B ΕΣΚΑΣΕ FEATURED Β ΕΣΚΑΣΕ Α ΟΜΙΛΟΣ

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): Βαθμολογία & σκόρερς (4η αγωνιστική)

Με τη διεξαγωγή της 4ης αγωνιστικής συνεχίστηκε το πρωτάθλημα της Β’ κατηγορίας για τον α’ όμιλο, με όλους τους αγώνες να κρατούν αμείωτο το ενδιαφέρον μέχρι τέλους!

Πλέον, δεν υπάρχει αήττητη ομάδα, με την κορυφή να μοιράζεται σε 4 ομάδες!

Οι Κονίστρες πέτυχαν τη νίκη της αγωνιστικής κερδίζοντας τον Απόλλωνα Χαλκίδας με 67-60 τον οποίο και υποχρέωσαν στην πρώτη του φετινή ήττα, με την ομάδα του Ιμπέζα να πατάει στην κορυφή!

Μεγάλη νίκη και για την ΑΓΕ Χαλκίδας που επικράτησε με 68-64 της Δόξα Διρφύων/Μεσσαπίων, που με τη σειρά γνώρισε την πρώτη ήττα για φέτος!

Ο ΓΑΣ Ν. Αρτάκης έκανε την ανατροπή στο β’ ημίχρονο νικώντας τον Α.Ο. Κύμης με 58-53 φτάνοντας στις 3 νίκες στο φετινό πρωτάθλημα και την κορυφή!

Πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα για τον Γ.Σ. Αυλίδας που νίκησε σε ματς φινάλε-θρίλερ τη Δροσιά με 51-50.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Γ.Σ. Αυλίδας-Δροσιά 51-50

ΑΓΕ Χαλκίδας-Δόξα Διρφ./Μεσσ. 68-64

Κονίστρες-Απόλλων Χαλκίδας 67-60

ΓΑΣ Ν. Αρτάκης-Α.Ο.Κύμης 58-53

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (30/11-1/12)

Δροσιά-ΑΓΕ Χαλκίδας

Δόξα Διρφ./Μεσσ.-Κονίστρες

Απόλλων Χαλκίδας-ΓΑΣ Ν. Αρτάκης

Α.Ο. Κύμης-Γ.Σ. Αυλίδας

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ Β Ν-Η Υ-Κ
1 ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛ. 4 7 3-1 265-207
2 ΓΑΣ Ν. ΑΡΤΑΚΗΣ 4 7 3-1 259-220
3 ΚΟΝΙΣΤΡΕΣ 4 7 3-1 278-263
4 ΔΟΞΑ ΔΙΡΦ./ΜΕΣ. 4 7 3-1 248-235
5 ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 4 6 2-2 237-236
6 Γ.Σ. ΑΥΛΙΔΑΣ 4 5 1-3 249-265
7 ΔΡΟΣΙΑ 4 5 1-3 172-260
8 Α.Ο.ΚΥΜΗΣ 4 4 0-4 214-234

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Γκόλιας (ΑΓΕ Χαλκίδας) 93
  2. Σολδάτος (Δόξα Διρφ./Μεσ) 78
  3. Κεράτσας (Α.Ο.Κύμης) 59
  4. Πούλος (Α.Ο.Κύμης) 59
  5. Ψαριανός Αν. (Κονίστρες) 54
  6. Γεροντίτης (Απόλλων Χαλκίδας) 52
  7. Μαλισιόβας (Απόλλων Χαλκίδας) 51
  8. Χοροζίδης (Απόλλων Χαλκίδας) 47
  9. Καπέλλος (Κονίστρες) 45
  10. Δέδες (ΓΑΣ Ν. Αρτάκης) 42
  11. Βασιλείου (Γ.Σ. Αυλίδας) 41
  12. Μαρκάκης (Δόξα Διρφ./Μεσ) 40
  13. Αλεξάνδρου (Γ.Σ.Αυλίδας) 40
  14. Μαρκάκης (Δόξα Διρφ./Μεσς.) 40

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Σολδάτος (Δόξα Διρφ./Μεσ) 13
  2. Πούλος (Α.Ο.Κύμης) 12
  3. Γκόλιας (ΑΓΕ Χαλκίδας) 9
  4. Κεράτσας (Α.Ο.Κύμης) 8
  5. Καραγιάννης (ΓΑΣ Ν. Αρτάκης) 8
  6. Αχματιώτης (Απόλλων Χαλκίδας) 7
  7. Θωμάς (Α.Ο.Κύμης) 6
  8. Αλεξάνδρου (Γ.Σ.Αυλίδας) 6
  9. Δεληκώστας (Δροσιά) 6
  10. Βασιλείου (Γ.Σ.Αυλίδας) 6
  11. Βεζυρτζόγλου (ΑΓΕ Χαλκίδας) 5
  12. Αγγελέτος (Απόλλων Χαλκίδας) 5
  13. Κουτής (Απόλλων Χαλκίδας) 5
  14. Τσοκάνης (ΓΑΣ Ν. Αρτάκης) 5

Σχετικά άρθρα

Τέλος ο Βελισσαράκος από την ΧΒΑ!

pannikolaou

Α’ ΕΣΚΑΣΕ: Προοδευτική Λάρυμνας-Πρωτέας Σχηματαρίου 69-63

pannikolaou

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): ΑΓΕ Χαλκίδας-Α.Ο. Κύμης 69-57

pannikolaou