B ΕΣΚΑΣΕ Β ΕΣΚΑΣΕ Α ΟΜΙΛΟΣ

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): Βαθμολογία & σκόρερς (1η αγωνιστική)

Πρεμιέρα στο πρωτάθλημα της Β’ κατηγορίας (α’ όμιλος), με αναμετρήσεις που κρίθηκαν στις λεπτομέρειες, αλλά και αγώνες με ξεκάθαρα φαβορί.

Ο Απόλλωνας Χαλκίδας έκανε επίδειξη δύναμης απέναντι στη Δροσιά (24-77), ενώ μεγάλο διπλό πέτυχε η Αρτάκη στο Αλιβέρι απέναντι στις Κονίστρες με 58-61.

Νίκη και για τη Δόξα Διρφύων/Μεσσαπίων εναντίον του Α.Ο. Κύμης με 51-43, ενώ την Κυριακή το βράδυ, στον αγώνα με τον οποίο ολοκληρώθηκε η 1η αγωνιστική, η ΑΓΕ Χαλκίδας νίκησε τον Γ.Σ. Αυλίδας με 60-51.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Δροσιά-Απόλλων Χαλκίδας 24-77

Δόξα Διρφύων/Μεσσ.-Α.Ο. Κύμης 51-43

Κονίστρες-ΓΑΣ Ν. Αρτάκης 58-61

ΑΓΕ Χαλκίδας-Γ.Σ. Αυλίδας 60-51

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (2-3/11)

Α.Ο. Κύμης-Δροσιά

ΓΑΣ Ν. Αρτάκης-Δόξα Διρφύων/Μεσσαπίων

Γ.Σ. Αυλίδας-Κονίστρες

ΑΓΕ Χαλκίδας-Απόλλων Χαλκίδας

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ Β Ν-Η Υ-Κ
1 ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛ. 1 2 1-0 77-24
2 ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 1 2 1-0 60-51
3 ΔΟΞΑ ΔΙΡΦ/ΜΕΣ. 1 2 1-0 51-43
4 ΓΑΣ Ν. ΑΡΤΑΚΗΣ 1 2 1-0 61-58
5 ΚΟΝΙΣΤΡΕΣ 1 1 0-1 58-61
6 Α.Ο. ΚΥΜΗΣ 1 1 0-1 43-51
7 Γ.Σ. ΑΥΛΙΔΑΣ 1 1 0-1 51-60
8 ΔΡΟΣΙΑ 1 1 0-1 24-77

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Γκόλιας (ΑΓΕ Χαλκίδας) 23
  2. Δέδες ( ΓΑΣ Ν. Αρτάκης) 18
  3. Καπέλος (Κονίστρες) 15
  4. Σαμαρτζής (Γ.Σ. Αυλίδας) 14
  5. Μαλισιόβας (Απόλλων Χαλκίδας) 14
  6. Σολδάτος (Δόξα Διρφ./Μεσσ.) 14
  7. Κεράτσας (Α.Ο. Κύμης) 14
  8. Παπάζογλου (Δόξα Διρφ./Μεσσ.) 13
  9. Γιαπλές (ΑΓΕ Χαλκίδας) 13
  10. Σπανός (ΓΑΣ Ν. Αρτάκης) 13
  11. Βεζυρτζόγλου (ΑΓΕ Χαλκίδας) 12
  12. Χοροζίδης (Απόλλων Χαλκίδας) 12
  13. Γεροντίτης (Απόλλων Χαλκίδας) 12
  14. Καραγιάννης (ΓΑΣ Ν. Αρτάκης) 12

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Αγγελέτος (Απόλλων Χαλκίδας) 3
  2. Βεζυρτζόγλου (ΑΓΕ Χαλκίδας) 3
  3. Αχματιώτης (Απόλλων Χαλκίδας) 2
  4. Γκόλιας (ΑΓΕ Χαλκίδας) 2
  5. Αλεξάνδρου (Γ.Σ. Αυλίδας) 2
  6. Βασιλείου (Γ.Σ. Αυλίδας) 2
  7. Σαράτσης (Δόξα Διρφ./Μεσσ.) 2
  8. Δημητρός (Α.Ο. Κύμης) 2
  9. Θωμάς (Α.Ο. Κύμης) 2
  10. Κεράτσας (Α.Ο. Κύμης) 2
  11. Αποστολίδης (Κονίστρες) 2
  12. Δημάς Χαρ. (Κονίστρες) 2
  13. Δέδες (ΓΑΣ Ν. Αρτάκης) 2
  14. Καραγιάννης (ΓΑΣ Ν. Αρτάκης) 2

Σχετικά άρθρα

Οι κριτές στα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑΣΕ (23-25/11)

pannikolaou

Οι διαιτητές στα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑΣΕ (23-25/11)

pannikolaou

Οι αγώνες στα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑΣΕ (23-24/11)

pannikolaou