B ΕΣΚΑΣΕ FEATURED Β ΕΣΚΑΣΕ Α ΟΜΙΛΟΣ

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): Βαθμολογία & σκόρερς (3η αγωνιστική)

Απ’ όλα είχε η 3η αγωνιστική της Β’ κατηγορίας για τον 1ο όμιλο, με αγώνες που κρίθηκαν στις λεπτομέρειες, με εύκολες επικρατήσεις αλλά και διακοπή παιχνιδιού!

Στο Αλιβέρι, οι Κονίστρες με την ΑΓΕ Χαλκίδας πρόλαβαν να παίξουν μόλις 15′ καθώς η αδιαθεσία που αισθάνθηκε η ρέφερι Στεφανία Θωμά οδήγησε στη διακοπή του παιχνιδιού.

Στα υπόλοιπα ματς, η Δόξα Διρφύων/Μεσσαπίων διατήρησε με…νύχια και δόντια το αήττητο κερδίζοντας στο τσακ τον μαχητικό Γ.Σ. Αυλίδας με 58-56, ενώ η Αρτάκη πέρασε με ευκολία από την έδρα της Δροσιάς επικρατώντας με 34-72.

Σήμερα, σε ματς με το οποίο ολοκληρώθηκε η αγωνιστική, ο Απόλλωνας Χαλκίδας νίκησε δύσκολα τον Α.Ο.Κύμης με 63-58 κάνοντας την ανατροπή στο σκορ στην τελευταία περίοδο!

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Δροσιά-ΓΑΣ Ν. Αρτάκης 34-72

Δόξα Διρφ./Μεσσ.-Γ.Σ. Αυλίδας 58-56

Κονίστρες-ΑΓΕ Χαλκίδας διεκ.

Απόλλων Χαλκίδας-Α.Ο. Κύμης 63-58

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (23-24/11)

Γ.Σ. Αυλίδας-Δροσιά

ΑΓΕ Χαλκίδας-Δόξα Διρφ./Μεσσ.

Κονίστρες-Απόλλων Χαλκίδας

ΓΑΣ Ν. Αρτάκης-Α.Ο.Κύμης

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ Β Ν-Η Υ-Κ
1 ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛ. 3 6 3-0 205-140
2 ΔΟΞΑ ΔΙΡΦ/ΜΕΣ. 3 6 3-0 184-167
3 ΓΑΣ Ν. ΑΡΤΑΚΗΣ 3 5 2-1 201-167
4 ΔΡΟΣΙΑ 3 4 1-2 122-209
5 ΚΟΝΙΣΤΡΕΣ 2 3 1-1 155-152
6 ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 2 3 1-1 118-116
7 Α.Ο.ΚΥΜΗΣ 3 3 0-3 161-176
8 Γ.Σ.ΑΥΛΙΔΑΣ 3 3 0-3 198-215

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Σολδάτος (Δόξα Διρφ./Μεσ) 63
  2. Κεράτσας (Α.Ο.Κύμης) 52
  3. Γκόλιας (ΑΓΕ Χαλκίδας) 42
  4. Πούλος (Α.Ο.Κύμης) 41
  5. Μαλισιόβας (Απόλλων Χαλκίδας) 39
  6. Γεροντίτης (Απόλλων Χαλκίδας) 39
  7. Μαρκάκης (Δόξα Διρφ./Μεσ) 37
  8. Τσιριμώκος (Γ.Σ. Αυλίδας) 36
  9. Αλεξάνδρου (Γ.Σ.Αυλίδας) 35
  10. Δέδες (ΓΑΣ Ν. Αρτάκης) 34
  11. Χοροζίδης (Απόλλων Χαλκίδας) 34
  12. Σπανός (ΓΑΣ Ν.Αρτάκης) 34

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Σολδάτος (Δόξα Διρφ./Μεσ) 10
  2. Πούλος (Α.Ο.Κύμης) 8
  3. Κεράτσας (Α.Ο.Κύμης) 7
  4. Καραγιάννης (ΓΑΣ Ν. Αρτάκης) 7
  5. Αχματιώτης (Απόλλων Χαλκίδας) 7
  6. Θωμάς (Α.Ο.Κύμης) 6
  7. Αλεξάνδρου (Γ.Σ.Αυλίδας) 6
  8. Δέδες (ΓΑΣ Ν. Αρτάκης) 4
  9. Αγγελέτος (Απόλλων Χαλκίδας) 4
  10. Γκόλιας (ΑΓΕ Χαλκίδας) 4
  11. Βεζυρτζόγλου (ΑΓΕ Χαλκίδας) 4
  12. Τσοκάνης (ΓΑΣ Ν. Αρτάκης) 4
  13. Τσιριμώκος (Γ.Σ. Αυλίδας) 4
  14. Δεληκώστας (Δροσιά) 4
  15. Βασιλείου (Γ.Σ.Αυλίδας) 4

Σχετικά άρθρα

Ανακοίνωση ΣΔΚΑΣΕ για τις διαμαρτυρίες σωματείων προς τους διαιτητές

pannikolaou

Η ΑΓΕΧ φιλοξενεί τον Ολυμπιακό σε τουρνουά μπάσκετ για τις υποδομές!

pannikolaou

Οι διαιτητές στα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑΣΕ (14-15/12)

pannikolaou