Α ΕΣΚΑΣΕ

Α’ ΕΣΚΑΣΕ: Βαθμολογία & σκόρερς (6η αγωνιστική)

Με τον αγώνα Μαλεσίνα-Μάκαρος ξεκίνησε το πρόγραμμα της 6ης αγωνιστικής για την Α’ ΕΣΚΑΣΕ που θα ολοκληρωθεί το επόμενο Σάββατο 30 Νοεμβρίου.

Στη Μαλεσίνα, η τοπική ομάδα σε ένα αγώνα που το προβάδισμα άλλαζε συνεχώς χέρια, πήρε τελικά τη νίκη με 66-64 απέναντι στον Μάκαρο Άμφισσας φτάνοντας τις 4 νίκες για φέτος, όλες στο γήπεδό της.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Μαλεσίνα-Μάκαρος 66:64

Αναγ.Λαμίας-ΓΑΣ Βασιλικού (30/11)

Προοδευτική Λαρ.-ΑΕΕΠ Χαλκίδας (30/11)

Απόλλων Λιβ.-Τελεθριακός (30/11)

Κάδμος-Πρωτέας Σχημ. (30/11)

Γ.Σ. Ιτέας-Αστέρας Αλιβερίου (30/11)

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (7η-7/12)

ΓΑΣ Βασιλικού-Προοδευτική Λαρ.

ΑΕΕΠ Χαλκίδας-Μαλεσίνα

Μάκαρος-Απόλλων Λιβαδειάς

Τελεθριακός-Γ.Σ. Ιτέας

Πρωτέας Σχημ.-Αναγ.Λαμίας

Αστ.Αλιβερίου-Κάδμος

 

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 
Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1 ΑΝΑΓ.ΛΑΜΙΑΣ 5 10 5-0 347-283
2 ΜΑΛΕΣΙΝΑ 6 10 4-2 468-427
3 ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜ. 5 9 4-1 357-316
4 ΜΑΚΑΡΟΣ 6 9 3-3 395-402
5 ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ 5 8 3-2 397-363
6 ΚΑΔΜΟΣ 5 8 3-2 313-319
7 ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒ. 5 8 3-2 316-322
8 ΑΕΕΠ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 5 7 3-2 329-313
9 Γ.Σ. ΙΤΕΑΣ 5 7 2-3 332-338
10 ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ 5 6 1-4 297-344
11 ΑΣΤ.ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ 5 5 0-5 278-330
12 ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ 5 5 0-5 300-362

*Η ΑΕΕΠ Χαλκίδας έχει -1 βαθμό. 

**Μαλεσίνα και Μάκαρος έχουν ένα αγώνα περισσότερο. 

 

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Ντάλλης (Απόλλων Λιβαδειάς) 133
  2. Πετράκος (Μαλεσίνα) 100
  3. Σταύρου (Γ.Σ. Ιτέας) 91
  4. Κοσμετάτος (Τελεθριακός) 91
  5. Μητρόπουλος (Μαλεσίνα) 91
  6. Καυκής (Μαλεσίνα) 91
  7. Μαμαρέλης (Μάκαρος) 89
  8. Γρηγοράκης (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 88
  9. Χαρατσής (Αστ.Αλιβερίου) 87
  10. Δάρρας (Προοδευτική) 80
  11. Αναστασίου (Κάδμος) 77
  12. Βίγγος (Μαλεσίνα) 77
  13. Κολοβός (Μάκαρος) 72
  14. Νταλαγιάννης (Πρωτέας Σχημ.) 71
  15. Τσιριμώκος (Τελεθριακός) 70

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Τσιριμώκος (Τελεθριακός) 19
  2. Ξετρίχης (Τελεθριακός) 16
  3. Αγγελόπουλος (Γ.Σ. Ιτέας) 15
  4. Μαμαρέλης (Μάκαρος) 14
  5. Νταλαγιάννης (Πρωτέας Σχημ.) 12
  6. Σταύρου (Γ.Σ. Ιτέας) 12
  7. Αναστασίου (Κάδμος) 11
  8. Φραγκιαδάκης (Αναγ. Λαμίας) 10
  9. Παπαδάκης (Κάδμος) 10
  10. Κοσμετάτος (Τελεθριακός) 10
  11. Κώνστας (ΓΑΣ Βασιλικού) 10
  12. Μητρόπουλος (Μαλεσίνα) 10

Σχετικά άρθρα

Ο απολογισμός του ΓΑΣ Βασιλικού για τη σεζόν που τελείωσε!

pannikolaou

Α’ ΕΣΚΑΣΕ: Ο 40ος τίτλος στην Αναγέννηση Λαμίας! Όλοι οι πρωταθλητές!

pannikolaou

Ξεκίνησε προπονήσεις για τις ακαδημίες η Αλίαρτος! (pics)

pannikolaou