FEATURED Α ΕΣΚΑΣΕ

Α’ ΕΣΚΑΣΕ (4η αγωνιστική): Live εξέλιξη

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας για τη ζωντανή εξέλιξη της 4ης αγωνιστικής, σε νεότερες αναρτήσεις θα ακολουθήσουν αναλυτικά στοιχεία από όλους τους αγώνες.

LIVE ΕΞΕΛΙΞΗ

ΜΑΛΕΣΙΝΑ-ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ 4-2 (2′), 12-6 (5′), 34-20 (12′), 39-26 (15′), 48-32 (20′), 57-40 (25′), 68-52 (30′), 82-60 (35΄), 94-67 (ΤΕΛΙΚΟ)

Γ.Σ.ΙΤΕΑΣ-ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ 5-8 (5′), 13-15 (10′), 23-23 (15′), 27-28 (18′), 33-31 (20΄), 40-36 (25′), 53-44 (30΄), 60-52 (33′), 62-58 (37′), 62-63 (39′), 64-63 (ΤΕΛΙΚΟ)

ΚΑΔΜΟΣ-ΑΕΕΠ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 8-2 (3′), 10-8 (7′), 14-11 (10′), 16-13 (13′), 26-19 (17′), 30-27 (20′), 34-27 (23′), 42-31 (27′), 47-39 (30′), 52-46 (33′), 52-52 (36′), 59-57 (38′), 65-61 (ΤΕΛΙΚΟ)

ΑΝΑΓ.ΛΑΜΙΑΣ-ΜΑΚΑΡΟΣ 10-10 (5΄), 20-15 (10′), 26-21 (15′), 29-23 (17′), 33-29 (19′), 33-30 (20′), 40-30 (22′), 48-34 (25′), 55-36 (27′), 57-39 (30′), 63-46 (33′), 68-51 (35′), 72-53 (38′), 77-54 (39′), 77-56 (ΤΕΛΙΚΟ)

ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΛΑΡ.-ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒ. 4-4 (3′), 12-13 (6′), 14-20 (8′), 17-22 (10΄), 18-26 (12′), 20-32 (13′), 24-35 (16′), 27-37 (17′), 29-39 (18′), 32-41 (20′), 37-43 (22′), 42-49 (26′), 43-54 (28′), 45-58 (30′), 55-60 (32′), 57-63 (35′), 61-67 (37′), 66-67 (38′), 66-68 (39′), 68-68 (39′:05”), 68-69 (ΤΕΛΙΚΟ)

ΑΣΤ.ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ-ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜ. 1-2 (3′), 12-8 (9′), 13-8 (12′), 15-17 (14′), 23-25 (20′), 27-28 (25′), 31-35 (30′), 34-48 (37′), 37-51 (ΤΕΛΙΚΟ)

Συνέχεια στο πρωτάθλημα της Α’ ΕΣΚΑΣΕ με τη διεξαγωγή της 4ης αγωνιστικής και με τη live μετάδοση των αγώνων από τα 6 γήπεδα της Περιφέρειας.

Η αρχή θα γίνει στις 16:15 με τον αγώνα της Μαλεσίνας με τον Τελεθριακό, για να ακολουθήσει στις 17:00 ο αγώνας Γ.Σ. Ιτέας-ΓΑΣ Βασιλικού ενώ στις 18:00 θα γίνουν τα υπόλοιπα τέσσερα παιχνίδια της 4ης αγωνιστικής.

Αναλυτικά, το πρόγραμμα και οι διαιτητές της 4ης αγωνιστικής:

16:15 Κλειστό Μαλεσίνας ΜΑΛΕΣΙΝΑ-ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ (Χουγιάζος-Γερονικολός)

17:00 Κλειστό Ιτέας Γ.Σ.ΙΤΕΑΣ-ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ (Κοτσιμπός-Ζάχος)

18:00 Κλειστό Θήβας ΚΑΔΜΟΣ-ΑΕΕΠ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Ντάνος-Χαϊνά)

18:00 Κλειστό Λαμίας ΑΝΑΓ.ΛΑΜΙΑΣ-ΜΑΚΑΡΟΣ (Καραμπιτσάκος-Ζαφείρη)

18:00 Κλειστό Μαρτίνου ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΛΑΡ.-ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ (Κάλφα-Πατάγιας)

18:00 Κλειστό Αλιβερίου ΑΣΤ.ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ-ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜ. (Θωμά-Αρτσίτας)

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 
Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1 ΑΝΑΓ.ΛΑΜΙΑΣ 3 6 3-0 200-167
2 ΑΕΕΠ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 3 5 3-0 208-178
3 ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜ. 3 5 2-1 234-215
4 ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ 3 5 2-1 241-195
5 ΜΑΚΑΡΟΣ 3 5 2-1 207-195
6 ΜΑΛΕΣΙΝΑ 3 5 2-1 236-218
7 ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒ. 3 4 1-2 169-182
8 ΚΑΔΜΟΣ 3 4 1-2 191-207
9 Γ.Σ.ΙΤΕΑΣ 3 4 1-2 204-203
10 ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ 3 4 1-2 183-223
11 ΑΣΤ.ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ 3 3 0-3 167-200
12 ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ 3 3 0-3 168-225

*Η ΑΕΕΠ Χαλκίδας έχει -1 βαθμό. 

Σχετικά άρθρα

Retro basket: ΑΚΟ Λιβαδειάς-ΓΑΣ Άμφισσας το 1987!

pannikolaou

Πρωτάθλημα Εφήβων: Βαθμολογίες & σκόρερς (16-18/11)

pannikolaou

Πρωτάθλημα Παίδων: Βαθμολογίες & σκόρερς (16-17/11)

pannikolaou