ΕΦΗΒΩΝ

ΕΦΗΒΩΝ Δ’ ΟΜΙΛΟΣ: ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒ.-ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΛΙΒ. 64-67

Μεγάλο ντέρμπι στη Λιβαδειά, με τον Κένταυρο να επικρατεί του Απόλλωνα για το πρωτάθλημα εφήβων με 64-67!

Ο Απόλλωνας ήταν καλύτερος στο πρώτο ημίχρονο όταν και προηγήθηκε με 37-30 αλλά στη συνέχεια ο Κένταυρος με πρωταγωνιστή τον Ψιλόπουλο γύρισε το ματς και προηγήθηκε με 50-52.

Στα τελευταία λεπτά, ο Φρυγανάς ευστόχησε σε δύο τρίποντα για τον Απόλλωνα, ανταπέδωσε με δύο εύστοχα ο Κατσαρός για να σκοράρει και ο Ψιλόπουλος καθοριστικούς πόντους και το ροζ φύλλο αγώνος να πάει στον Κένταυρο με τελικό σκορ 64-67!

Διαιτητές: Ντάνος-Πετώνης.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 20-16, 37-30, 50-52, 64-67.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ (Ντάλλης-Ζητουνιάτης): Μπάλιος, Φρυγανάς 18 (3), Σκοτίδας, Κωτσαδάμ Αν. 3, Μπουζίκας 4, Κωτσαδάμ Λ.-Α., Σταυλιώτης 23 (1), Κατσής 2, Στάντζος 2, Γκιζίμης 6, Κουτσούμπας 2, Κορόγιαννος 4 (1).

ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ (Ροζάνας-Τσιφής): Φιλόσοφος 2, Κατσαρός 8 (2), Τασούλας, Μπράλιος, Καλαντζής, Σώκος 2, Μάρκου 16, Ψιλόπουλος 28 (2), Παλέτας, Πούλος 5 (1), Κατσιάμπας, Τζαμάλας 6.