FEATURED Α ΕΣΚΑΣΕ

Α’ ΕΣΚΑΣΕ (5η αγωνιστική): Live εξέλιξη

LIVE ΕΞΕΛΙΞΗ

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒ.-ΜΑΛΕΣΙΝΑ 4-2 (2′), 6-6 (3′), 9-10 (5′), 9-16 (7′), 11-19 (9′), 17-21 (10′), 17-23 (11′), 20-26 (14′), 24-29 (15′), 29-33 (17′), 36-38 (20′), 40-40 (21′), 44-44 (23′), 47-48 (25′), 50-48 (26′), 56-50 (27′), 57-52 (29′), 58-55 (30′), 58-59 (32′), 65-61 (33′), 69-63 (35′), 69-65 (37′), 73-69 (38′), 75-72 (39′:15”), 78-72 (ΤΕΛΙΚΟ)

ΜΑΚΑΡΟΣ-ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΛΑΡ. 4-4 (6′), 15-14 (9′), 23-20 (13′), 31-28 (17′), 37-31 (20′), 42-35 (24′), 47-43 (27′), 51-48 (29′), 66-63 (39′), 68-64 (ΤΕΛΙΚΟ)

ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ-ΚΑΔΜΟΣ 9-10 (5′), 13-18 (10′), 15-20 (15′), 27-25 (20′), 34-29 (25′), 34-37 (27′), 37-44 (31′), 44-47 (35′), 49-51 (38′:35”), 51-57 (ΤΕΛΙΚΟ)

ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ-ΑΣΤ.ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ 0-4 (3′), 14-23 (10′), 24-27 (15′), 34-34 (18′:30”), 37-36 (20΄), 50-50 (27′), 58-54 (31′), 66-62 (35′), 79-69 (39:30”), 79-74 (ΤΕΛΙΚΟ)

ΑΕΕΠ ΧΑΛΚΙΔΑΣ-ΑΝΑΓ. ΛΑΜΙΑΣ 3-0 (3′), 3-4 (5′), 5-9 (6′), 8-12 (7′), 13-17 (10′), 13-19 (13′), 15-22 (15′), 19-29 (17′), 23-32 (20′), 29-39 (23′), 34-44 (25′), 36-54 (30′), 41-54 (32′), 43-59 (35′), 50-60 (37′), 51-62 (38′), 53-66 (38′:30”), 60-70 (ΤΕΛΙΚΟ)

ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜ.-Γ.Σ. ΙΤΕΑΣ 16-13 (9′), 17-16 (10′), 24-23 (16′), 32-25 (18′), 39-29 (20′), 53-43 (27′), 57-51 (32′), 65-55 (36′), 71-61 (39′), 72-64 (ΤΕΛΙΚΟ)

 

Συνέχεια στο πρωτάθλημα της Α’ ΕΣΚΑΣΕ με τη διεξαγωγή της 5ης αγωνιστικής και με τη live μετάδοση των αγώνων από τα 6 γήπεδα της Περιφέρειας.

Η αρχή θα γίνει στις 15:00 με τον αγώνα του Τελεθριακού με τον Αστέρα Αλιβερίου, για να ακολουθήσουν στις 17:00 οι αγώνες Πρωτέας Σχηματαρίου- Γ.Σ. Ιτέας και ΑΕΕΠ Χαλκίδας-Αναγέννηση Λαμίας, ενώ στις 18:00 θα γίνουν τα υπόλοιπα τρία παιχνίδια της 5ης αγωνιστικής.

Αναλυτικά, το πρόγραμμα και οι διαιτητές της 5ης αγωνιστικής:

18:00 Κλειστό Βασιλικού ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ-ΚΑΔΜΟΣ (Χουγιάζος-Γερονικολός)

17:00 Κλειστό Πειραϊκής ΑΕΕΠ ΧΑΛΚΙΔΑΣ-ΑΝΑΓ. ΛΑΜΙΑΣ (Βελέντζας-Γαρατζιώτης (ΣΕΔΚΑ)

18:00 Κλειστό Άμφισσας ΜΑΚΑΡΟΣ-ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΛΑΡ. (Ζάχος-Πατάγιας)

18:00 Κλειστό Λιβαδειάς ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒ.-ΜΑΛΕΣΙΝΑ (Ντάνος-Καραμπιτσάκος)

15:00 Κλειστό Ιστιαίας ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ-ΑΣΤ.ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ (Κάλφα-Βαρσαμάς)

17:00 Κλειστό Σχηματαρίου ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜ.-Γ.Σ. ΙΤΕΑΣ (Κούλης Χ.-Κούλης Κ. ( ΣΕΔΚΑ)

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 
Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1 ΑΝΑΓ.ΛΑΜΙΑΣ 4 8 4-0 277-223
2 ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜ. 4 7 3-1 285-252
3 ΜΑΛΕΣΙΝΑ 4 7 3-1 330-285
4 ΑΕΕΠ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 4 6 3-1 269-243
5 ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ 4 6 2-2 308-289
6 Γ.Σ. ΙΤΕΑΣ 4 6 2-2 268-266
7 ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒ. 4 6 2-2 238-250
8 ΚΑΔΜΟΣ 4 6 2-2 256-268
9 ΜΑΚΑΡΟΣ 4 6 2-2 263-272
10 ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ 4 5 1-3 246-287
11 ΑΣΤ.ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ 4 4 0-4 204-251
12 ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ 4 4 0-4 236-294

*Η ΑΕΕΠ Χαλκίδας έχει -1 βαθμό. 

Σχετικά άρθρα

Τα καλύτερα…αυτοκαλάθια! (video)

pannikolaou

Συνάντηση με τον τρεις φορές Πρωταθλητή Ευρώπης Βαγγέλη Βουρτζούμη!

pannikolaou

Ο Ανδρόνικος Γκιζόγιαννης με χρυσό & αργυρό μετάλλιο σε δύο Ευρωμπάσκετ!

pannikolaou