Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Αλίαρτος-Κύνος 60-46

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ)
Η άμυνα έφερε τη νίκη!
ΑΛΙΑΡΤΟΣ-ΚΥΝΟΣ 60-46

Η Αλίαρτος πέτυχε το 2/2 στο πρωτάθλημα κερδίζοντας το μεσημέρι του Σαββάτου στην έδρα της τον Κύνο με 60-46, σε ένα αγώνα που κύριο χαρακτηριστικό του ήταν η αστοχία στην επίθεση.

Στο πρώτο ημίχρονο η Αλίαρτος προηγήθηκε αρχικά με 13-7 για να ακολουθήσει η β’ περίοδος στην οποία άνοιξε ο ρυθμός από πλευράς Κύνου με το σκορ στο ημιχρόνου να είναι ισόπαλο με 32-32.

Στη συνέχεια η Αλίαρτος έσφιξε την άμυνά της, περιόρισε τα ατού των αντιπάλων της και δεχόμενη μόλις 14 πόντους σε ένα ημίχρονο (!), έφτασε στη νίκη με 60-46 ανοίγοντας στο τέλος την ψαλίδα της διαφοράς στο σκορ.

Διαιτητές: Χαϊνά-Αποστόλου.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 13-7, 32-32, 45-40, 60-46.

ΑΛΙΑΡΤΟΣ (Σκαλτσάς): Κατσιμίχας 9 (1), Χρυσοβέργης, Κακοσαίος 4 (1), Γίτσας 6, Τσέκος 2, Τσιλιγιάννης, Σταγκίδης 6 (2), Λάζαρης 6, Μακρής 2, Βλαχογιάννης 12 (2), Καρανάσος Α. 4, Καρανάσος Ε. 9.

ΚΥΝΟΣ (Λουκάς): Κατσιάνος 3 (1), Καστάνας 11 (1), Τσαρούχας 13 (1), Σταμέλος, Γεωργίου, Νεστούρης 2, Παπαστέφανος, Τραγογιάννης 7, Κατσομήτρος 4, Φαρφάλας 6 (1).