FEATURED Α ΕΣΚΑΣΕ

Α’ ΕΣΚΑΣΕ (6η αγωνιστική): Live εξέλιξη

LIVE ΕΞΕΛΙΞΗ

Γ.Σ ΙΤΕΑΣ-ΑΣΤ. ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ  (Ο αγώνας άρχισε στις 17:40) 10-7 (5′), 23-15 (10′), 32-25 (13′), 38-33 (20′), 40-44 (25′), 48-50 (30′), 57-55 (35′), 59-58 (37′), 61-60 (39′), 61-62 (39′:37”), 64-62 (ΤΕΛΙΚΟ)

ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ-ΑΕΕΠ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 6-3 (3′), 8-7 (4′), 14-9 (7′), 17-9 (8′), 22-9 (9′), 22-14 (10′), 27-17 (14′), 30-21 (15′), 32-27 (16′), 38-32 (18′), 41-38 (20′), 42-49 (23΄), 51-51 (28′), 53-57 (30′), 55-63 (32′), 57-65 (35′), 59-68 (36′), 62-68 (37′), 64-70 (38′), 69-70 (38′:40”), 70-75 (ΤΕΛΙΚΟ)

ΚΑΔΜΟΣ-ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ 4-3 (2′), 10-9 (5′), 19-17 (10′), 21-21 (13′), 25-26 (16′), 25-28 (18′), 27-32 (20′), 30-32 (23′), 30-36 (24′), 33-38 (27′), 41-45 (30′), 42-52 (32′), 49-55 (35′), 54-60 (37′), 56-60 (37′:32”), 58-63 (38′), 61-63 (38′:26” τρίποντο Αναστασίου), 64-66 (39′:19”), 66-66 (39′: 40” δίποντο Παπαδάκη), 66-69 (τρίποντο Στεφάνου ΤΕΛΙΚΟ)

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ-ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ 5-2 (3′), 13-5 (5′), 15-9 (8′), 16-15 (10′), 20-21 (13′), 25-26 (15′), 29-30 (19′), 32-33 (20′), 35-42 (24’), 35-47 (26′), 35-55 (28′), 40-56 (29′), 44-58 (30′), 55-65 (34′), 58-67 (36′), 65-69 (37′), 67-69 (37:38”), 69-70 (38:55”), 71-74 (39:28”), 74-74 (39:43”), 74-74 (40′-ΠΑΡΑΤΑΣΗ), 74-77 (42′ βολές Κοσμετάτος), 74-79 (42:22), 77-79 (42:45”), 80-79 (43:40” τρίποντο Τερματζίδης), 82-79 (43:56”), 82-81 (44:15” δίποντο Κλούρας), 83-81 (44:48” 1/2 Ντάλλης, ταϊμ-άουτ Τελεθριακός), 83-81 (ΤΕΛΙΚΟ)

ΑΝΑΓ. ΛΑΜΙΑΣ-ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ 8-10 (5’), 20-19 (9:30′), 20-22 (10΄), 29-30 (15′), 33-32 (17′), 36-34 (19΄), 38-36 (20′), 44-36 (22′), 52-39 (25′), 59-51 (30′), 60-54 (32′), 70-57 (35′), 77-61 (37′), 79-67 (ΤΕΛΙΚΟ)

Μετά από μια εβδομάδα διακοπής συνέχεια σήμερα στο πρωτάθλημα της Α’ ΕΣΚΑΣΕ με τη διεξαγωγή της 6ης αγωνιστικής και με τη live μετάδοση των αγώνων από τα 5 γήπεδα της Περιφέρειας.

Η αρχή θα γίνει στις 13:30 με τον αγώνα του Απόλλωνα Λιβαδειάς με τον Τελεθριακό, για να ακολουθήσει στις 14:30 ο αγώνας της πρωτοπόρου Αναγέννησης Λαμίας με τον ΓΑΣ Βασιλικού.

Το υπόλοιπο πρόγραμμα περιλαμβάνει τους αγώνες Γ.Σ. Ιτέας-Αστέρας Αλιβερίου (5 μ.μ.) και Προοδευτική Λάρυμνας-ΑΕΕΠ Χαλκίδας, Κάδμος-Πρωτέας Σχηματαρίου στις 6 μ.μ.

Θυμίζουμε, πως την περασμένη εβδομάδα η Μαλεσίνα νίκησε τον Μάκαρο με 66-64 στο παιχνίδι με το οποίο άνοιξε η αυλαία της αγωνιστικής.

Αναλυτικά, το πρόγραμμα και οι διαιτητές της 6ης αγωνιστικής:

13:30 Κλειστό Λιβαδειάς ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ-ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ (Χαϊνά-Τσάλας)

14:30 Κλειστό Λαμίας ΑΝΑΓ. ΛΑΜΙΑΣ-ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ (Ντάνος-Πατάγιας)

17:00 Κλειστό Ιτέας Γ.Σ. ΙΤΕΑΣ-ΑΣΤ. ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ (Καραμπιτσάκος-Αρτσίτας)

18:00 Κλειστό Μαρτίνου ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ-ΑΕΕΠ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Χουγιάζος-Γερονικολός)

18:00 Κλειστό Θήβας ΚΑΔΜΟΣ-ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ (Κοτσιμπός-Κάλφα)

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 
Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1 ΑΝΑΓ.ΛΑΜΙΑΣ 5 10 5-0 347-283
2 ΜΑΛΕΣΙΝΑ 6 10 4-2 468-427
3 ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜ. 5 9 4-1 357-316
4 ΜΑΚΑΡΟΣ 6 9 3-3 395-402
5 ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ 5 8 3-2 387-363
6 ΚΑΔΜΟΣ 5 8 3-2 313-319
7 ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒ. 5 8 3-2 316-322
8 ΑΕΕΠ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 5 7 3-2 329-313
9 Γ.Σ. ΙΤΕΑΣ 5 7 2-3 332-338
10 ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ 5 6 1-4 297-344
11 ΑΣΤ.ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ 5 5 0-5 278-330
12 ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ 5 5 0-5 300-362

*Η ΑΕΕΠ Χαλκίδας έχει -1 βαθμό. 

**Μαλεσίνα και Μάκαρος έχουν ένα αγώνα περισσότερο. 

Σχετικά άρθρα

Οι διαιτητές στα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑΣΕ (7-8/12)

pannikolaou

Μικτές ΕΣΚΑΣΕ: Προπόνηση τη Δευτέρα στον Ορχομενό. Όλα τα ονόματα

pannikolaou

Οι αγώνες στα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑΣΕ (7-8/12)

pannikolaou