FEATURED Β' ΕΘΝΙΚΗ

Εντός με τον Φίλιππο Βέροιας για το Κύπελλο Ελλάδας ο Έσπερος Λαμίας!

Το πρώτο του επίσημο αγώνα για τη νέα σεζόν θα δώσει για το θεσμό του Κυπέλλου Ελλάδας στις 18 Σεπτεμβρίου ο Έσπερος Λαμίας, υποδεχόμενος στο ”Χαλκιοπούλειο” τον Φίλιππο Βέροιας, όπως προέκυψε μετά τη σημερινή κλήρωση που έγινε στην Αθήνα.

Η κλήρωση μάλιστα, ”χαμογέλασε” στην ομάδα του Σοφογιάννη, καθώς αν συνεχίσει στο θεσμό θα αγωνίζεται εντός έδρας μέχρι και την 3η αγωνιστική αποφεύγοντας τα ταξίδια!
Συγκεκριμένα, αν προκριθεί (οι αγώνες είναι νοκ-άουτ) θα παίξει και πάλι εντός έδρας στις 22 Σεπτεμβρίου με τον Κόροιβο Αμαλιάδας, ενώ σε περίπτωση νέας νίκης θα υποδεχθεί στις 25 Σεπτεμβρίου τον νικητή του αγώνα Δόξα Λευκάδας ή Γέφυρα-Ερμή Αγιάς!
Αναλυτικά η σημερινή κλήρωση του κυπέλλου Ελλάδας:

Α’ Φάση – 1η Αγωνιστική – Τετάρτη 18/09/2019

01. ΕΘΝΙΚΟΣ-ΜΕΓΑΡΙΔΑ
02. ΑΙΓΑΛΕΩ-ΠΕΝΤΕΛΗ
03. ΙΩΝΙΚΟΣ Ν.Φ-ΔΟΥΚΑΣ
04. ΠΑΠΑΓΟΥ-ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ
05. ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ-ΟΦΗ
06. ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛ.-ΜΑΡΟΥΣΙ
07. ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ-ΜΕΛΙΣΣΙΑ
08. ΠΑΓΚΡΑΤΙ-ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ
09. ΣΤΡΑΤΩΝΙ-ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
10. ΦΑΡΣΑΛΑ-ΕΥΡΩΠΗ 87 ΠΕΥΚΟΧΩΡΙΟΥ
11. ΧΑΝΘ-ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ
12. ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ-ΓΕΦΥΡΑ
13. ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ-ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ
14. ΠΣ ΕΥΚΑΡΠΙΑΣ-ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ
15. ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ-ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ
16. ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ-ΚΑΒΑΛΑ

Α’ Φάση – 2η Αγωνιστική – Κυριακή 22/09/2019
17. Νικητής Α15–ΚΟΡΟΙΒΟΣ
18. Νικητής Α7 –ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ
19. Νικητής Α2 –ΑΝΑΤΟΛΙΑ
20. Νικητής Α6 –ΨΥΧΙΚΟ
21. Νικητής Α3 –ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ
22. Νικητής Α12 – ΕΡΜΗΣ ΑΓΙΑΣ ΛΑΡ.
23. Νικητής Α4 – ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΑΣ
24. Νικητής Α10 – ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ
25. Νικητής Α1 – ΑΜΥΝΤΑΣ
26. Νικητής Α11 – ΚΑΡΔΙΤΣΑ
27. Νικητής Α5 – ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ
28. Νικητής Α16 – ΑΓΡΙΝΙΟ
29. Νικητής Α9 – ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ
30. Νικητής Α14 – ΤΡΙΤΩΝ
31. Νικητής Α13 – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
32. Νικητής Α8 – ΟΙΑΞ ΝΑΥΠΛΙΟΥ

Α’ Φάση – 3η Αγωνιστική – Τετάρτη 25/09/2019

33. Νικητής Α31 – Νικητής Α19
34. Νικητής Α17 – Νικητής Α22
35. Νικητής Α23 – Νικητής Α30
36. Νικητής Α26 – Νικητής Α25
37. Νικητής Α27 – Νικητής Α28
38. Νικητής Α21 – Νικητής Α24
39. Νικητής Α20 – Νικητής Α32
40. Νικητής Α29 – Νικητής Α18

B’ Φάση – 1η Αγωνιστική, Τετάρτη 02/10/2019

41. ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ – ΚΟΛΟΣΣΟΣ ΡΟΔΟΥ
42. ΝΙΚΗΤΗΣ Α39 – ΛΑΥΡΙΟ
43. ΝΙΚΗΤΗΣ Α33 – [άγνωστη]
44. ΝΙΚΗΤΗΣ Α37 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α34
45. ΑΡΗΣ – ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
46. ΝΙΚΗΤΗΣ Α35 – ΑΓΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
47. ΝΙΚΗΤΗΣ Α38 – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
48. ΝΙΚΗΤΗΣ Α40 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α36

B’ Φάση – 2η Αγωνιστική, Τετάρτη 16/10/2019
49. ΝΙΚΗΤΗΣ Α47 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α48
50. ΝΙΚΗΤΗΣ Α41 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α42
51. ΝΙΚΗΤΗΣ Α44 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α43
52. ΝΙΚΗΤΗΣ Α46 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α45

B’ Φάση – 3η Αγωνιστική, Τετάρτη 30/10/2019
53. ΝΙΚΗΤΗΣ Α52 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α50
54. ΝΙΚΗΤΗΣ Α51 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α49

Γ’ Φάση – Προημιτελικοί Αγώνες – Κυριακή 10/11/2019
55. ΝΙΚΗΤΗΣ Α54 – ΠΑΟΚ
56. ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ
57. ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΛΗΜΝΟΥ
58. ΑΕΚ – ΝΙΚΗΤΗΣ Α53

Δ’ Φάση – Ημιτελικοί Αγώνες – ΤΕΤΑΡΤΗ 12/02/2020

59. –
60. –

Ε’ Φάση – Τελικός – Κυριακή 16/02/2020

61. –

Σχετικά άρθρα

Οι διαιτητές στη Β’ Εθνική σε Α’ & Β’ όμιλο (10η αγωνιστική)

pannikolaou

Οι διαιτητές στα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑΣΕ (7-8/12)

pannikolaou

Μικτές ΕΣΚΑΣΕ: Προπόνηση τη Δευτέρα στον Ορχομενό. Όλα τα ονόματα

pannikolaou