Β' ΕΘΝΙΚΗ

Β’ ΕΘΝΙΚΗ: Λύγισε από τα προβλήματα! (Κομοτηνή-Έσπερος Λ. 85-78)

Ο Έσπερος των πολλών προβλημάτων τραυματισμών και των συνεχόμενων ατυχιών δεν τα κατάφερε σήμερα όπως ήταν αναμενόμενο στην Κομοτηνή, χάνοντας από την τοπική ομάδα με 85-78.

Η ομάδα του Σοφογιάννη αντιστάθηκε στο πρώτο 10λεπτο με το σκορ στο 26-21, αλλά στη συνέχεια η Κομοτηνή έκλεισε τους διαδρόμους στην άμυνά της για να τελειώσει το ημίχρονο με 48-33.

Αυτό ήταν και το σημείο του αγώνα που έκρινε την αναμέτρηση, καθώς ήταν το μοναδικό ”νεκρό” κομμάτι του Έσπερου, που γύρισε και πάλι στο ματς μειώνοντας σε 60-55 στο 30′ για να ηττηθεί τελικά με 85-78 κερδίζοντας πάντως τις εντυπώσεις!

Στογιάνοβιτς και Ρουμελιώτης με 27 και 21 πόντους αντίστοιχα τράβηξαν το σκορ για τους Λαμιώτες.

Διαιτητές: Θεοδώρου-Φουντζήλας-Κουκουλεκίδης.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 26-21, 48-33, 60-55, 85-78.

ΚΟΜΟΤΗΝΗ (Λεμονίδης): Σπέντζος 5 (1), Λεπτοκαρίδης 21 (2), Παλάσκας 9 (3), Χαλίλ 22, Λεχούδης 21, Σταυριανόπουλος 4, Τσουμπρής 3, Κουτζοβασίλης, Γκιουζελίδης, Κυφωνίδης, Μαστροδημήτρης, Ναλμπάντης.
ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ (Σοφογιάννης): Τσιμίδης 8, Δαχρετζής 5 (1), Γκιρίτσης 6 (1), Γκούντγουιν 4, Μούτσα 7, Στογιάνοβιτς 27 (2), Ρουμελιώτης 21 (5).