ΕΦΗΒΩΝ

ΕΦΗΒΩΝ ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ: Α.Ε. ΛΙΜΝΗΣ-ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ 75-70

Σταθερά στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας η Α.Ε. Λίμνης που επικράτησε σήμερα σε ένα δυνατό ματς του Τελεθριακού με 75-70, πετυχαίνοντας την τρίτη της νίκη.

Οι παίκτες του Φώτου με κλειδί το δεύτερο δεκάλεπτο (23-7 επιμέρους σκορ), ξέφυγαν στο σκορ στο ημίχρονο με 44-27. Η ομάδα του Τελεθριακού προσπάθησε να κάνει την ανατροπή στο τέταρτο δεκάλεπτο, όμως δεν τα κατάφερε με την Α.Ε. Λίμνης να επικρατεί με το τελικό 75-70.

Ο Παπανικολάου έβλεπε το καλάθι σαν… βαρέλι, σταματώντας στους 48 (6) πόντους, συμβάλλοντας τα μέγιστα στην επικράτηση της ομάδας του, ενώ για τον Τελεθριακό ο Σίμος σημείωσε 33 (2) πόντους, πραγματοποιώντας και εκείνος τρομερή εμφάνιση.

Διαιτητές: Κάλφα-Χατζής.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 21-20, 23-7, 20-21, 11-22.

Α.Ε. ΛΙΜΝΗΣ (Φώτου-Φαφούτης): Κατούνης, Βασιλείου 5 (1), Ζησιμάκης 3 (1), Ιωάννου 4, Διάκος 7 (1), Αναγνώστου, Ματιώτης-Πάγκαλος, Παπανικολάου 48 (6), Εμμανουηλίδης 3 (1), Σταύρου 6, Μπλέτσος 2.

ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ (Ραχιώτη-Κούτος): Θεοδώρου, Κραβαρίτης 3, Ιωαννίδης, Κωνσταντινάκης 14, Σίμος 33 (2), Λιόντος 13 (1), Ορφανός 7.