FEATURED Α ΕΣΚΑΣΕ

LIVE: Α’ ΕΣΚΑΣΕ (20η αγωνιστική) & Β’ ΕΣΚΑΣΕ (μπαράζ)

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, σε νεότερες αναρτήσεις θα ακολουθήσουν αναλυτικά στοιχεία για όλους τους αγώνες.

LIVE

Α’ ΕΣΚΑΣΕ

ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ-Γ.Σ. ΙΤΕΑΣ 16-15 (10′), 21-19 (12′), 21-22 (14′), 24-22 (15′), 29-22 (17′), 31-26 (19′), 31-28 (20′), 38-37 (23′), 42-42 (25′), 51-45 (30′), 53-47 (32′), 55-54 (36:30′), 57-57 (37′), 58-54 (37:45), 60-54 (39′), 64-55 (ΤΕΛΙΚΟ)

ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜ.-ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 12-5 (8′), 27-19 (13′), 37-29 (17′), 40-37 (20′), 54-49 (26′), 60-64 (30′), 74-72 (35′), 80-72 (38:53′), 83-72 (ΤΕΛΙΚΟ)

ΧΒΑ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ 4-12 (4′), 16-20 (8′), 20-20 (9′), 20-22 (10′), 31-24 (14′), 35-26 (16′), 49-33 (20′), 61-44 (25′), 77-49 (30′), 89-54 (35′), 100-59 (ΤΕΛΙΚΟ)

Γ.Σ. ΑΥΛΙΔΑΣ-ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛΙΔΑΣ 6-24 (10′), 14-34 (14′), 21-40 (17′),  28-45 (20′), 45-55 (30′), 51-58 (35′), 53-65 (38:20′), 53-65 (ΤΕΛΙΚΟ)

ΜΑΚΑΡΟΣ-ΜΑΛΕΣΙΝΑ 10-11 (5′), 25-22 (10′), 33-25 (15′), 39-33 (20′), 51-33 (24΄), 57-38 (27′), 66-48 (33′), 78-58 (37:40), 83-60 (ΤΕΛΙΚΟ)

ΑΝΑΓ. ΛΑΜΙΑΣ-ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ 68-61 (ΤΕΛΙΚΟ)

 

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (ΜΠΑΡΑΖ ΠΑΡΑΜΟΝΗΣ)

ΑΓΕ  ΧΑΛΚΙΔΑΣ-ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΛΙΒ. 13-11 (7′), 16-16 (10′), 18-22 (14′),  26-27 (19′), 27-29 (20′), 29-38 (26′), 31-39 (30′), 46-41 (34′), 55-47 (39:15),  58-49 (ΤΕΛΙΚΟ)

Φίλες και φίλοι του μπάσκετ καλησπέρα σας!

Για τις επόμενες ώρες θα σας ενημερώνουμε για τη live εξέλιξη της 20ης αγωνιστικής στην Α’ κατηγορία αλλά και για τον αγώνα μπαράζ της Β’ κατηγορίας μεταξύ ΑΓΕ Χαλκίδας-Κένταυρου Λιβαδειάς στο ουδέτερο της Θήβας που θα κρίνει την παραμονή με τον χαμένο να υποβιβάζεται στη Γ’ ΕΣΚΑΣΕ.

Η αυλαία της 20ης αγωνιστικής στην Α’ ΕΣΚΑΣΕ άνοιξε με τον αγώνα Αναγέννηση Λαμίας-Τελεθριακός που έγινε το μεσημέρι και στο οποίο οι γηπεδούχοι επικράτησαν με 68-61 (βλέπε ΕΔΩ)

Το πρόγραμμα των σημερινών αγώνων της Α’ ΕΣΚΑΣΕ και οι διαιτητές:

18:00 Κλειστό Αμφίκλειας ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ-Γ.Σ. ΙΤΕΑΣ (Χριστοδούλου Γ.-Κάλφα)

18:00 Κλειστό Σχηματαρίου ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜ.-ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Κοτσιμπός-Γερονικολός)

18:00 Κλειστό ΔΑΚ Χαλκίδας ΧΒΑ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ (Χαϊνά-Θωμά)

18:00 Κλειστό Αυλίδας Γ.Σ. ΑΥΛΙΔΑΣ-ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛΙΔΑΣ (Τσάλλας-Βαρσαμάς)

18:00 Κλειστό Άμφισσας ΜΑΚΑΡΟΣ-ΜΑΛΕΣΙΝΑ (Ντάνος-Αρτσίτας)

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1 ΧΒΑ 19 36 17-2 1613-1087
2 ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛ. 19 31 12-7 1315-1297
3 ΑΝΑΓ. ΛΑΜΙΑΣ 20 31 11-9 1385-1310
4 ΜΑΛΕΣΙΝΑ 19 29 10-9 1391-1358
5 Γ.Σ.ΙΤΕΑΣ 19 29 10-9 1310-1362
6 ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒ. 19 29 10-9 1277-1325
7 ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ 20 29 9-11 1485-1508
8 ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜ. 19 28 9-10 1217-1282
9 ΜΑΚΑΡΟΣ 19 27 8-11 1217-1283
10 ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 19 26 7-12 1339-1475
11 Γ.Σ.ΑΥΛΙΔΑΣ 19 25 6-13 1197-1315
12 ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ 19 25 6-13 1284-1429

*Στη βαθμολογία έχει υπολογιστεί ο αγώνας Αναγέννηση Λαμίας-Τελεθριακός 68-61.

Σχετικά άρθρα

Ήταν όλοι εκεί για τον Ραφαήλ! Ξεκίνησε το 2ο τουρνουά στη μνήμη του! (pics)

pannikolaou

2ο τουρνουά ”Ραφαήλ Σκεμπές” (1η μέρα-photo album No1)

pannikolaou

2ο τουρνουά ”Ραφαήλ Σκεμπές” (1η μέρα-photo album No2)

pannikolaou