Α’ ΕΣΚΑΣΕ: ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ-ΜΑΚΑΡΟΣ 77-68

Άλμα παραμονής με σφραγίδα Γ. Ρουμελιώτη!

ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ-ΜΑΚΑΡΟΣ 77-68

Το νέο ξεκίνημα του Τελεθριακού με τον Γ. Τσαούση στο προπονητικό τιμ λειτούργησε ευεργετικά, με την ομάδα της Β. Εύβοιας να αγωνίζεται μετά από καιρό με λίγες απώλειες (Χοτζαλάρι) και να παίρνει τη νίκη απέναντι στον Μάκαρο Άμφισσας με 77-68, φτάνοντας μια ανάσα πλέον από την παραμονή στην κατηγορία.

Οι γηπεδούχοι έκαναν εντυπωσιακό ξεκίνημα στον αγώνα και με πολλές λύσεις στην επίθεση προηγήθηκαν με 30-15 στην α’ περίοδο με τον Γ. Ρουμελιώτη σε αυτό το διάστημα να έχει 15 (3) πόντους και συνολικά 42 με 7 τρίποντα σε μια μεγάλη εμφάνιση μετά τον πρόσφατο τραυματισμό του!

Μετά την πρώτη περίοδο ο Μάκαρος ισορρόπησε τον αγώνα, αλλά πάντα βρισκόταν στο κυνήγι της διαφοράς μη μπορώντας να γίνει ιδιαίτερα απειλητικός παρά την πολύ καλή εμφάνιση των Νασάκη και Φωτητζόγλου.

Το ημίχρονο έκλεισε με 50-39 με τον Τελεθριακό να έχει σταθερά τη διαφορά κοντά στους 10 πόντους φτάνοντας στο τελικό 77-68.

Διαιτητές: Χριστοδούλου Γ.-Γερονικολός.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 30-15, 50-39, 65-54, 77-68.

ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ (Φώτου-Τσαούσης): Μέτα 7, Ρουμελιώτης Θ. 4 (1), Μπόλματης 10 (2), Παπαθανασίου 3, Ρουμελιώτης Γ. 42 (7), Ανδρίτσος 2, Κουλουριώτης, Τσιτούμης 2, Ματάκιας, Κιαπέκος 7.

ΜΑΚΑΡΟΣ (Γίδας): Δρίβας 5 (1), Λούπουλ 1, Οικονόμου 2, Κυριακίδης 9 (3), Ξαγάρας, Τσέπα, Φουσέκης 2, Φωτητζόγλου 16, Παπαδήμας, Μαμαρέλης 6 (2), Βίλλιας, Νασάκης 27 (1).