Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): ΚΥΝΟΣ-ΟΠΟΥΝΤΙΟΣ 62-81

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ)

Στα playoffs!

ΚΥΝΟΣ-ΟΠΟΥΝΤΙΟΣ 62-81

Ο Οπούντιος Μαρτίνου πήρε το διπλό στις Λιβανάτες απέναντι στον Κύνο με 62-81 και μια αγωνιστική πριν το τέλος της κανονικής διάρκειας εξασφάλισε την είσοδό του στα playoffs ανόδου για την Α’ ΕΣΚΑΣΕ!

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 12-22 στο 10′ και με 33-39 στο ημίχρονο. Η ομάδα του Κύνου προσπάθησε να αντιδράσει και να πάρει κάτι από το παιχνίδι, ωστόσο οι παίκτες του Μάτου καθάρισαν το ματς στην τέταρτη περίοδο, φτάνοντας στη νίκη.

Πρώτος σκόρερ των νικητών ο Βέλλιος με 23 (6) πόντους.

Διαιτητές: Ζάχος-Ζαφείρη.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 12-22, 21-17, 18-20, 11-22.

ΚΥΝΟΣ (Κάστανας): Τσαβούρογλου 6 (2), Σταμέλος 2, Τσαρούχας 15 (2), Δούρος 14, Τσακανίκας 10, Κατσιάνος, Κατσομήτρος 12, Παπαστέφανος.

ΟΠΟΥΝΤΙΟΣ (Μάτος): Βέλλιος 23 (6), Ξυδιάς 4, Τραγογιάννης 4, Βισβίκης 2, Κωτσαλάς 7 (1), Μαλέρδος 10, Δημάκης Σ. 14 (4), θεοδώρου 17, Ζάχαρης, Δημάκης Κ.