FEATURED Β' ΕΘΝΙΚΗ

Β’ ΕΘΝΙΚΗ: Στις λεπτομέρειες! (Ελευσίνα-Λοκρός 85-75)

Ο Λοκρός δεν κατάφερε τελικά να κάνει το 3/3 χάνοντας στην Ελευσίνα από την τοπική ομάδα με 85-75, σε ένα ματς που κάποιες λεπτομέρειες δεν επέτρεψαν στην ομάδα της Αταλάντης να πανηγυρίσει μια μεγάλη εκτός έδρας επιτυχία.

Ο Λοκρός ξεκίνησε πολύ καλά το ματς και προηγήθηκε στο τέλος της α’ περιόδου με 15-19. Στη συνέχεια οι γηπεδούχοι βρήκαν λύσεις στην επίθεση και με επιμέρους σκορ 26-15 στο 2ο 10λεπτο πήγαν στα αποδυτήρια για το ημίχρονο στο +7 (41-34).

Η ομάδα του Ζαρονικόλα με καλή άμυνα γύρισε και πάλι στη διεκδίκηση του ματς μειώνοντας στο 30′ σε 58-55.

Η Ελευσίνα ξέφυγε στο 34′ με 71-63  για να πάρει τελικά τη νίκη με 85-75.

Πρώτος σκόρερ για τον Λοκρό ήταν ο Αν. Μάτος που σημείωσε 27 (2) πόντους.

Διαιτητές του αγώνα ήταν οι Κοντίλης-Χριστινάκης-Καρανικόλα Αλ.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 15-19, 41-34, 58-55, 85-75.

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ (Καραχάλιος-Βούλγαρης): Μπάλας, Καράμπελας 16 (2), Κεφάλας Κ. 2, Σταθόπουλος 24 (1), Παπαδιονυσίου 11, Κρασσάκης 8, Αναγνωστόπουλος 17, Ψαρόπουλος 7 (1).

ΛΟΚΡΟΣ (Ζαρονικόλας): Μάρκου, Φωτητζόγλου 6, Παπαπέτρος, Πάππος 4, Αντωνόπουλος 10 (1), Μάτος Αν. 27 (2), Μάτος Αγγ. 8 (2), Ψάλτου 20.