FEATURED Γ ΕΣΚΑΣΕ

Γ’ ΕΣΚΑΣΕ Β’ ΦΑΣΗ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): Α.Ε. ΚΑΡΥΣΤΟΥ-ΔΡΟΣΙΑ 53-64 (pics)

Με το δεξί μπήκε στη β’ φάση του πρωταθλήματος της Γ’ ΕΣΚΑΣΕ η Δροσιά που οποία επικράτησε εκτός έδρας της Α.Ε. Καρύστου με 53-64. Οι παίκτες του Κουτσογιάννη με κλειδί την τελευταία περίοδο όπου το επιμέρους σκορ ήταν 9-22, κατάφεραν να φτάσουν στην επικράτηση.

Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν μαζί στο σκορ. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 12-11 στο 10′  με την Δροσιά να ισοφαρίζει σε 25-25 στο ημίχρονο. Η ομάδα της Καρύστου έκλεισε μπροστά το τρίτο δεκάλεπτο με 34-32.

Όμως οι φιλοξενούμενοι έκαναν την αντεπίθεσή τους στο 4ο δεκάλεπτο και με επιμέρους σκορ 9-22 πήραν τη νίκη, ξεκινώντας με τον καλύτερο τρόπο την β’ φάση του πρωταθλήματος της Γ’ ΕΣΚΑΣΕ.

Πρώτος σκόρερ των νικητών ήταν ο Τριανταφύλλου που σημείωσε 21 πόντους ενώ ακολούθησε ο Προκοπάκης με 17 (1) πόντους.

Διαιτητές: Κάλφα-Θωμά.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 12-11, 13-14, 19-17, 9-22.

Α.Ε. ΚΑΡΥΣΤΟΥ (Δημητρίου): Τσιτάκης 3 (1), Θωμάς, Ελευθερίου, Κιούκης 6 (2), Παπαυλάς 6 (2), Μαγγίνης 8 (2), Χατζής 12 (2), Μυλωνάς 8 (1), Μαστραντώνης, Ζέρβας 2, Γιαννακός 6, Γεωργίου 2.

ΔΡΟΣΙΑ (Κουτσογιάννης-Αφράτης): Αναστασίου, Κολάρος 6, Σταματούκος 4, Τριανταφύλλου 21, Κύρκος 10, Παπαχαραλάμπους 6, Προκοπάκης 17 (1), Δήμου.