FEATURED ΠΑΙΔΩΝ

ΠΑΙΔΩΝ Β’ ΦΑΣΗ (Α’ & Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Βαθμολογία & σκόρερς

Ξεκίνησε η β’ φάση του πρωταθλήματος παίδων, που διεξάγεται με μονούς αγώνες στις έδρες των ομάδων που κληρώθηκαν και που οι πρώτοι των δύο ομίλων θα παίξουν στον τελικό της κατηγορίας.

Στον α’ όμιλο έχει γίνει μόλις ένα παιχνίδι, ενώ στο β’ όμιλο μετά τις δύο πρώτες αγωνιστικές η κατάσταση έχει ήδη μπλέξει με το ενδιαφέρον να είναι μεγάλο και με 4 ομάδες να δίνουν μάχη για την 1η θέση.

Αναλυτικά μέχρι τώρα, οι βαθμολογίες και οι πρώτοι σκόρερς:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜ.ΑΓΕΧ αν.

ΧΒΑ-ΑΙΑΣ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ 83-46

Ρεπό: ΚΑΔΜΟΣ

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 

ΑΓΕΧ-ΚΑΔΜΟΣ

ΑΙΑΣ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ-ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜ.

Ρεπό: ΧΒΑ

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1 ΧΒΑ 1 2 1-0 83-46
2 ΑΙΑΣ ΑΛΙΒ. 1 1 0-1 46-83
3 ΑΓΕΧ
4 ΚΑΔΜΟΣ
5 ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜ.

 

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Καραστάθης (ΧΒΑ) 30
  2. Μπάνος (Αίας Αλιβ.) 26
  3. Σταθόπουλος (ΧΒΑ) 17
  4. Μπολένας Π. (ΧΒΑ) 14
  5. Καλορίτης (ΧΒΑ) 7
  6. Πολύχρονος Γ. (Αίας Αλιβ.) 6

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Μπάνος (Αίας Αλιβ.) 4
  2. Καραστάθης (ΧΒΑ) 3
  3. Αντωνίου (ΧΒΑ) 1
  4. Καλορίτης (ΧΒΑ) 1
  5. Σταθόπουλος (ΧΒΑ) 1
  6. Μάλλιος (Αίας Αλιβ.) 1

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Γ.Σ.ΙΤΕΑΣ-ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ 66-70

ΜΑΛΕΣΙΝΑ-ΑΤΛΑΣ 40-86

Ρεπό: ΚΥΝΟΣ

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (13/4)

ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ-ΜΑΛΕΣΙΝΑ

ΑΤΛΑΣ-ΚΥΝΟΣ

Ρεπό: Γ.Σ.ΙΤΕΑΣ

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1 ΑΤΛΑΣ 2 3 1-1 145-101
2 ΜΑΛΕΣΙΝΑ 2 3 1-1 134-135
3 Γ.Σ.ΙΤΕΑΣ 2 3 1-1 127-129
4 ΑΡΗΣ ΑΜΦ. 1 2 1-0 70-66
5 ΚΥΝΟΣ 1 1 0-1 49-94

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Σεριανάϊ Δ. (Άτλας) 55
  2. Αναγνωστάκος (Γ.Σ. Ιτέας) 45
  3. Μπλόντζος (Μαλεσίνα) 38
  4. Τσιριπέρου Γ.Σ. Ιτέας) 37
  5. Δημητρός (Μαλεσίνα) 28
  6. Στιβαχτής (Άρης Αμφ.) 27
  7. Στρωτός (Άρης Αμφ.) 27
  8. Μήτσιος (Άτλας) 25
  9. Ταμπούρης (Μαλεσίνα) 24
  10. Χαλκιάς (Γ.Σ. Ιτέας) 19
  11. Σεριανάϊ Κ. (Άτλας) 18
  12. Τζιάκος (Κύνος) 18

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Τσιριπέρου (Γ.Σ. Ιτέας) 6
  2. Αναγνωστάκος (Γ.Σ. Ιτέας) 5
  3. Καραστάθης Σ. (Μαλεσίνα) 4
  4. Ταμπούρης (Μαλεσίνα) 2
  5. Μαζιώτης (Κύνος) 2
  6. Σεριανάϊ Δ. (Άτλας) 2
  7. Κουρέπης (Άρης Αμφ.) 1
  8. Σεριανάϊ Κ. (Άτλας) 1
  9. Μήτσιος (Άτλας) 1
  10. Ζέρβας (Κύνος) 1
  11. Τζιάκος (Κύνος) 1
  12. Καραστάθης Ε. (Μαλεσίνα) 1
  13. Καραμίντζος (Μαλεσίνα) 1
  14. Λάϊος (Γ.Σ. Ιτέας) 1

 

Σχετικά άρθρα

Στεφ. Παπανδρέου: ”Πάμε για ένα πρωτάθλημα-εξπρές τριών μηνών”

pannikolaou

Λ. Αυγενάκης: ”Επιστροφή στα ερασιτεχνικά πρωταθλήματα μετά τα Χριστούγεννα”

pannikolaou

Η ψηφοφορία της εβδομάδας από το waverpoll.com

pannikolaou