FEATURED Α ΕΣΚΑΣΕ

Α’ ΕΣΚΑΣΕ: Live (3η αγωνιστική)

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας για τη ζωντανή εξέλιξη των αγώνων! Σε νεότερες αναρτήσεις θα ακολουθήσουν αναλυτικά στοιχεία από όλους τους αγώνες.
LIVE ΕΞΕΛΙΞΗ

ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ-ΑΣΤ.ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ 4-11 (5′), 11-13 (8′), 14-17 (10′), 18-25 (14′), 20-28 (17′), 27-33 (20′), 35-35 (24′), 42-39 (26′), 48-49 (30′), 56-53 (35′), 63-56 (38′), 69-63 (ΤΕΛΙΚΟ)

ΑΕΕΠ ΧΑΛΚΙΔΑΣ-Γ.Σ. ΙΤΕΑΣ 4-2 (4′), 4-10 (6′), 9-16 (7′), 17-17 (10′), 25-25 (13′), 29-25 (15′), 36-36 (20′), 51-56 (28′), 51-58 (30′), 57-58 (33′), 62-62 (35′), 67-62 (37′), 69-67 (38′), 73-67 (39:37), 73-67 (ΤΕΛΙΚΟ)

ΜΑΚΑΡΟΣ-ΚΑΔΜΟΣ 6-2 (3′), 14-5 (5′), 19-9 (9′), 22-13 (10′), 25-16 (11′), 30-17 (14′), 32-18 (16′), 36-22 (18′), 39-26 (19′), 42-28 (20′), 47-36 (25′), 51-38 (28′), 52-40 (30′), 54-42 (32′), 57-49 (35′), 62-51 (36′), 68-55 (38′), 72-58 (39′), 73-58 (ΤΕΛΙΚΟ)

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ-ΑΝΑΓ.ΛΑΜΙΑΣ 0-6 (2′), 4-8 (5′), 6-13 (7′), 8-15 (8′), 8-17 (10′), 13-19 (12′), 17-19 (14′), 20-23 (16′), 23-23 (20′), 25-25 (21′), 27-29 (24′:30”), 31-31 (27′), 36-35 (29′), 39-41 (30′), 40-45 (32′), 42-47 (33′), 42-49 (35′), 42-52 (36′), 47-54 (38′:30”), 50-56 (39′), 50-59 (ΤΕΛΙΚΟ)

ΜΑΛΕΣΙΝΑ-ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ 9-6 (5′), 25-14 (10′), 32-23 (15′), 43-30 (20′), 47-38 (25′), 57-44 (30′), 69-50 (35′), 80-68 (ΤΕΛΙΚΟ)

ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ-ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜ. 8-11 (5′), 22-20 (10′), 33-37 (16′), 43-44 (20′), 59-62 (29′), 73-75 (35′), 77-79 (38’35”), 81-82 (39′:55”), 81-83 (ΤΕΛΙΚΟ)

Πεντάδες στο Απόλλωνας Λιβαδειάς-Αναγέννηση Λαμίας: Παππάς, Σταυλιώτης, Ντάλλης, Σκαλτσάς, Μουτζούρης-Φετοκάκης, Αργύρης, Πουλής, Φραγκιαδάκης, Τσακωνίτης.

Το πρωτάθλημα της Α’ κατηγορίας συνεχίζεται με τη διεξαγωγή της 3ης αγωνιστικής που περιλαμβάνει 6 αμφίρροπους αγώνες!

Η αρχή γίνεται το μεσημέρι (3 μ.μ.) στο κλειστό της Ιστιαίας με τον Τελεθριακό να υποδέχεται τον Πρωτέα Σχηματαρίου, στις 5 μ.μ. παίζουν σε ένα ακόμα ντέρμπι η Μαλεσίνα με την Προοδευτική Λάρυμνας ενώ στις 6 μ.μ. θα γίνουν οι αγώνες ΑΕΕΠ Χαλκίδας-Γ.Σ. Ιτέας, Απόλλων Λιβαδειάς-Αναγέννηση Λαμίας, ΓΑΣ Βασιλικού-Αστέρας Αλιβερίου, Μάκαρος-Κάδμος.

Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές:

18:00 Κλειστό Βασιλικού ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ-ΑΣΤ.ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ (Χαϊνά-Μασλατζίδης Λ.)

18:00 Κλειστό Πειραϊκής ΑΕΕΠ ΧΑΛΚΙΔΑΣ-Γ.Σ. ΙΤΕΑΣ (Βαρσαμάς-Χατζής)

18:00 Κλειστό Άμφισσας ΜΑΚΑΡΟΣ-ΚΑΔΜΟΣ (Γερονικολός-Πατάγιας)

18:00 Κλειστό Λιβαδειάς ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ-ΑΝΑΓ.ΛΑΜΙΑΣ (Χουγιάζος-Κάλφα)

17:00 Κλειστό Μαλεσίνας ΜΑΛΕΣΙΝΑ-ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ (Καραμπιτσάκος-Αρτσίτας)

15:00 Κλειστό Ιστιαίας ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ-ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜ. (Κοτσιμπός-Ζάχος)

Σχετικά άρθρα

Retro basket: ΑΚΟ Λιβαδειάς-ΓΑΣ Άμφισσας το 1987!

pannikolaou

Πρωτάθλημα Εφήβων: Βαθμολογίες & σκόρερς (16-18/11)

pannikolaou

Πρωτάθλημα Παίδων: Βαθμολογίες & σκόρερς (16-17/11)

pannikolaou