FEATURED ΠΑΙΔΩΝ

ΠΑΙΔΩΝ Β’ ΦΑΣΗ (Α’ & Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Βαθμολογία & σκόρερς

Με τη διεξαγωγή της 2ης και της 3ης αγωνιστικής αντίστοιχα συνεχίστηκε η β΄φάση στους δύο ομίλους της κατηγορίας παίδων.

Στον α’ όμιλο η ΧΒΑ έκανε το 2/2 ενώ με νίκες ξεκίνησαν και οι ΑΓΕΧ και Κάδμος.

Στο β’ όμιλο αήττητος παρέμεινε ο Άρης Αμφίκλειας με βασικούς αντιπάλους για την πρόκριση στον τελικό τον Άτλα και τον Γ.Σ.Ιτέας.

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜ.-ΧΒΑ 55-68

ΚΑΔΜΟΣ-ΑΙΑΣ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ 86-43

Ρεπό: ΑΓΕΧ

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (Εξ αναβολής)

ΑΓΕΧ-ΚΑΔΜΟΣ

ΑΙΑΣ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ-ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜ.

Ρεπό: ΧΒΑ

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1 ΧΒΑ 2 4 2-0 151-101
2 ΚΑΔΜΟΣ 1 2 1-0 86-43
3 ΑΓΕΧ 1 2 1-0 69-64
4 ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜ. 2 2 0-2 119-137
5 ΑΙΑΣ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ 2 2 0-2 89-169


ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Αντωνόπουλος (Πρωτέας Σχημ.) 48
  2. Μπάνος (Αίας Αλιβ.) 45
  3. Καραστάθης (ΧΒΑ) 43
  4. Σταθόπουλος (ΧΒΑ) 39
  5. Γκογκορώσης (ΑΓΕΧ) 30
  6. Μπανούτας (Πρωτέας Σχημ.) 30
  7. Καλορίτης (ΧΒΑ) 28
  8. Κυβετός (ΑΓΕΧ) 25
  9. Ζυγομήτρος (Κάδμος) 21
  10. Μπολένας Π. (ΧΒΑ) 20
  11. Θανάσαινας (Κάδμος) 19
  12. Μπόρσης (Πρωτέας Σχημ.) 19

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Καλορίτης (ΧΒΑ) 6
  2. Μπάνος (Αίας Αλιβ.) 5
  3. Κυβετός (ΑΓΕΧ) 5
  4. Καραστάθης (ΧΒΑ) 4
  5. Θανάσαινας (Κάδμος) 3
  6. Μπανούτας (Πρωτέας Σχημ.) 3
  7. Σταθόπουλος (ΧΒΑ) 2

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ-ΜΑΛΕΣΙΝΑ 92-47

ΑΤΛΑΣ-ΚΥΝΟΣ 87-41

Ρεπό: Γ.Σ.ΙΤΕΑΣ

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (4/5)

ΚΥΝΟΣ-ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ

ΜΑΛΕΣΙΝΑ-Γ.Σ. ΙΤΕΑΣ

Ρεπό: ΑΤΛΑΣ

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1 ΑΤΛΑΣ 3 5 2-1 232-142
2 ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛ. 2 4 2-0 162-113
3 ΜΑΛΕΣΙΝΑ 3 4 1-2 181-227
4 Γ.Σ. ΙΤΕΑΣ 2 3 1-1 127-129
5 ΚΥΝΟΣ 2 2 0-2 90-181

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Σεριανάϊ Δ. (Άτλας) 77
  2. Μπλόντζος (Μαλεσίνα) 67
  3. Στρωτός (Άρης Αμφ.) 46
  4. Αναγνωστάκος (Γ.Σ. Ιτέας) 45
  5. Στιβαχτής (Άρης Αμφ.) 41
  6. Τσιριπέρου Γ.Σ. Ιτέας) 37
  7. Δημητρός (Μαλεσίνα) 35
  8. Σεριανάϊ Κ. (Άτλας) 35
  9. Τζιάκος (Κύνος) 35
  10. Ζανιάς (Άρης Αμφ.) 33
  11. Μήτσιος (Άτλας) 33
  12. Ταμπούρης (Μαλεσίνα) 30

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Τσιριπέρου (Γ.Σ. Ιτέας) 6
  2. Αναγνωστάκος (Γ.Σ. Ιτέας) 5
  3. Καραστάθης Σ. (Μαλεσίνα) 4
  4. Ταμπούρης (Μαλεσίνα) 4
  5. Μαζιώτης (Κύνος) 4
  6. Σεριανάϊ Δ. (Άτλας) 4
  7. Ζανιάς (Άρης Αμφ.) 3
  8. Κουρέπης (Άρης Αμφ.) 3
  9. Μωράκης (Άρης Αμφ.) 2
  10. Σεριανάϊ Κ. (Άτλας) 2
  11. Μπλόντζος (Μαλεσίνα) 2

 

Σχετικά άρθρα

Σήμερα το All Star Game της ΕΣΚΑΣΕ στο Σχηματάρι!

pannikolaou

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ: Μάχες σε Κορωπί και Ζωγράφου! (24η αγωνιστική)

pannikolaou

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Playoffs): Βαθμολογία & σκόρερς (4η αγωνιστική)

pannikolaou