FEATURED Γ ΕΘΝΙΚΗ

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ: Μάχες σε Κορωπί και Ζωγράφου! (24η αγωνιστική)

Τρεις στροφές πριν το τέλος του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής και το ενδιαφέρον χτυπάει…κόκκινο κυρίως σε κορυφή αλλά και ουρά.

Ο πρωτοπόρος Λοκρός Αταλάντης δίνει σήμερα ένα μεγάλο ντέρμπι μέσα στο Κορωπί όπου το διπλό θα φέρει ακόμα πιο κοντά την ομάδα του Ζαρονικόλα στο στόχο της ανόδου στη Β’ Εθνική.

Ο Άρης Θήβας αγωνίζεται εκτός έδρας με το Ζωγράφου σε ένα ακόμα ντέρμπι της αγωνιστικής, αυτή τη φορά για τη 5η θέση της βαθμολογίας.

Ενδιαφέρον παρουσιάζει ακόμα το ματς Ίκαρος Ν. Σμ.-ΟΦΗ στα γκρουπ κορυφής αλλά και ουράς της βαθμολογίας.

Χθες, ο Ερμής Σχηματαρίου νίκησε την ΑΕΕΠ Χαλκίδας με 91-74 και ουσιαστικά εκτός απροόπτου εξασφάλισε την παραμονή του. Ακόμα, το ματς Βούρειος Χίου-Δειλινό κατακυρώθηκε με 20-0 α.α. υπέρ των γηπεδούχων.

Το πρόγραμμα της 24ης αγωνιστικής και οι διαιτητές:

Ραφήνας 17.00 Αργοναύτης Τριγ. Ραφ.-Αγ. Παρασκευή Παπαφωτίου-Λαζαρίδης (Τζουβάρας)

Βοηθητικό ΣΕΦ  17.00 Ίκαρος Ν. Σμύρνης-ΟΦΗ Κρεσταινίτης-Καραμπιτσάκος (Γολεγού)

Μελισσίων 13.00 Μελίσσια-Καλλιθέα Ρόδου Κατσαπρακάκης-Σκανδαλάκης (Λιμνιάτης)

Ζωγράφου 17.00 Ζωγράφου-Άρης Θήβας Ασλανίδης-Αντωνίου (Παπαγιαννόπουλος)

Γ. Παπασιδέρης 17.00 Κορωπί-Λοκρός Αταλάντης Καμήτσος-Λογοθέτης (Μουζάκης Στ.)

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β Ν-Η Υ-Κ
1 ΛΟΚΡΟΣ 23 42 19-4 1768-1461
2 ΟΦΗ 23 42 19-4 1856-1504
3 ΜΕΛΙΣΣΙΑ 23 42 19-4 1797-1567
4 ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ 23 40 17-6 1696-1517
5 ΖΩΓΡΑΦΟΥ 23 37 14-9 1647-1666
6 ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ 23 36 13-10 1700-1706
7 ΚΟΡΩΠΙ 23 35 12-11 1749-1841
8 ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜ. 24 35 11-13 1749-1755
9 ΒΟΥΡΕΙΟΣ ΧΙΟΥ 24 34 10-14 1669-1689
10 ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΣΜ. 23 33 10-13 1561-1631
11 ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 23 31 8-15 1580-1674
12 ΚΑΛΛΙΘΕΑ ΡΟΔΟΥ 23 30 7-16 1487-1588
13 ΑΕΕΠ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 24 26 4-20 1644-1963
14 ΔΕΙΛΙΝΟ 24 23 0-24 1427-1889

*ΑΕΕΠ Χαλκίδας και Δειλινό έχουν από ένα μηδενισμό.

**Στη βαθμολογία έχουν υπολογιστεί οι αγώνες Ερμής Σχηματαρίου-ΑΕΕΠ Χαλκίδας 91-74, Βούρειος Χίου-Δειλινό 20-0 α.α.

 

ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΣΤΟΝ Α’ ΓΥΡΟ

ΛΟΚΡΟΣ-ΚΟΡΩΠΙ 74-46

ΛΟΚΡΟΣ (Ζαρονικόλας): Πρεφατζής, Φωτητζόγλου 16 (2), Κετέμα, Κεχρής, Πάσσας 7, Παπαηλίου 8, Καλογερόπουλος 5 (1), Μάτος Αν. 14 (1), Μάτος Αγγ. 16 (3), Δουρούκης 3 (1), Ψάλτου 4.

ΚΟΡΩΠΙ (Κακιούζης): Καραχάλιας, Αγγελόπουλος 2, Καμαρινός, Τζακισβίλι 1, Αγόρης 3, Καραβολάμης 18 (1), Σίλα 2, Μερκούρης 3 (1), Κάτσαρης 4 (1), Σβορώνος, Χρονόπουλος 4, Κουτουπάς 7.

 

ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ-ΖΩΓΡΑΦΟΥ 73-66

ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ (Ματσαγγούρας-Τσάλετζας): Γεωργούτσος 17 (2), Μελετίου, Ματσαγγούρας, Γκόλιας 4, Καδιγιαννόπουλος, Παναγιωτίδης 15 (2), Καλεμτζάκης 12 (2), Χαραλάμπης 2, Κουμπές, Δαχρετζής 8, Τριανταφύλλου 2, Ντέντα 13.

ΖΩΓΡΑΦΟΥ (Μάνος): Παλάτζας 5 (1), Γκόντγουιν 8, Πρόσκα, Νταλμακούτης 16 (2), Γρίβας 20 (6), Ευαγγελόπουλος, Σπανός 8 (2), Κανελλόπουλος, Βαρνάβας, Οκεκουέιν 9, Ιμαριακπέ, Σαρλής.

 

ΑΕΕΠ ΧΑΛΚΙΔΑΣ-ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ 66-79

ΑΕΕΠ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Μελέτης-Μιχαήλ):, Κουτσογιάννης 9 (1), Σέττος 12 (2), Ξιούρας 13 (3), Θεοδωράκος  1, Μανταλβάνος 3, Μανιάτης 5 (1), Γκιζόγιαννης 17 (2), Γεωργουσόπουλος 6.

ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ (Τσαούσης-Σολομωνίδης): Σπηλιώπουλος 7 (1), Πανταζής 26 (1), Γκρινιάρης 7 (1), Κώνστας 3 (1), Φλώτσιος, Μαράντος 15 (1), Ετζιάκα 13, Μαλισιόβας, Γιανναλέτσος 8.

Σχετικά άρθρα

Το Σάββατο 25 Μαΐου ο τελικός παίδων στη Λιβαδειά!

pannikolaou

Χωρίς αγώνες την Κυριακή (26/5) των εκλογών!

pannikolaou

ΓΥΝΑΙΚΩΝ: Πρωταθλητής στην παράταση! (ΑΓΕ Χαλκίδας-Πρωτέας Σχηματαρίου 59-68)

pannikolaou