FEATURED Α ΕΣΚΑΣΕ

Α’ ΕΣΚΑΣΕ: Βαθμολογία & σκόρερς (3η αγωνιστική)

Με τη διεξαγωγή της 3ης αγωνιστικής συνεχίστηκε το πρωτάθλημα της Α’ κατηγορίας, με τους περισσότερους αγώνες να κρίνονται στις λεπτομέρειες!

Μόνη πρώτη η Αναγέννηση Λαμίας που πέρασε με το διπλό από τη Λιβαδειά νικώντας τον Απόλλωνα με 50-59.

Το απόλυτο και για την ΑΕΕΠ Χαλκίδας που νίκησε την Ιτέα με 73-67 με την ομάδα του Μιχαήλ να μην είναι στην κορυφή εξαιτίας του -1 που κουβαλάει από πέρυσι.

Στην Ιστιαία, ο Πρωτέας Σχηματαρίου πήρε μεγάλο διπλό κερδίζοντας τον Τελεθριακό με 81-83, με τον Νταλαγιάννη να βάζει ένα καθοριστικό τρίποντο προς το φινάλε.

Στο ένα από τα σημερινά τοπικά ντέρμπι, η Μαλεσίνα νίκησε την προοδευτική Λάρυμνας με 80-68.

Στο Βασιλικό, η τοπική ομάδα πέτυχε την πρώτη της νίκη για φέτος επικρατώντας με 69-63 του Αστέρα Αλιβερίου, ενώ στην Άμφισσα ο Μάκαρος στην καλύτερη του φετινή εμφάνιση επικράτησε του Κάδμου με 73-58.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

ΓΑΣ Βασιλικού-Αστέρας Αλιβερίου 69:63

ΑΕΕΠ Χαλκίδας-Γ.Σ. Ιτέας 73:67

Μάκαρος-Κάδμος 73:58

Απόλλων Λιβαδειάς-Αναγ. Λαμίας 50:59

Μαλεσίνα-Προοδευτική 80:68

Τελεθριακός-Πρωτέας Σχηματαρίου 81:83

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (4η-9/11)

Γ.Σ. Ιτέας-ΓΑΣ Βασιλικού

Κάδμος-ΑΕΕΠ Χαλκίδας

Αναγ.Λαμίας-Μάκαρος

Προοδευτική-Απόλλων Λιβαδειάς

Μαλεσίνα-Τελεθριακός

Αστ.Αλιβερίου-Πρωτέας Σχημ.

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 
Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1 ΑΝΑΓ.ΛΑΜΙΑΣ 3 6 3-0 200-167
2 ΑΕΕΠ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 3 5 3-0 208-178
3 ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜ. 3 5 2-1 234-215
4 ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ 3 5 2-1 241-195
5 ΜΑΚΑΡΟΣ 3 5 2-1 207-195
6 ΜΑΛΕΣΙΝΑ 3 5 2-1 236-218
7 ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒ. 3 4 1-2 169-182
8 ΚΑΔΜΟΣ 3 4 1-2 191-207
9 Γ.Σ.ΙΤΕΑΣ 3 4 1-2 204-203
10 ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ 3 4 1-2 183-223
11 ΑΣΤ.ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ 3 3 0-3 167-200
12 ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ 3 3 0-3 168-225

*Η ΑΕΕΠ Χαλκίδας έχει -1 βαθμό. 

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Ντάλλης (Απόλλων Λιβαδειάς) 77
  2. Σταύρου (Γ.Σ. Ιτέας) 61
  3. Κοσμετάτος (Τελεθριακός) 61
  4. Γρηγοράκης (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 57
  5. Μητρόπουλος (Μαλεσίνα) 56
  6. Βίγγος (Μαλεσίνα) 55
  7. Αναστασίου (Κάδμος) 52
  8. Καψούλης (ΓΑΣ Βασιλικού) 51
  9. Νταλαγιάννης (Πρωτέας Σχημ.) 50
  10. Χαρατσής (Αστ.Αλιβερίου) 50
  11. Κιαπέκος (Τελεθριακός) 43
  12. Κολοβός (Μάκαρος) 43

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Αγγελόπουλος (Γ.Σ. Ιτέας) 11
  2. Τσιριμώκος (Τελεθριακός) 11
  3. Σταύρου (Γ.Σ. Ιτέας) 9
  4. Ξετρίχης (Τελεθριακός) 9
  5. Νταλαγιάννης (Πρωτέας Σχημ.) 9
  6. Κουτσογιάννης (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 8
  7. Παπαθεοχάρης (Μάκαρος) 7
  8. Ιωακείμ (Προοδευτική) 7
  9. Κοσμετάτος (Τελεθριακός) 7
  10. Αναστασίου (Κάδμος) 7
  11. Μητρόπουλος (Μαλεσίνα) 6
  12. Φραγκιαδάκης (Αναγ. Λαμίας) 6
  13. Παπαδάκης (Κάδμος) 6

Σχετικά άρθρα

Retro basket: ΑΚΟ Λιβαδειάς-ΓΑΣ Άμφισσας το 1987!

pannikolaou

Πρωτάθλημα Εφήβων: Βαθμολογίες & σκόρερς (16-18/11)

pannikolaou

Πρωτάθλημα Παίδων: Βαθμολογίες & σκόρερς (16-17/11)

pannikolaou