FEATURED Γ ΕΘΝΙΚΗ

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ: Μίνιμουμ οι δύο νίκες! (4η αγωνιστική)

Συνέχεια στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής με τη διεξαγωγή της 4ης αγωνιστικής και με τις ομάδες της Περιφέρειας να δίνουν και σήμερα τις δικές τους μάχες για την επίτευξη των στόχων τους.

Το πρόγραμμα ανοίγει στις 12:30 το πρωί ο Άρης Θήβας που θα έχει θεωρητικά εύκολο έργο απέναντι στα Φανάρια Νάξου με την ομάδα του Ματσαγγούρα να θέλει και να μπορεί να επιστρέψει στις επιτυχίες μετά την ήττα στην παράταση στο Ίλιον.

Η ΧΒΑ υποδέχεται στην…παλιά της έδρα, στο ΔΑΚ Χαλκίδας τον Ζωγράφου στοχεύοντας με τη σειρά της να επιστρέψει στα θετικά αποτελέσματα και να διατηρηθεί στο πρώτο γκρουπ της βαθμολογίας.

Ο Ερμής Σχηματαρίου παίζει στη Νέα Φιλαδέλφεια απέναντι στη ΦΕΑ έχοντας θεωρητικά το δυσκολότερο έργο απ’ όλους, απέναντι σε μια ομάδα που ξεκίνησε ως φαβορί τη σεζόν αλλά μέχρι στιγμής δεν το βγάζει και πάνω στο παρκέ μετρώντας ρεκόρ μόλις 1-2. Οι παίκτες του Οικονόμου σε περίπτωση διπλού θα έχουν κάνει ένα μεγάλο βήμα για την επίτευξη των στόχων τους.

Τέλος, το δυσκολότερο έργο απ’ όλους έχει ο Αίαντας Αυλίδας που θα παίξει εκτός έδρας απέναντι στον πρωτοπόρο και αήττητο του ομίλου Κρόνο που έχει ξεκινήσει εντυπωσιακά τη σεζόν με 3/3!

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 4ης αγωνιστικής και οι διαιτητές:

Ερ. Χατζόπουλος 12.30 Άρης Θήβας-Φανάρια Νάξου Μαυρέλης-Γιαννακόπουλος (Σταμάτης Φ.)

Βυζαντινό 17.00 Πέρα-Ένωση Ιλίου Ουσταμπασίδης-Χρηστίδης Ηλ. (Παπαδόπουλος Στ.)

Ν. Φιλαδέλφειας 17.00 ΦΕΑ-Ερμής Σχηματαρίου Σοφιανόπουλος-Λεβεντάκος (Τζουβάρας)

Χίου 16.00 Βούρειος Χίου-Αργοναύτης Τριγλίας Ντάσης-Ξηροκώστας (Μάρης Γιάννης)

ΔΑΚ Μελίνα Μερκούρη 17.00 ΧΒΑ-Ζωγράφου Κουτσοδήμος-Καρανικόλα Ελ. (Κάλφα)

Αγ. Δημητρίου (Ν) 17.00 Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Αίαντας Αυλίδας Ελ Ανύ-Τσίγγου (Σαμαρτζή)

Κλαδισού 17.00 Χανιά-Μίλων Λογοθέτης-Κανελλόπουλος (Χριστινάκης)

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
A/A ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1 ΚΡΟΝΟΣ 3 6 3-0 231-205
2 ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ 3 6 3-0 244-224
3 ΜΙΛΩΝ 3 5 2-1 254-192
4 ΧΒΑ 3 5 2-1 203-188
5 ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜ. 3 5 2-1 219-206
6 ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 3 5 2-1 248-247
7 ΖΩΓΡΑΦΟΥ 3 5 2-1 218-217
8 ΦΑΝΑΡΙΑ 3 5 2-1 209-215
9 ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ 3 4 1-2 272-271
10 ΧΑΝΙΑ 3 4 1-2 210-213
11 ΦΕΑ 3 4 1-2 220-229
12 ΠΕΡΑ 3 3 0-3 199-226
13 ΒΟΥΡΕΙΟΣ ΧΙΟΥ 3 3 0-3 171-195
14 ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛ. 3 3 0-3 178-248

Σχετικά άρθρα

Final-6 Νεανίδων: Άγγιξε το θαύμα! (Χανιά-Σύλλας 67-60)

pannikolaou

Ελένη Αϊδίνη: ”Ξεκινάμε την ενεργειακή αναβάθμιση στο κλειστό Κανήθου”

pannikolaou

Final-6 Νεανίδων: Σπουδαία νίκη στην πρεμιέρα! (Σύλλας-Πιερικός 54-46)

pannikolaou