B ΕΣΚΑΣΕ Β ΕΣΚΑΣΕ Β ΟΜΙΛΟΣ

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Βαθμολογία & σκόρερς (2η αγωνιστική)

Με τη διεξαγωγή της 2ης αγωνιστικής συνεχίστηκε το πρωτάθλημα της Β’ κατηγορίας στο 2ο όμιλο. Ο Οπούντιος πήρε το διπλό στο Δίστομο επί του Μεδεώνα με 60-72 και παρέμεινε πρώτος με 2/2.

Μαζί και η Αλίαρτος, που επικράτησε στην έδρα της του Κύνου με 60-46. Ο Άρης Αμφίκλειας πέτυχε την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα κερδίζοντας στο Μαυρομάτι την τοπική ομάδα με 54-74.

Τέλος, σε αγώνα που έγινε το απόγευμα της Κυριακής, τα Φάλαρα πέτυχαν την πρώτη τους νίκη στη σεζόν κερδίζοντας εκτός έδρας στην παράταση τον Μώλο με 43-47.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Μεδεών-Οπούντιος 60-72

Αλίαρτος-Κύνος 60-46

Μώλος-Φάλαρα 43-47

Μαυρομάτι-Άρης Αμφίκλειας 54-74

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (9-10/11)

Οπούντιος-Αλίαρτος

Κύνος-Μώλος

Φάλαρα-Μαυρομάτι

Άρης Αμφίκλειας-Μεδεών

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ Β Ν-Η Υ-Κ
1 ΟΠΟΥΝΤΙΟΣ 2 4 2-0 135-114
2 ΑΛΙΑΡΤΟΣ 2 4 2-0 121-102
3 ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ 2 3 1-1 128-117
4 ΜΩΛΟΣ 2 3 1-1 113-105
5 ΦΑΛΑΡΑ 2 3 1-1 103-104
6 ΚΥΝΟΣ 2 3 1-1 111-116
7 ΜΕΔΕΩΝ 2 2 0-2 116-137
8 ΜΑΥΡΟΜΑΤΙ 2 2 0-2 112-144

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Σιαμανδούρας (Μαυρομάτι) 44
  2. Καστάνας (Κύνος) 41
  3. Βλασσόπουλος (Μώλος) 40
  4. Μιχέλης (Άρης Αμφίκλειας) 38
  5. Μώρος (Άρης Αμφίκλειας) 35
  6. Θεοδώρου (Οπούντιος) 32
  7. Σταυρίδης (Μεδεών) 31
  8. Κωτσαλάς (Οπούντιος) 27
  9. Τσαρούχας (Κύνος) 27
  10. Τσεκούρας (Άρης Αμφίκλειας) 24
  11. Μάρκος (Οπούντιος) 24
  12. Λούβαρης (Φάλαρα) 23
  13. Κατσιμίχας (Αλίαρτος) 23

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Βλασσόπουλος (Μώλος) 6
  2. Σταυρίδης (Μεδεών) 6
  3. Βέλλιος (Οπούντιος) 6
  4. Μιχέλης (Άρης Αμφίκλειας) 5
  5. Καστάνας (Κύνος) 4
  6. Σταγκίδης (Αλίαρτος) 4
  7. Μάρκος (Οπούντιος) 4
  8. Μώρος (Άρης Αμφίκλειας) 3
  9. Βλαχογιάννης (Αλίαρτος) 3
  10. Σωτηρίου (Μεδεών) 3
  11. Σιότροπος (Οπούντιος) 3

Σχετικά άρθρα

Photo album από τους φιλικούς αγώνες ΑΓΕ Χαλκίδας-Α.Ε.Κ.!

pannikolaou

Photo album από την 1η μέρα στο 7ο τουρνουά ”Γ. Τσομάκας”

pannikolaou

Τουρνουά ”Γ. Τσομάκας”: Γ.Σ. Αυλίδας-Γ.Σ. Ωρωπού 57-43

pannikolaou