Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): Δόξα Δίρφ./Μεσσ.-Α.Ο. Κύμης 51-43

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ)
Με το δεξί!
ΔΟΞΑ ΔΙΡΦΥΩΝ/ΜΕΣΣΑΠΙΩΝ-Α.Ο. ΚΥΜΗΣ 51-43

Με το δεξί μπήκε στο νέο πρωτάθλημα η Δόξα Διρφύων/Μεσσαπίων, νικώντας στην πρεμιέρα τον Α.Ο. Κυμης με 51-43.

Οι δύο ομάδες είχαν το άγχος της πρεμιέρας, παρουσιάστηκαν άστοχες, με τη Δόξα όμως να βρίσκει τις λύσεις που την οδήγησαν στη νίκη με 51-43 κατακτώντας το πρώτο ροζ φύλλο αγώνος της χρονιάς, με σημείο-κλειδί του αγώνα την τρίτη περίοδο, όταν οι γηπεδούχοι με επιμέρους σκορ 19-3, μετέτρεψαν το 19-28 του ημιχρόνου, σε 38-31!

Διαιτητές: Μασλατζίδης Λ.-Αποστόλου.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 9-10, 10-18, 19-3, 13-12.

ΔΟΞΑ ΔΙΡΦΥΩΝ/ΜΕΣΣΑΠΙΩΝ (Μάντζαρης): Σαράτσης10 (2), Αποστολόπουλος 2, Ρόγκας, Σολδάτος14 (1), Αλμπέρτης 5, Στυλιάρας 2, Καραπετάκος, Σαββόπουλος, Παπάζογλου 13, Μαρκάκης 5.

Α.Ο. ΚΥΜΗΣ (Πούλος): Τσιαχτάνης 4, Καλορίτης 5 (1), Πούλος7 (1), Δημητρός7 (2), Θωμάς 6 (2), Κεράτσας 14 (2), Λαγός, Μαρούσος, Μπουρούμης, Καλαμισδράκης, Γιακομίδης.