FEATURED ΠΑΙΔΩΝ

ΠΑΙΔΩΝ Β’ ΦΑΣΗ (Α’ & Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Βαθμολογίες & σκόρερς

Το πρωτάθλημα παίδων (β’ φάση) συνεχίστηκε με αγώνες για τον πρώτο όμιλο, όπου ΑΓΕΧ και ΧΒΑ παραμένουν αήττητοι με τον Κάδμο να έχει μια ήττα και με την πρώτη θέση να αναμένεται πως θα κριθεί στις λεπτομέρειες.

Στο β’ όμιλο δεν υπήρξαν αγώνες τις μέρες του Πάσχα με το πρωτάθλημα να συνεχίζεται το επόμενο Σαββατοκύριακο.

Αναλυτικά, τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και οι σκόρερς στους δύο ομίλους:

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

ΑΙΑΣ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ-ΑΓΕΧ 43-85

ΑΓΕΧ-ΚΑΔΜΟΣ 60-58

ΑΙΑΣ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ-ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜ. 55-53

Ρεπό: ΧΒΑ

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 

ΧΒΑ-ΚΑΔΜΟΣ (4/5)

ΚΑΔΜΟΣ-ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜ. (12/5)

ΑΓΕΧ-ΧΒΑ (12/5)

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1 ΑΓΕΧ 3 6 3-0 214-165
2 ΑΙΑΣ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ 4 5 1-3 187-307
3 ΧΒΑ 2 4 2-0 151-101
4 ΚΑΔΜΟΣ 2 3 1-1 144-103
5 ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜ. 3 3 0-3 172-192


ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Μπάνος (Αίας Αλιβ.) 98
  2. Αντωνόπουλος (Πρωτέας Σχημ.) 62
  3. Κυβετός (ΑΓΕΧ) 58
  4. Γκογκορώσης (ΑΓΕΧ) 55
  5. Μπόρσης (Πρωτέας Σχημ.) 46
  6. Καραστάθης (ΧΒΑ) 43
  7. Ρίννης (ΑΓΕΧ) 43
  8. Σταθόπουλος (ΧΒΑ) 39
  9. Ζυγομήτρος (Κάδμος) 38
  10. Μπανούτας (Πρωτέας Σχημ.) 35
  11. Πολύχρονος Γ. (Αίας Αλιβ.) 34
  12. Μπόγρης Λ. (Κάδμος) 34

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Κυβετός (ΑΓΕΧ) 8
  2. Καλορίτης (ΧΒΑ) 6
  3. Μπάνος (Αίας Αλιβ.) 6
  4. Καραστάθης (ΧΒΑ) 4
  5. Μπανούτας (Πρωτέας Σχημ.) 4
  6. Γκογκορώσης (ΑΓΕΧ) 3
  7. Ρίννης (ΑΓΕΧ) 3
  8. Θανάσαινας (Κάδμος) 3
  9. Σταθόπουλος (ΧΒΑ) 2

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ-ΜΑΛΕΣΙΝΑ 92-47

ΑΤΛΑΣ-ΚΥΝΟΣ 87-41

Ρεπό: Γ.Σ.ΙΤΕΑΣ

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (4/5)

ΚΥΝΟΣ-ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ

ΜΑΛΕΣΙΝΑ-Γ.Σ. ΙΤΕΑΣ

Ρεπό: ΑΤΛΑΣ

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1 ΑΤΛΑΣ 3 5 2-1 232-142
2 ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛ. 2 4 2-0 162-113
3 ΜΑΛΕΣΙΝΑ 3 4 1-2 181-227
4 Γ.Σ. ΙΤΕΑΣ 2 3 1-1 127-129
5 ΚΥΝΟΣ 2 2 0-2 90-181

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Σεριανάϊ Δ. (Άτλας) 77
  2. Μπλόντζος (Μαλεσίνα) 67
  3. Στρωτός (Άρης Αμφ.) 46
  4. Αναγνωστάκος (Γ.Σ. Ιτέας) 45
  5. Στιβαχτής (Άρης Αμφ.) 41
  6. Τσιριπέρου Γ.Σ. Ιτέας) 37
  7. Δημητρός (Μαλεσίνα) 35
  8. Σεριανάϊ Κ. (Άτλας) 35
  9. Τζιάκος (Κύνος) 35
  10. Ζανιάς (Άρης Αμφ.) 33
  11. Μήτσιος (Άτλας) 33
  12. Ταμπούρης (Μαλεσίνα) 30

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Τσιριπέρου (Γ.Σ. Ιτέας) 6
  2. Αναγνωστάκος (Γ.Σ. Ιτέας) 5
  3. Καραστάθης Σ. (Μαλεσίνα) 4
  4. Ταμπούρης (Μαλεσίνα) 4
  5. Μαζιώτης (Κύνος) 4
  6. Σεριανάϊ Δ. (Άτλας) 4
  7. Ζανιάς (Άρης Αμφ.) 3
  8. Κουρέπης (Άρης Αμφ.) 3
  9. Μωράκης (Άρης Αμφ.) 2
  10. Σεριανάϊ Κ. (Άτλας) 2
  11. Μπλόντζος (Μαλεσίνα) 2

Σχετικά άρθρα

Οι διαιτητές στα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑΣΕ (24-27-5)

pannikolaou

Οι αγώνες στα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑΣΕ (24-28-5)

pannikolaou

Ανανέωσαν Καψούλης, Κικίδης και Μπέλλος στον ΓΑΣ Βασιλικού!

pannikolaou