ΕΦΗΒΩΝ

ΕΦΗΒΩΝ Δ’ ΟΜΙΛΟΣ: ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΛΙΒ.-ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒ. 73-64

Στο τοπικό ντέρμπι ο Κένταυρος Λιβαδειάς επικράτησε του Απόλλωνα με 73-64 και πέτυχε την 2η νίκη του στο εφηβικό πρωτάθλημα. Στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες πήγαιναν μαζί στο σκορ με τον Κένταυρο να ξεφεύγει με 11 πόντους στο 30′ (57-46).

Στο τέταρτο δεκάλεπτο οι παίκτες του Απόλλωνα Λιβαδειάς έκαναν προσπάθεια να επιστρέψουν στο ματς, μειώνοντας ακόμα και στους 3 πόντους, όμως δεν κατάφεραν να ολοκληρώσουν την ανατροπή με τον Κένταυρο να είναι η ομάδα που πανηγύρισε στο τέλος.

Διαιτητές: Τσόκανος-Κόλα.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 14-13, 22-19, 21-14, 16-18.

ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ (Ροζάνας): Κατσαρός 2, Βαγιάκος 19 (1), Μπράλιος, Πούλος, Τσώκος 6 (1), Μάρκου 16, Ψιλόπουλος 16 (1), Τασούλας, Καλαντζής 11 (1), Τζαμάλας 3.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ (Ντάλλης-Ζητουνιάτης): Μπάλιος, Κωτσαδάμ Λ., Γκικόπουλος, Κωτσαδάμ Α. 7 (1), Μπουζίκας 8, Στάντζος 12 (1), Σταυλιώτης 3, Κουτσούμπας 2, Κατσής 6, Γκιζίμης 17 (1), Κούτρος, Κορόγιαννος 9.