FEATURED ΕΦΗΒΩΝ

ΕΦΗΒΩΝ Β’ ΦΑΣΗ (Α’ & Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Βαθμολογίες & σκόρερς (τελικές)

Ολοκληρώθηκε και ο β’ όμιλος των εφήβων, με τον Μάκαρο να παίρνει αήττητος την πρόκριση για τον τελικό όπου θα αντιμετωπίσει την ΧΒΑ, πρώτη του α’ ομίλου.

Αναλυτικά η τελική βαθμολογία και οι σκόρερς στους δύο ομίλους:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜ.-ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 54-50

ΧΒΑ-ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ 114-24

Ρεπό: Γ.Σ.ΚΥΜΗΣ

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΣΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ Η ΧΒΑ

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β Ν-Η Υ-Κ
1 ΧΒΑ 4 8 4-0 383-204
2 Γ.Σ.ΚΥΜΗΣ 4 7 3-1 386-192
3 ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜ. 4 6 2-2 207-304
4 ΑΓΕΧ 4 5 1-3 205-277
5 ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ 4 4 0-4 145-349

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Σπύρου (Γ.Σ.Κύμης) 87
  2. Μεθενίτης (Πρωτέας Σχημ.) 81
  3. Παγώνης (Γ.Σ.Κύμης) 60
  4. Γιώτης (Γ.Σ.Κύμης) 60
  5. Σταθόπουλος (ΧΒΑ) 59
  6. Ρίνης (ΑΓΕ Χαλκίδας) 54
  7. Αντωνόπουλος (Πρωτέας Σχημ.) 47
  8. Βογιατζής (ΧΒΑ) 46
  9. Μπρατσιάκος (ΧΒΑ) 46
  10. Κικίδης Ν. (ΑΓΕΧ) 43
  11. Χρονόπουλος (Γ.Σ.Κύμης) 40
  12. Νεστορίδης (ΧΒΑ) 37

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Σπύρου (Γ.Σ.Κύμης) 13
  2. Μπρατσιάκος (ΧΒΑ) 7
  3. Κικίδης (ΑΓΕ Χαλκίδας) 6
  4. Μεθενίτης (Πρωτέας Σχημ.) 6
  5. Τόγιας (ΑΓΕ Χαλκίδας) 4
  6. Μαντάς (ΓΑΣ Βασιλικού) 4
  7. Καρυστινός (ΓΑΣ Βασιλικού) 4
  8. Κοσμετάτος (Γ.Σ.Κύμης) 4
  9. Μάντσε (Πρωτέας Σχημ.) 4
  10. Μωραϊτης (ΓΑΣ Βασιλικού) 3
  11. Κρητικός (Πρωτέας Σχημ.) 3
  12. Νικολάου (ΧΒΑ) 3

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

ΚΑΔΜΟΣ-ΜΑΚΑΡΟΣ 32-72

ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜ.-ΑΝΑΓ.ΛΑΜ. 64-59

Ρεπό: ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΛΙΒ.

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 

ΣΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ Ο ΜΑΚΑΡΟΣ

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1 ΜΑΚΑΡΟΣ 4 8 4-0 302-193
2 ΕΣΠΕΡΟΣ Λ. 4 7 3-1 275-233
3 ΚΑΔΜΟΣ 4 6 2-2 205-253
4 ΑΝΑΓ.ΛΑΜΙΑΣ 4 5 1-3 213-233
5 ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΛΙΒ. 4 4 0-4 192-245

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Μαντζούκας (Έσπερος Λ.) 101
  2. Παπαγεωργίου (Αναγ.Λαμίας) 63
  3. Μπόγρης (Κάδμος) 59
  4. Τσικνής Ο. (Μάκαρος) 57
  5. Παρίσης (Αναγ.Λαμίας) 56
  6. Δρίβας (Μάκαρος) 55
  7. Ψυχούλης (Έσπερος Λ.) 46
  8. Ξαγάρας (Μάκαρος) 45
  9. Καλαντζής Η. (Κένταυρος Λιβ.) 43
  10. Ξηρός (Μάκαρος) 43
  11. Ζυγομήτρος (Κάδμος) 42
  12. Παπαδήμας (Μάκαρος ) 40

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Μαντζούκας (Έσπερος Λ.) 13
  2. Παπαγεωργίου (Αναγ.Λαμίας) 11
  3. Τσικνής Ο. (Μάκαρος) 7
  4. Χαρίλας (Έσπερος Λ.) 7
  5. Ζυγομήτρος (Κάδμος) 6
  6. Θανάσαινας (Κάδμος) 6
  7. Σιαφάκας (Έσπερος Λ.) 6
  8. Δρίβας (Μάκαρος) 6
  9. Καλαντζής Η. (Κένταυρος Λιβ.) 5
  10. Ψυχούλης (Έσπερος Λ.) 4
  11. Ευθυμίου (Έσπερος Λ.) 4
  12. Παπαδήμας (Μάκαρος) 4

Σχετικά άρθρα

STEREABASKET AWARDS 2019 (γ’ μέρος)

pannikolaou

Γιάννης Μανώλης: ”Προτεραιότητα ο αθλητισμός”

pannikolaou

Γυναικών: Άδικη ήττα στη 2η παράταση! (Πρωτέας Σχημ.-ΟΦΗ 64-68)

pannikolaou