Β' ΕΘΝΙΚΗ

Β’ ΕΘΝΙΚΗ: Στην Καρδίτσα για την παραμονή! (5 μ.μ.)

Πέντε αγωνιστικές πριν το τέλος της σεζόν ο Έσπερος Λαμίας καλείται να δώσει ένα από τα κρισιμότερα εντός έδρας παιχνίδια της σεζόν περίπου 100 χλμ. μακριά από το σπίτι του και συγκεκριμένα στην Καρδίτσα υποδεχόμενος τους Ίκαρους Σερρών καθώς στο ”Χαλκιοπούλειο” οι αγώνες καράτε έφεραν την…έξωση!

Ένα σημαντικό ματς, που η νίκη είναι απαραίτητη απέναντι σε μια ομάδα που παίζει σήμερα το τελευταίο της χαρτί για παραμονή στη Γ’ Εθνική!

Με νίκη ο Έσπερος θα εξακολουθήσει να κρατάει τις τύχες στα χέρια του και να ελέγχει πλήρως την κατάσταση με τις επόμενες 4 αγωνιστικές να τον χρίζουν αυτόματα φαβορί για την επίτευξη του στόχου.

Στον πρώτο γύρο, ο Έσπερος Λαμίας είχε πετύχει μια μεγάλη νίκη στην παράταση μέσα στις Σέρρες με 72-76, ένα…δώρο Χριστουγέννων τότε, με τον αγώνα να γίνεται στις 23 Δεκέμβρη και με την ομάδα του Σοφογιάννη να έχει κάβα για τη συνέχεια του πρωταθλήματος αυτό το μεγάλο διπλό.

ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ (Σίσκος): Σιδερίδης, Γεωργιανός 10 (1), Δαλαγκόζης 2, Γκούτζιας, Παπαδόπουλος 2, Καραμπέκης 14, Θολιώτης 6, Φώτογλου 17 (1), Κακιούζης 21.
ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ (Σοφογιάννης): Στογίλκοβιτς 6 (2), Ρούζιος 7 (1), Πάππος, Κατσαρές 13, Φύκας 2, Αργύρης, Τεπετίδης 18 (4), Ολύμπιος 15 (5), Παπαργυρόπουλος 15 (1).

Το πρόγραμμα και οι διαιτητές της 26ης αγωνιστικής:

Πεύκων 17.00 Μαχητές Δόξας Πεύκων-ΧΑΝΘ Τσιρτσιμάλης, Αγραφιώτης Ιωαν. (Παπαδόπουλος Ν.)

Φαρσάλων 17.00 Φάρσαλα-Γέφυρα Ταρενίδης Κ., Παπαγερίδης (Μόρφη)

Αγρινίου 17.00 Αγρίνιο-Φίλιππος Βέροιας Τσαπλής, Κατωτικίδης (Μπέστιας)

Καρδίτσας 17.00 Έσπερος Λαμίας-Ίκαροι Σερρών Ξέρας, Καρακώστας (Μανασής)

Πορταριάς 17.00 Νίκη Βόλου-Ελευθερούπολη Τζίμα, Κοϊμτζόγλου (Μηναρετζόπουλος)

Μακεδονικού 17.00 Μακεδονικός-Ανατόλια Θεοδώρου, Φουτζήλας (Σιμητόπουλος)

Κέρκυρας 17.00 Φαίακας Κέρκυρας-Ερμής Λαγκαδά Παπανικολάου, Χατζηχαρίσης (Πουλής)

Αρναίας 17.00 Στρατώνι-Προποντίς Χαλκ. Ντούρας, Μπακάλης (Γκούμας)

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Α/Α ΒΑΘΜΟΙ Ν.-Η. Υ.-Κ.
1. Ανατόλια 48 23-2 2057-1736
2. Αγρίνιο 43 18-7 1854-1714
3. Ελευθερούπολη 43 18-7 1808-1618
4. Φίλιππος Βέροιας 41 16-9 1742-1725
5. ΧΑΝΘ 40 15-10 18131718
6. Ερμής Λαγκαδά 38 13-12 1758-1692
7. Μαχητές Πειραματικού 38 13-12 1717-1690
8. Χαλκηδόνα 37 12-13 1678-1721
9. Έσπερος Λαμίας 36 11-14 1695-1784
10. Φαίακας Κέρκυρας 35 10-15 1667-1879
11. Γέφυρα 35 10-15 1754-1784
12. Φάρσαλα 35 10-15 1794-1817
13. Νίκη Βόλου 34 9-16 1746-1828
14. Στρατώνι 34 9-16 1692-1763
15. Ίκαροι Σερρών 33 8-17 1693-1752
16. Μακεδονικός 30 5-20 1607-1842

Σχετικά άρθρα

Β’ ΕΘΝΙΚΗ: Στο Βορρά (3ος όμιλος) οι ομάδες της ΕΣΚΑΣΕ για τη σεζόν 2021-22!

pannikolaou

Επόμενη ομάδα Καουάι Λέοναρντ; (By Waverpoll.com)

pannikolaou

Τελικοί στο 3 on 3 της Κύμης παρουσία Φασούλα! (pics)

pannikolaou