγωνιστική)

ΚΑΔΜΟΣ-ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΛΙΒ. 51-45

ΜΑΚΑΡΟΣ-ΑΝΑΓ.ΛΑΜΙΑΣ (17/3)

Ρεπό: ΕΣΠΕΡΟΣ Λ.

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΉ (4η-9/3)

ΑΝΑΓ.ΛΑΜΙΑΣ-ΚΑΔΜΟΣ

ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΛΙΒ.-ΕΣΠΕΡΟΣ Λ.

Ρεπό: ΜΑΚΑΡΟΣ

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1 ΜΑΚΑΡΟΣ 2 4 2-0 149-115
2 ΕΣΠΕΡΟΣ Λ. 2 3 1-1 150-133
3 ΚΑΔΜΟΣ 2 3 1-1 110-131
4 ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ Λ. 3 3 0-3 151-184
5 ΑΝΑΓ.ΛΑΜΙΑΣ 1 2 1-0 58-55

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Μαντζούκας (Έσπερος Λ.) 51
  2. Μπόγρης (Κάδμος) 38
  3. Καλαντζής Η. (Κένταυρος Λιβ.) 37
  4. Τσικνής Ο. (Μάκαρος) 31
  5. Βαγιάκος (Κένταυρος Λιβ.) 29
  6. Παπαδήμας (Μάκαρος )29
  7. Ζυγομήτρος (Κάδμος) 29
  8. Ψυχούλης (Έσπερος Λ.) 28
  9. Ξαγάρας (Μάκαρος) 27
  10. Δρίβας (Μάκαρος) 26
  11. Παπαναγιώτου (Κένταυρος Λιβ.) 21
  12. Ψιλόπουλος (Κένταυρος Λιβ.) 20

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Ζυγομήτρος (Κάδμος) 6
  2. Μαντζούκας (Έσπερος Λ.) 5
  3. Καλαντζής Η. (Κένταυρος Λιβ.) 5
  4. Χαρίλας (Έσπερος Λ.) 4
  5. Ευθυμίου (Έσπερος Λ.) 4
  6. Παπαγεωργίου (Αναγ.Λαμίας) 3
  7. Σιαφάκας (Έσπερος Λ.) 3
  8. Θεοφανόπουλος (Έσπερος Λ.) 3
  9. Τσικνής Ο. (Μάκαρος) 3
  10. Δρίβας (Μάκαρος) 3
  11. Παπαδήμας (Μάκαρος) 3
  12. Παπαναγιώτου (Κένταυρος Λιβ.) 2
  13. Ψυχούλης (Έσπερος Λ.) 2
  14. Ξηρός (Μάκαρος) 2
  15. Θανάσαινας (Κάδμος) 2

Σχετικά άρθρα

Εφήβων (προκριματική φάση): Πελασγός-ΧΒΑ 50-75

pannikolaou

Εφήβων (προκριματική φάση): Ερμιόνη-ΧΒΑ 59-70

pannikolaou

Εφήβων (προκριματική φάση): ΧΒΑ-Προμηθέας Πατρών 36-95

pannikolaou